חקירות כלכליות

נכתב ע"י חוקר פרטי מוסמך

חקירות כלכליות נועדו לחשוף מידע שהינו בעל ערך רב עבור אדם כזה או אחר, וגם בכדי לאתר פרטים עסקיים ואישיים של אדם, לבצע חקירות לגבי תחום עיסוקו של אדם כלשהוא, חקירת זכויות מקרקעין, איתור כלי תחבורה ועוד.
ניתן להסתייע בשירות של חוקרים פרטיים בכדי לחקור את המקורות של הכנסתו של כל אדם, אלא אם כן החוק מורה אחרת.
חוקרים פרטיים שמבצעים חקירות כלכליות, גם עוסקים בתחומים של זכויות גמל ופנסיה, איתור של חברה הרשומה על שמות החשודים ואו הנחקרים, ניתן לבדוק צ'קים שחזרו, תשלומים שהתבטלו דרך הוראת קבע ועוד רבות.
במקרים מסוימים, אנשים גם מבקשים לשכור את שירותיהם של חוקרים פרטיים בכדי לוודא נושאים של חשבונות בנק, כך שניתן לשכור פרטי שיערוך רשימות של סניפי בנק – שבהם הנחקר מחזיק ומנהל את החשבונות שלו.

חקירות כלכליות כשמן הן, עוסקות בעניינים כלכליים, כספיים. חקירות אלו אמנם אינן בעלות שם 'מפציץ' אך בהחלט חשובות לא פחות מאחרות ואף באות לידי ביטוי כחלק מחקירות אחרות רבות. כסף יכול לשנות חיים, ולכן, במידה ואתם חשים כי יש ענייני כסף לא ברורים בחייכם, יהיה נכון לפנות לחקירה בנושא, מאחר ועשויה להיות לכך השפעה רבה על המשך אורח חייכם.

 

כסף כסף כסף

הכסף אמנם לא יקנה עבורנו את האושר אך הוא בהחלט יכול לקנות עבורנו אמצעים להשגת האושר או לפחות רמת חיים טובה עבורנו ועבור בני משפחתנו. ולכן, אנו צריכים לדאוג לכסף שלנו, ולכסף שעשוי להיות שלנו ולא לזלזל בכך.

רבים האנשים שמוותרים מראש מתוך מחשבה שאינה בהכרח נכונה כי לא יצליחו לקבל את הכסף המגיע להם, אך אין זה נכון, בפניה לגורמים הנכונים תוכלו לזכות בכספים שלכם ולכן כדאי יהיה לפעול בנושא, תוך קבלת סיוע מגורם מקצועי.

כסף כסף כסף

 

באילו ענייניים?

חקירות כלכליות יכולות בשמיעה ראשונית להישמע כמו חקירה המתרחשת בבורסה או אולי במחלקת השכר במשרד. אבל לא כך הדבר, הן נוגעות בתחומים חיים רבים כך שכמעט כל אדם יכול להסתייע בהם במהלך חייו. באופן כללי, ניתן לפנות לחוקר פרטי לחקירות כלכליות בכל עניין כלכלי בו תיתקלו, ועם זאת ישנם כמה נושאים שכיחים לפניה לחקירה כלכלית:

באילו ענייניים?

 

חקירה כלכלית טרם נישואים

כאשר אנו נישאים, החלטות רבות שלנו נובעות מרגש הגורם לנו לשכוח או לחילופין להימנע מכל עניין הכסף. אך חשוב מאוד לבחון היטב את ענייני הכספים בזמן זה ובהסכם הממון מאחר ולעיתים בני הזוג העתידיים עשויים להסתיר מידע כלשהוא כדוגמת כסף, נכסים או רכוש בעל ערך אשר היו רוצים לשמור שלהם ללא חלוקה. כמובן שאין הדבר אסור אך חשוב שיהיה גלוי גם לצד השני הבוחר לחלוק את רכושו וכספו.

חקירה כלכלית טרם נישואים

 

חקירה כלכלית בגירושין

בזמן גירושין, יהיה חשוב אף יותר לחקור לעומק את כל ענייני הכספים, מאחר ומדובר בחלוקה בה ככל הנראה כל צד ירצה 'למשוך' יותר לצד שלו, כלומר 'להשיג' יותר. ולכן, יהיו שינסו להסתיר במכוון כסף, נכסים ורכוש. חוקר פרטי ידע לחשוף את אלו ולוודא כי החלוקה שנעשית בין בני הזוג אכן הוגנת.

