איתורים

נכתב ע"י חוקר פרטי מוסמך

לעיתים אנו יודעים על קיומו של מידע מסוים אך איננו יודעים אף דבר נוסף אודותיו. למרות שלעיתים נראה כי זהו רק קצה חוט, למעשה מדובר במידע מספק להתחלה של חקירה אשר תביא לקבלת המידע במלואו. כך, בעת שידוע על אנשים, נכנסים, ילדים מאומצים ועוד, יש בידנו כבר מידע רב על מנת להתחיל באיתור שלהם. האיתורים לעיתים מהווים חקירה בפני עצמה ולעיתים אלו הם רק חלקים מתוך חקירה גדולה ומורכבת אף יותר. בכל מקרה שכזה, של צורך באיתורים, יהיה נכון לפנות לחוקר פרטי או למשרד חקירות.

 

איתורים

 

מידע חסר יכול להפיג את שלוותנו ולגרום לנו להתעסק בו רבות. לעיתים, המידע החסר אף יפגע באיכות חיינו. איתורים לרוב לא יהיו קלים לביצוע באופן עצמאי, כלומר אדם פרטי לא יצליח לאתר את המידע החסר לו אם אינו מוכשר לכך ואינו בעל האמצעים הרלוונטיים לביצוע האיתור.

ולכן, במידה וקיים מידע אודות נכסים, ילדים, אנשים וכד' אשר ברצוננו לקבל את התמונה המלאה – חוקר פרטי או משרד חקירות יוכלו לסייע ובאמצעות מכשור חדשני, ידע וניסיון, קשרים עם גורמים שונים ואסטרטגיית פעולה מוכחת, יאתרו עבורכם את המידע החסר.

איתור אנשים

איתור אנשים הינו תחום רחב ומורכב מאחר וגובל עם זכות האדם לפרטיות. האיתור נובע כמובן מאובדן הקשר עם האדם אותו יש לאתר, ולאובדן הקשר ישנן מספר סיבות: סוגייה אחת של איתור אנשים היא איתור לאור סיבות כספיות. את הסיבות הכספיות ניתן לחלק לתת סיבות, לאיתור אדם לצורך העברת כספים אליו כדוגמת העברת ירושות. או לחילופין, איתור אדם אשר חייב כסף, וככל הנראה 'נעלם' בכדי לא להשיבו.

 

איתור אנשים

 

סוגייה שניה של איתור אנשים הינה איתור קרובים, אשר עזבו את סביבתם הרגילה וניתקו את הקשר עם משפחתם הקרובה על רקעים שונים ולא השאירו כל סימן אחריהם. בכלל תחומים אלו, ניתן יהיה להיעזר בחוקר פרטי ובמשרד חקירות.

החוקר הפרטי יאסוף את כלל הפרטים הידועים ובאמצעות חקירה מקצועית הכוללת שאלות של קרובים, איתור פעולות, חיפוש מגורים במשרד הפנים ועוד – יאתר את האדם אשר נותק עימו הקשר.

איתור צוואות וירושות

צוואות וירושות הן למעשה חלוקה והעברה של רכוש נפטר לאנשים אחרים. לרוב, במקרים בהם הנפטר נפטר בשיבה טובה, תהיה צוואה מפורטת וחוקית, צוואה אשר שני אנשים שאינם כתובים בה היו עדים לה, נכתבה בכתב ידו של הנפטר וכן בעלת חתימתו ותאריך של אותו היום בו נכתבה.

 

איתור צוואות וירושות

 

במקרים אחרים, כדוגמת כאשר אדם נפטר בפתאומיות – ללא צוואה, כאשר לא ניתן למצוא את הצוואה ובמקרים בהם הצוואה נראית אינה הגיונית – החוקר הפרטי יכול לסייע ולוודא כי הירושה תעבור בצורה הנכונה.

בפטירה פתאומית וכאשר לא נמצאת צוואה, פעמים רבות משאיר אחריו הנפטר חשבונות, נכסים ועוד אשר לא ידועים לקרוביו, במקרה זה יסייע החוקר הפרטי אשר יאתרם וידרוש אותם עבור הקרובים.

נוסף לכך, במקרה בו ידוע כי קיימת צוואה שלא ניתן למצוא אותה וישנו החשד כי נלקחה במכוון, החוקר הפרטי יסייע במציאתה. סיבה נוספת לסיוע של חוקר פרטי תהיה בעת שהצוואה אינה נשמעת הוגנת ויש החשד שלא נכתבה מרצונו החופשי של הנפטר.  בכל אלו ידאג החוקר הפרטי כי כלל הירושה תעבור בצורה החוקית והתואמת ביותר את רצונו של הנפטר.

 איתור ילדים מאומצים

בעת מסירה של אם את תינוקה לאימוץ היא חותמת גם על מסמך בו מצהירה כי היא מוותרת עליו. אך אין זה אומר שלא יהיה חשוב לה לדעת מה קורה בחייו של הילד שלה. במקרים רבים של אימוץ עולה עם הזמן הצורך והרצון למצוא את הילד המאומץ ולהכיר אותו.

