חקירות כלכליות

חקירות כלכליות
חקירות כלכליות

חקירות כלכליות נועדו לחשוף מידע שהינו בעל ערך רב עבור אדם כזה או אחר, וגם בכדי לאתר פרטים עסקיים ואישיים של אדם, לבצע חקירות לגבי תחום עיסוקו של אדם כלשהוא, חקירת זכויות מקרקעין, איתור כלי תחבורה ועוד.
ניתן להסתייע בשירות של חוקרים פרטיים בכדי לחקור את המקורות של הכנסתו של כל אדם, אלא אם כן החוק מורה אחרת.
חוקרים פרטיים שמבצעים חקירות כלכליות, גם עוסקים בתחומים של זכויות גמל ופנסיה, איתור של חברה הרשומה על שמות החשודים ואו הנחקרים, ניתן לבדוק צ'קים שחזרו, תשלומים שהתבטלו דרך הוראת קבע ועוד רבות.
במקרים מסוימים, אנשים גם מבקשים לשכור את שירותיהם של חוקרים פרטיים בכדי לוודא נושאים של חשבונות בנק, כך שניתן לשכור פרטי שיערוך רשימות של סניפי בנק – שבהם הנחקר מחזיק ומנהל את החשבונות שלו.

חקירות פרטיות במקרים של מיזוגים עסקיים שונים

מעבר לכך שניתן לשכור חוקר פרטי בכדי לוודא זכויות בפוליסת ביטוח חיים, בביטוח מנהלים ועוד, ניתן גם לשכור חוקרים פרטיים בכדי שיוודאו כי אתם הולכים אל כיוון של מיזוג עסקי נכון.
במקרים אלו, אנשים בוחרים לשכור חוקר פרטי בכדי לוודא את כל נושא השותפויות – אליהן משתייך האדם עמו הם מעוניינים למזג את עסקיהם.
הבירור של החברות אשר רשומות על שמו של האדם – עמו אתם מעוניינים למזג את העסקים שלכם, לעיתים הכרחי, וניתן לשכור משרד חקירות פרטיות שעוסק בתחום זה של איתור סוגי השותפות, אליהן משתייך האדם העתיד להיחקר באופן פרטי ואו סמוי.
במקרים מסוימים, קיימת גם דרישה לברר לגבי תביעות אזרחיות בהן הנחקר עשוי להיות מעורב.
במקרים אלו, ניתן לברר באם האדם היה מעורב בתביעות אזרחיות מסוגים שונים, וכך תוכלו להגיע להחלטה באשר לעבודה משותפת ושיתופי פעולה שונים עם אותו גורם ואו אדם.
אם האדם הנחקר מעורב בתיקים כאלו ואחרים אל מול הרשות להוצאה לפועל, גם את זה תוכלו לברר בעזרת סיוע משרד חקירות פרטיות.

איתור חייבים ואיתור אנשים

חוקר כלכלי גם עשוי לעסוק באיתורם של אנשים שחייבים כספים לגורמים כאלו ואחרים.
האיתור של האנשים והחייבים בכספים, מתבצע גם באמצעות מעקבים בשטח, וגם באמצעות מכשור טכנולוגי ותוכנות שניתן למצוא במשרדי חקירות.
חשוב לציין, אמנם לא תמיד קיים הכרח לצאת לשטח בכדי לאתר אנשים, אך בשלב מסוים, סביר להניח כי חוקר פרטי גם ייצא לשטח בכדי לבצע את עבודתו גם בפן זה.
בחלק מהמקרים, ניתן לאתר אנשים אפילו דרך המחשב ובעוד החוקר הפרטי יושב במשרדו.
בכדי לברר באם בעל החוב מסוגל לשלם תשלומים מסוימים, ניתן להסתייע בשירותיהם של חוקרים פרטיים עבור בדיקות אשראי שונות, בדיקות הקשורות במצבו הכלכלי ובסגנון חייו ועוד.
שימו לב, בכדי לקבל את הייעוץ הנכון ולצלוח את התהליך של חקירה פרטית כיאות, קיים הכרח לשבת עם חוקרים פרטיים שמכירים את המקצוע לא מאתמול.
במקרים מסוימים, עבודה של חוקר פרטי אשר אינו מנוסה, עשויה אפילו להוביל להסתבכותכם המשפטית והחוקית.
הרי, תחשבו על כך לרגע, נניח ושכרתם חוקרים פרטיים עבור חקירות כלכליות כאלו ואחרות, אך מסבר בכלל שהנחקר ואו החשוד – אינם אשמים.
בחלק מהמקרים, הנחקרים עשויים אף לגלות את העובדה שמתנהלת נגדם חקירה פרטית, מה שעשוי להוביל אותם לתבוע את המעסיק או את הגורמים המנהלים נגדו חקירה פרטית – בשל חדירה לפרטיות.
מיותר לציין, אך נדגיש בכל מקרה – חוקר פרטי מנוסה ומומלץ, הוא חוקר פרטי שיידע כיצד לנהל חקירות פרטיות מבלי לעבור על החוקים שמגנים על פרטיות האדם.