חקירה כלכלית בגירושין

 

חקירה כלכלית של עסק טרם התמזגות

כחלק מהשוק המתפתח לעיתים חברות בוחרות להתמזג עם חברה אחרת אם לתקופה קצובה ואם לטווח הארוך. אלו כמובן מלווים בחוזים מתאימים ונחתמים לאחר משא ומתן ארוך בין הצדדים.

אך לעיתים, מתוקף היות הצדדים עסקים הקיימים למטרות רווח, יכול אחד הצדדים או אף שניהם לנסות ולהרוויח 'על חשבון' האחר תוך רמאות של אי חשיפת כלל הפרטים הרלוונטיים טרם העסקה.

חוקר פרטי כלכלי במקרה זה ידע לחקור לעומק את הרקע של החברה שעתידה להתמזג ולהביא בפני החברה הנעזרת בשירותי החוקר הפרטי את כלל המידע הנחוץ לה טרם התמזגות על מנת שתהיה זו פעולה הוגנת.

חקירה כלכלית של עסק טרם התמזגות

 

חקירה כלכלית של עסק טרם פיצול

טרם פיצול של עסק המורכב משני עסקים, בדומה להתמזגות, ישנה הפעולה ההפוכה, חלוקה של הכספים והרווחים שהשיגו יחד שני העסקים. וכן בדומה יהיה גם הרצון של כל עסק כקיים למטרות רווח – להרוויח יותר ועל כן עשוי לא לחשוף מידע חשוב. במקרה זה יפעל חוקר פרטי לענייניים כלכליים לחשיפת כלל המידע הסמוי הנחוץ.

חקירה כלכלית של עסק טרם פיצול

 

חקירה כלכלית לאיתור חייבים

חקירות אלו אמנם עוסקות בעניינים כלכליים, אך הן נובעות מעצם היות אדם חייב כסף ופעולת החקירה עצמה הינה לאיתורו וכן להשגת הכסף שחייב לטובת החזרתו.

חקירה כלכלית לאיתור חייבים

 

מה עושים?

כאשר אנו יודעים כי קיים כסף במקום מסוים השייך לנו, או במידה וישנו אפילו רק ספק בעניין, יהיה נכון לפנות לחוקר פרטי לחקירות כלכליות. החוקר ידע לפעול בכדי להשיב אליכם את הכסף המגיע לכם.

לכך, ראשית יאסוף את כלל המידע שיש בידיכם אודות הכסף וידע להכווין אתכם האם אכן מדובר במקרה בו ניתן לפעול להשגת הכסף. בהמשך, יפנה באפיקיו לחקירה אודות האדם או הגוף המחזיק בכסף ויאסוף ראיות מספקות לטובת הוכחת היותו שייך לכם.

לכך, חשוב ביותר כי החוקר הפרטי בו תבחרו יהיה מקצועי ומיומן וידע לבצע את כלל התהליך בדיסקרטיות ובצורה התואמת לחוק. שכן, הפרת החוק עלולה לסבך יותר מאשר לסייע לכם.

מה עושים?

 

כסף לטובת כסף

שאלה הגיונית שעולה הינה האם אנו לא 'מבזבזים' את הכסף שאנו נרוויח מהחקירה על החקירה עצמה? כלומר האם המאמץ באמת יהיה שווה את הכסף? ובמידה והחקירה לא תניב תוצאות, האם לא בזבזנו כסף לחינם?. אך לשאלות אלו אין משמעות רבה שכן כאשר אכן החקירה מניבה כסף, יהיה מדובר בסכום אשר לחלוטין יכסה את הוצאות החקירה.

ובנוגע לספק השני, פניה לחקירה כלכלית אינה מתרחשת ללא חשד או ספק ראשוני על קיום כסף שכזה, ולכן לא מדובר בחקירה לחינם שכן ככל הנראה ספקות אינן לשווא ובמידה ואכן ויהיו כאלו, החקירה תוכל לספק שקט נפשי והימנעות מהשאלה "מה אם?" המוכרת לכולנו.

חקירות כלכליות
חקירות כלכליות

לסיכום

עניינים כלכליים נוגעים בכולנו שכן הכסף סובב אותנו ומשפיע רבות על רוב תחומי חיינו. ולכן, עלינו להיות ערניים לכל תזוזה של כספינו וכן להיות מודעים לכסף שעשוי להיות שלנו.

לכך, חשוב מאוד שבכל ידיעה או ספק כי ישנו כסף המגיע לנו, אך לא אצלנו, נפנה לחוקר פרטי מקצועי, מיומן ודיסקרטי שידע לבצע את הפעולות הנחוצות על מנת להשיג את הראיות שיסייעו בקבלת הכסף.

חקירות כלכליות כאמור עוסקות בתחומים רבים ומגוונים, והשכיחים שבהם הינם – טרם נישואים, טרם גירושים, טרם התמזגות ופיצול עסק וכן לאיתור חייבים.

