החלפת מקצוע – עבודה במשרד חקירות

בזמן תקופת הקורונה וחוסר היציבות, העבודה במשרד חקירות פרטי תבטיח לכם יציבות מקצועית לטווח ארוך, הכנסה קבועה וסביבת עבודה מרתקת.

אם אתם בעלי 12 שנות לימוד, ללא עבר פלילי, אזרחי או תושבי קבע בישראל ואוהבים את תחום החקירות הפרטיות ו\או בוגרי יחידות קרביות או משטרתיות – העבודה הזו תעניק לכם לא רק רשת ביטחון כלכלית אלא סביבת עבודה דינמית ומעניינת שלא תיתן לכם להשתעמם. מסוקרנים? יופי, המשיכו לקרוא על תנאי קבלה ודרישות התפקיד.

 

כיצד מתקבלים לעבודה במשרד חקירות פרטי? 

עבודתם של חוקרים פרטיים היא ייחודית ביותר – מדובר בשעות עבודה רבות ולא שגרתיות, שום דבר בה אינו צפוי, היא מרתקת ומסקרנת ומביאה איתה מן הגילוי, הסכנה והלא נודע.
ולכן לא סתם אומרים שלא אתה בוחר את המקצוע הזה, אלא הוא בוחר בך. 

 

חוקר פרטי – מה זה דורש?

חוקר פרטי נחשב מהמקצועות הכי יוקרתיים בשוק ויש לקבל תעודה רשמית ממשרד המשפטים בטרם תוכלו לקרוא לעצמכם חוקרים פרטיים. ישנם 2 מסלולים לצורך קבלת תעודת החוקר הנחשקת, אותם ניתן לעשות כל אחד בפני עצמו, או לשלב שניהם יחדיו:

 • המסלול הראשון – כמו במקצועות רבים אחרים – הוא לימודים פורמליים במכללות אשר מציעות קורס חקירות פרטיות. חשוב לדעת, כי מכללות אלו לא מנפיקות רישיון חוקר פרטי, אלא מעניקות תעודת גמר אשר מעידה על השתתפות בקורס. עם התעודה ביד יש לגשת לבחינה במשרד המשפטים ורק אלו העוברים אותה – יקבלו את הרישיון לעבודה כחוקר פרטי. 
 • המסלול השני – אמנם ארוך יותר, אך מלמד יותר ומגדיל את הניסיון – והוא להתקבל לעבודה במשרד חקירות אשר מחזיקו בידיו רישיון ממשרד המשפטים, לעבוד במשרה זו במשך 3 שנים לפחות, ולעשות התמחות באחד מתחומי עבודה של משרד החקירות (המפורטים בהמשך הכתבה).

 

חשוב לציין, שכל מי שניגש לקורס חקירות פרטיות או מעוניין להגיש מועמדות לאחד ממשרדי חוקרים פרטיים, חייב לעמוד ב-3 תנאים הכרחיים ומחמירים, והם:

 • יש להחזיק באזרחות ישראלית או להיות תושב קבע במדינה.
 • יש להיות ללא רישום פלילי במשטרה.
 • 12 שנות לימוד חובה.

 

סיימתי את הקורס, האם אני יכול לפתוח משרד חקירות משלי? 

לידיעתכם, כי קבלת תעודת חוקר פרטי ממשרד המשפטים, אינה מאפשרת פתיחת משרד חקירות עצמאי, אלא על בעל התעודה נדרש לעבוד כחוקר פרטי תחת פיקוח חוקר פרטי בעל משרד חקירות מאושר על ידי משרד המשפטים. לאחר 5 שנות עבודה כחוקר פרטי עם תעודה רשמית, יהיה ניתן לקבל רישיון לפתיחת משרד חקירות פרטיות עצמאי.

כדאי לדעת – בימינו, משרדי חקירות יעדיפו לקבל לצוות העבודים שלהם עובדים בעלי ותק במשרד חקירות והתמחות בתחום מסוים, מאשר משתתפי קורס חקירות בעלי תעודה פורמלית.
אם כי, לימודים תמיד יתרמו לידע ולכן מומלץ לשלב לימודים עם עבודה מעשית.