בדיקות לפני מתן אשראי

ניתן גם להסתייע בשירות של חוקר פרטי בתחום של חקירות כלכליות, בכדי לברר לגבי יכולות התשלום של אדם או גורם כלשהוא – אשר עומדים לקבל מתן אשראי לטובת ביצוע עסקאות כאלו או אחרות.
במקרים אלו, חוקרים פרטיים יבדקו, באמצעות אמצעים טכנולוגיים שונים, את יכולותיו של אדם להחזיר הלוואות או להחזיר כספים לגורם המספק לו אשראי.
מעבר למה שצוין כאן במאמר זה, חוקרים פרטיים בתחום חקירות כלכליות עשויים לעסוק במגוון של חקירות.
ניתן לברר לגבי רכוש שמוסתר מבני זוג, לברר לגבי נכסים שונים, לערוך בירורים על חברה לפני רכישתה ועוד.

חקירות כלכליות ועבירות עסקיות

נאמנותו של החוקר הפרטי נתונה לקליינט שלו ולא לאף גורם אחר.

מהסיבה הזו, הוא יכול להיות אדם שמאתר פעולות ומידע שקשורים להעלמת כספים, מוטבים, נכסים, חשבונות שונים בחו"ל, הברחות ועוד מטעם ארגונים עסקיים או חברות שבוחרות להשתמש בשירותיו.

חברות ותאגידים גדולים בארץ ובעולם משתמשים במשרדי החקירות גם כדי לרגל תעשייתית אחרי חדשנות המתחרים או שיטות העבודה שלהם.

אין ספק שמדובר בפעולה לא ספורטיבית, אך לא פסולה מבחינה חוקית אם תבוצע כהלכה.

החוקר יכול להיות עובד "שתול" בחברה או אדם המספק לה שירות חיצוני כלשהו לכאורה וכך לבנות תיק חקירה כולל.

מאחר וכל פעולת התחזות היא אסורה באופן מפורש על פי חוק, לא החוקר עצמו הוא זה שמעמיד פני עובד חדש בחברה למשל, אלא אדם שמגייס לעזרתו מישהו מהימן שניתן להסתייע בו במטרה לקבל כמה שיותר מידע.

בעניין הזה יש צורך לציין גם את נושא החקירות המסחריות, בהן חשוד עובד מסוים במעילה או גנבה וגם הן מצריכות גורם סימפטי שינסה לדלות מידע על העבירה החמורה בדמות עובד אחר, או ביצוע מעקב פנימי בתוך הארגון או משרדי החברה על פעולותיו ושיחותיו.

במקרה זה החוקר יקבל כמובן לגיטימציה מלאה מבעלי החברה או מנכ"ל החברה והוא יקבל פנימה כרטיס כניסה תחת מעטה של עובד או בכיר כלשהו.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מחפשים חוקר פרטי ? השאירו פרטים - דיסקרטיות מובטחת!