 

חקירות פרטיות במקרים של מיזוגים עסקיים שונים

מעבר לכך שניתן לשכור חוקר פרטי בכדי לוודא זכויות בפוליסת ביטוח חיים, בביטוח מנהלים ועוד, ניתן גם לשכור חוקרים פרטיים בכדי שיוודאו כי אתם הולכים אל כיוון של מיזוג עסקי נכון.
במקרים אלו, אנשים בוחרים לשכור חוקר פרטי בכדי לוודא את כל נושא השותפויות – אליהן משתייך האדם עמו הם מעוניינים למזג את עסקיהם.
הבירור של החברות אשר רשומות על שמו של האדם – עמו אתם מעוניינים למזג את העסקים שלכם, לעיתים הכרחי, וניתן לשכור משרד חקירות פרטיות שעוסק בתחום זה של איתור סוגי השותפות, אליהן משתייך האדם העתיד להיחקר באופן פרטי ואו סמוי.
במקרים מסוימים, קיימת גם דרישה לברר לגבי תביעות אזרחיות בהן הנחקר עשוי להיות מעורב.
במקרים אלו, ניתן לברר באם האדם היה מעורב בתביעות אזרחיות מסוגים שונים, וכך תוכלו להגיע להחלטה באשר לעבודה משותפת ושיתופי פעולה שונים עם אותו גורם ואו אדם.
אם האדם הנחקר מעורב בתיקים כאלו ואחרים אל מול הרשות להוצאה לפועל, גם את זה תוכלו לברר בעזרת סיוע משרד חקירות פרטיות.

חקירות פרטיות במקרים של מיזוגים עסקיים שונים

 

איתור חייבים ואיתור אנשים

חוקר כלכלי גם עשוי לעסוק באיתורם של אנשים שחייבים כספים לגורמים כאלו ואחרים.
האיתור של האנשים והחייבים בכספים, מתבצע גם באמצעות מעקבים בשטח, וגם באמצעות מכשור טכנולוגי ותוכנות שניתן למצוא במשרדי חקירות.
חשוב לציין, אמנם לא תמיד קיים הכרח לצאת לשטח בכדי לאתר אנשים, אך בשלב מסוים, סביר להניח כי חוקר פרטי גם ייצא לשטח בכדי לבצע את עבודתו גם בפן זה.
בחלק מהמקרים, ניתן לאתר אנשים אפילו דרך המחשב ובעוד החוקר הפרטי יושב במשרדו.
בכדי לברר באם בעל החוב מסוגל לשלם תשלומים מסוימים, ניתן להסתייע בשירותיהם של חוקרים פרטיים עבור בדיקות אשראי שונות, בדיקות הקשורות במצבו הכלכלי ובסגנון חייו ועוד.
שימו לב, בכדי לקבל את הייעוץ הנכון ולצלוח את התהליך של חקירה פרטית כיאות, קיים הכרח לשבת עם חוקרים פרטיים שמכירים את המקצוע לא מאתמול.
במקרים מסוימים, עבודה של חוקר פרטי אשר אינו מנוסה, עשויה אפילו להוביל להסתבכותכם המשפטית והחוקית.
הרי, תחשבו על כך לרגע, נניח ושכרתם חוקרים פרטיים עבור חקירות כלכליות כאלו ואחרות, אך מסבר בכלל שהנחקר ואו החשוד – אינם אשמים.
בחלק מהמקרים, הנחקרים עשויים אף לגלות את העובדה שמתנהלת נגדם חקירה פרטית, מה שעשוי להוביל אותם לתבוע את המעסיק או את הגורמים המנהלים נגדו חקירה פרטית – בשל חדירה לפרטיות.
מיותר לציין, אך נדגיש בכל מקרה – חוקר פרטי מנוסה ומומלץ, הוא חוקר פרטי שיידע כיצד לנהל חקירות פרטיות מבלי לעבור על החוקים שמגנים על פרטיות האדם.

איתור חייבים ואיתור אנשים

 

בדיקות לפני מתן אשראי

ניתן גם להסתייע בשירות של חוקר פרטי בתחום של חקירות כלכליות, בכדי לברר לגבי יכולות התשלום של אדם או גורם כלשהוא – אשר עומדים לקבל מתן אשראי לטובת ביצוע עסקאות כאלו או אחרות.
במקרים אלו, חוקרים פרטיים יבדקו, באמצעות אמצעים טכנולוגיים שונים, את יכולותיו של אדם להחזיר הלוואות או להחזיר כספים לגורם המספק לו אשראי.
מעבר למה שצוין כאן במאמר זה, חוקרים פרטיים בתחום חקירות כלכליות עשויים לעסוק במגוון של חקירות.
ניתן לברר לגבי רכוש שמוסתר מבני זוג, לברר לגבי נכסים שונים, לערוך בירורים על חברה לפני רכישתה ועוד.