 

אילו תכונות מאפיינות עובדי משרד חקירות – בחנו את עצמכם האם אתם מתאימים

כל המעוניינים לעבוד במשרד חקירות ולהפוך בהמשך לחוקרי עצמאיים בעלי משרד משלהם, צריכים להחליט כי הם מוכנים להשקיע זמן רב (8 שנים לפחות), ועל כן להתחייב לעבודה ארוכת טווח, במהלכה ילמדו את רזי המקצוע, יצברו ניסיון וידע, ילמדו להתמודד עם סיטואציות בלתי מוצפות ולהגיב בזמן אמת ויהפכו למומחים בתחומם.

על החוקרים העתידיים להיות בעלי כושר ביטוי גבוה ויכולות אילתור מדויקות – שכן עליכם להתמודד עם סיטואציות בלתי מתוכננות ולדעת להגיב במהירות בזמן אמת. יש להבין ולהתמצא בסביבת המחשב והמכשור הטכנולוגי, מאחר ועבודה רבה מתבצעת בעזרת טכנולוגיות מתקדמות. 

 

אילו התמחויות ניתן לעשות במשרד חקירות פרטי? 

בין העבודות הנפוצות של משרדי חקירות: 

 • ביצוע חקירות פרטיות ועסקיות – לאמת או להפריך את החשדות נגד בני הזוג, או לדלות מידע אודות השותפים העתידיים.
 • ביצוע תצפיות ומעקבים אחר מטפלות של ילדים או עובדים ואף בני נוער (באישור הוריהם כמובן).
 • ניטרול או התקנת מצלמות נסתרות.
 •  האזנות סתר.
 •  אבטחה סמויה ועוד. 

 

ניתן להתמחות בתחום ספציפי או בכל התחומים יחדיו על מנת להפוך לחוקר עצמאי מומחה.

 

יתרון ליוצאי יחידות קרביות ויחידות מבצעיות במשטרה – אבטחה סמויה כחלק משירותי משרד חקירות 

בין שלל עבודות חקר וגילוי הסודות, מעניקים משרדי חקירה שירותי אבטחה סמויה ללקוחותיהם. במהלך שירותי אבטחה סמויה, הלקוח מקבל רשת הגנה שאינה נראית לעין ובפרופיל נמוך אשר נכנסת לפעולה בזמן אמת. מאבטח סמוי נמצא ביתרון אל מול הסביבה, שכן הוא מודע לכל המתרחש, מבחין בכל תנועה ויודע לזהות איום במידת הנדרש.

הצורך לאבטחה סמויה יכול לנבוע ממספר סיבות:

 • בעלי עסקים, אשר מאוימים על ידי גורמי פשע לצורך קבלת טובות הנאה, השתלטות על אזורי מסחר, גביית פרוטקשן וחובות ועוד. 
 • אנשים פרטיים ובעלי עסקים אשר קיבלו איומים על משפחתם, נתקלו בהתנהגות עוינת או נסחטו באיומים.

 

מה כוללת עבודת האבטחה הסמוייה ומה מצופה ממכם לבצע

האבטחה הסמויה מאשרת תצפית ומעקב אחר לקוחות משרדי חקירות ומתן הגנה סמויה ודיסקרטית. המאבטחים הסמויים נעזרים בציוד חדשני ומשוכלל הכולל מצלמות נסתרות ומכשירי מעקב ומעניקים ללקוחותיהם את היכולת להיות רגועים לשלומם ושלום רכושם בזמן פגישות חשובות, באירועים ובמהלך היום יום.

במהלך מתן שירותי אבטחה סמויה, על חוקרי ועובדי משרד החקירות להפריך או לאשש את חששות הלקוח, לגלות ממי מתקבל האיום ולנטרל את האיום ולמנוע פגיעה בגוף או ברכוש הלקוח, משפחתו או שותפיו העסקיים.

הדבר ייעשה על ידי איתור מעקבים הגורם המאיים, זיהוי כל האיומים הפוטנציאליים וניטרולם על ידי איסוף ראיות והפללתם לגורמי החוק. כל העבודה נעשית במסגרת החוק ובשיתוף פעולה צמוד עם המשטרה וכוחות הביטחון.

 

תתחילו לחפש משרד חקירות ותגישו מועמדות

לסיכום, בין אם אתם מחפשים לנצל את כישוריכם הצבאיים או חולמים על משרד חקירות פרטי משלכם ובעלי הקריטריונים המתאימים (המפורטים מעלה), אל תתמהמהו ותתחילו בהקדם לצבור ניסיון, ידע וותק באחד המקצועות המעניינים, המאתגרים והמרתקים בארץ.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email