מחירון חוקר פרטי

מחירון – כמה עולה לשכור שירותים של חוקר פרטי

אז כמו בכל תחום בחיים, המחירים הם אינם אחידים בין חוקר פרטי לחוקר פרטי ובין המשרדים השונים. המספרים המוצגים פה למטה הם בגדר ממוצע, וכנראה שניתן למצוא גם מחירים יקרים יותר וגם מחירים זולים יותר מהסקלה שלפניכם. ניסינו לכסות כמה שיותר משרדים וגם כמה שיותר תחומי עיסוק ושירותים שניתנים על ידי חוקרים פרטיים או משרדיהם:

  • פגישת יעוץ עם חוקר פרטים עשויה לעלות בין 300 ₪ ל- 600 ₪.
  • שעת מעקב של חוקר פרטי תעלה בין 400 ₪ ל- 700 ₪ בממוצע.
  • איתור מען יעלה בין 200 ₪ ל 500 ₪.
  • איתור מספר טלפון יכול לעלות בין 400 ₪ ל- 1000 ₪
  • מסירה משפטית תעלה בין 200 ₪ ל- 500 ש"ח
  • מסירה משפטית כולל מעקב ואיתור יכולה להגיע לכדי 1000 ₪
  • בדיקת פוליגרף תעלה בין 800 ₪ ל- 2000 ₪.
  • חקיקה כלכלים בסיסית תעלה בין 1600 ₪ ועד כדי 4000 ₪
  • בדיקת אמצעי ריגול/ איתור מכשירי האזנה על מכשירים או ברכב נעה בין 1200 ₪ ל- 7000 ₪

 

מה הוא חוקר פרטי ומה תפקידו

חוקר פרטי הוא למעשה מי שעוסק במלאכת איסוף מידע על אדם מסוים, לפי בקשתו של מי ששכר את שירותיו. הלקוחות של חוקר פרטי יכולים להיות מאוד מגוונים – החל מאנשים פרטיים וכלה בחברות גדולות כמו חברות ביטוח או קרנות של המדינה הנזקקות לאיסוף מידע שאינו זמין להן לצרכים שונים ומטרות מגוונות. מסיבה זאת, התחומים שחוקרים פרטיים מתעסקים ומתמודדים איתם הם מאוד רחבים ומשתנים בהתאם מלקוח אחד למשנהו. לדוגמא, חוקרים פרטיים יכולים לעסוק בתחום ההונאה, בגידה בין בני זוג או גירושין, איתור של אנשים או של רכוש, חקירות ביטוח, חקירות כלכליות, תחום של מהימנות עובדים וריגול עסקי, ואפילו חקירות בתחום הפלילי.

 

חוקרים פרטיים – הלכה למעשה

העבודה בפועל של החוקר הפרטי היא לא פשוטה כלל וכרוכה לרוב בסיבוכים רבים. מעבר לכך, יש צורך שחוקרים פרטיים יגלו רגישות למצבים מסוימים, כשהם עובדים מול אוכלוסיות מסוימות או בסיטואציות רגישות. רמת הרגישות של חלק מהמקרים וכמו גם הסיכון שבתפקיד, מאלצים את החוקרים הפרטיים לנקוט במקסימום אמצעי זהירות ובחכמה רבה. כדי לבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר, החוקרים הפרטיים נעזרים בציוד  טכנולוגי מתקדם מאוד וסוגים שונים ורבים של מאגרי מידע. יש אף חוק הנקרא "חוק חוקרים פרטיים ושירותי שמירה" המחייב עבודה על פי כללי אתיקה מחמירים, וכל חוקר פרטי מחויב לעבוד בכפוף לחוק זה.

 

רישיון עיסוק לחוקר פרטי בארץ

ישנם מספר קריטריונים שחובה לעמוד בהם בדרך להוצאת רישיון המאפשר לעסוק בתחום החקירות הפרטיות בישראל. ראשית, חייב הפרט להתמחות במשרד חקירות לפחות 3 שנים ולהיות תחת פיקוח ותצפיות שותפות של מנהל המשרד בלבד. תהליך זה של התמחות חייב להיות באישור של המחלקה לרישוי חוקרים פרטיים ושירותי שמירה שבמשרד המשפטים. בתום התקופה, על המתמחה לעבור מבחן הסכמה של משרד הפנים בהצלחה. רק אחרי שכל אלה עברו בהצלחה, יוכל לקבל את רישיון חוקר פרטי בישראל.

מחירון חוקר פרטי

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email