בדיקות לפני מתן אשראי

 

חקירות כלכליות ועבירות עסקיות

נאמנותו של החוקר הפרטי נתונה לקליינט שלו ולא לאף גורם אחר.

מהסיבה הזו, הוא יכול להיות אדם שמאתר פעולות ומידע שקשורים להעלמת כספים, מוטבים, נכסים, חשבונות שונים בחו"ל, הברחות ועוד מטעם ארגונים עסקיים או חברות שבוחרות להשתמש בשירותיו.

חברות ותאגידים גדולים בארץ ובעולם משתמשים במשרדי החקירות גם כדי לרגל תעשייתית אחרי חדשנות המתחרים או שיטות העבודה שלהם.

אין ספק שמדובר בפעולה לא ספורטיבית, אך לא פסולה מבחינה חוקית אם תבוצע כהלכה.

החוקר יכול להיות עובד "שתול" בחברה או אדם המספק לה שירות חיצוני כלשהו לכאורה וכך לבנות תיק חקירה כולל.

מאחר וכל פעולת התחזות היא אסורה באופן מפורש על פי חוק, לא החוקר עצמו הוא זה שמעמיד פני עובד חדש בחברה למשל, אלא אדם שמגייס לעזרתו מישהו מהימן שניתן להסתייע בו במטרה לקבל כמה שיותר מידע.

בעניין הזה יש צורך לציין גם את נושא החקירות המסחריות, בהן חשוד עובד מסוים במעילה או גנבה וגם הן מצריכות גורם סימפטי שינסה לדלות מידע על העבירה החמורה בדמות עובד אחר, או ביצוע מעקב פנימי בתוך הארגון או משרדי החברה על פעולותיו ושיחותיו.

במקרה זה החוקר יקבל כמובן לגיטימציה מלאה מבעלי החברה או מנכ"ל החברה והוא יקבל פנימה כרטיס כניסה תחת מעטה של עובד או בכיר כלשהו.

חקירות כלכליות ועבירות עסקיות

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

המאמר נכתב ע"י החוקרים המנוסים ביותר שלנו, מומחים בעלי עשרות שנים של ניסיון בחקירות. ב"סיירת החוקרים הפרטיים בישראל" אנחנו משקיעים מאמצים רבים על מנת להשיג עבורכם את המידע אותו ביקשתם - בזמן הקצר ביותר. כל פעולה שלנו מתבצעת תוך כדי מחשבה על שמירת הדיסקרטיות שלכם באופן מלא.

0 +
שנות ניסיון
% 0
דיסקרטיות וסודיות
0 +
מקרים שטופלו
7/ 0
זמינים עבורכם מסביב לשעון

רוצים שנחזור אליכם לייעוץ חינמי? השאירו פרטים

100% סודיות ודיסקרטיות - בהתחייבות!

מחירון חקירות

המחירים המוצגים עלולים להשתנות בין מקרה למקרה ובהתאם לצורך של החקירה

סוג החקירה

עלות

הערות

מחיר שעת ייעוץ750 ₪ + מע"מפגישה שאורכה כשעה – במידה והתיק יצא לפועל, עלות פגישת הייעוץ תקוזז מעלות החקירה
מצלמות נסתרותהחל מ- 5,000 ₪ להתקנת מצלמות ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
בדיקת האזנות החל מ – 1,500 ₪ לבדיקת האזנה ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
חקירות כלכליות2,500 – 15,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולשימוש באמצעים מיוחדים ומידע מודיעיני
איתור אנשים/חייבים 800 – 2,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה והצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
איתור טלפון/כתובת מגורים 600 – 1,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם לצורך בביצוע מעקבים, תצפיות ושימוש באמצעים מיוחדים
מעקבים 400 – 750 ₪ לשעת מעקבהמחיר משתנה בהתאם לכמות החוקרים הנדרשת לביצוע המעקב, יש תוספת מחיר על כל קילומטר מעקב.
חקירות עובדים/חקירות עסקיות החל מ – 3,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
בדיקת פוליגרף 1,500 – 2,500 ₪המחיר משתנה בהתאם לצורך ולשימוש
חקירות סייבר700 – 1,000 ₪ לשעת עבודההמחיר  משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
חקירה סמויה תחת כיסוי 3,500 – 5,000 ₪ למפגש המחיר משתנה בהתאם לצרכי החקירה והשימושים באמצעים מיוחדים