לא תמיד יהיה זה עניין קל ולכן עולה הצורך בשכירת חוקר פרטי אשר יבצע את העבודה הזו עבורה. מדובר בעבודה שלעיתים מורכבת ודורשת קשרים עם גורמים הרלוונטיים. במקרים אלו תהיה חשובה מסירת כלל הפרטים אודות הילד, וכן הזמן – ככל שעבר זמן רב יותר מאז האימוץ יהיה קשה יותר לאתר את הילד המאומץ.

 

 איתור ילדים מאומצים

 

בעניין זה יש לציין גם את סיפור ילדי תימן, בו הודיעו להורי ילדים מיד לאחר הלידה כי ילדם נפטר ובעצם בתמורה לכסף העבירו אותם למשפחות עשירות וחשוכות ילדים. מקרה זה הינו גם סוג של אימוץ אך מאחר ומדובר במסירת ילדים לאימוץ ללא אישור וידיעת הוריהם – העניין הופך לאף מורכב יותר ומצריך חוקר פרטי מיומן ביותר.

איתורים
איתורים

איתור בגידות

טרם איתור בגידות עולה השאלה – האם באמת משתלם להתחיל בחקירה כאשר כך או כך מערכת היחסים נפגעה מאחר ורמת האמון ירדה. אך ישנה סיבה חשובה לעמוד על כך ולמצוא ראיות לבגידות. את ראיות אלו ניתן יהיה לקחת לבית משפט ובהליכים משפטיים הן יהיו בעלות משמעות רחבה – חיוב מזונות, חלוקת רכוש, תשלום ההתחייבות בכתובה ועוד.

 

איתור בגידות

 

במהלך איתור הבגידות יהיה חשוב ביותר לא לשתף את בן הזוג החשוד בחשד הקיים, ורצוי להמשיך להתנהג כרגיל עד לקבלת הראיות הנדרשות. חשוב מאוד באיתורים מסוג זה לפנות לחוקר פרטי מוסמך אשר ידע לבצע את האיתור בדיסקרטיות וברגישות, מאחר ורק כך ניתן יהיה להגיע לתוצאות אמינות.

איתור נכסים

איתורי נכסים מתרחשים לרוב לאור שלוש סיבות, האחת לאחר פטירת אדם במשפחה והימצאות הספק כי היו בבעלותו נכסים שאינם גלויים. הסיבה השנייה, איתור נכסים בין בני זוג, זו מתבצעת בעת שאחד הצדדים חושד כי הצד השני מסתיר נכסים אשר נמצאים בבעלותו – ההסתרה תהיה לטובת ריקון החשבון לחשבון צידי, לצורך הפללה לטובת קבלת משמורת מלאה על הילדים ועוד.

 

איתור נכסים

 

והסיבה השלישית, אנשים או עסקים אשר בחובות גדולים ומכריזים על פשיטת רגל בכדי לא להשיב את החוב. במקרה זה, לאחר איתור הנכסים יהיה ניתן לעקל את הרכוש שנמצא עד להשבת החוב.  בכל אחד מצרכים אלו לאיתור נכסים, החוקר הפרטי יבצע מעקב ובילוש לטובת מציאת הנכסים.

איתור האזנות סתר

בעקבות הטכנולוגיות המתקדמות נוצרה גם האפשרות להאזנות סתר. פעולה זו אינה חוקית אך עדיין לעיתים מתרחשת. האזנות סתר מתרחשות הן בתחום העסקי והן בתחום האישי. בתחום העסקי יהיו אלו לרוב האזנות למטרת קבלת מידע פנימי ואסטרטגיות של חברה מתחרה.

 

איתור האזנות סתר

 

ובתחום האישי יהיו אלו לרוב האזנות לאור משבר בזוגיות וחשד בבגידה. בעת שעולה החשד להאזנה, ניתן לפנות לחוקר פרטי אשר באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם יידע לאתר את ההאזנות, לאתר את האחראי להן ובהתאם לשים להן סוף ולהעמיד את העובר על החוק לדין.

החשיבות של איתורים

האיתורים הם למעשה אבן דרך חשובה בחקירות רבות. כאשר ישנו מידע מסוים שאינו גלוי בכללותו, יכול לעלות הצורך לבצע איתור, איתור של התמונה המלאה באותו הנושא.

כך לדוגמה באיתור נכנסים החוקר הפרטי יחפש אחר נכסים של אדם שנפטר או של בן זוג אשר מסתיר זאת מבן או בת זוגו, בדומה לכך יהיה גם באיתור בגידות – החוקר הפרטי יאתר את הבגידות המתרחשות ועוד. כלל אלו ועוד באים להסיר את החשש ולתת תשובות ומענה לכל אדם אשר מרגיש כי התמונה שבידיו לוקה בחסר.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

המאמר נכתב ע"י החוקרים המנוסים ביותר שלנו, מומחים בעלי עשרות שנים של ניסיון בחקירות. ב"סיירת החוקרים הפרטיים בישראל" אנחנו משקיעים מאמצים רבים על מנת להשיג עבורכם את המידע אותו ביקשתם - בזמן הקצר ביותר. כל פעולה שלנו מתבצעת תוך כדי מחשבה על שמירת הדיסקרטיות שלכם באופן מלא.

מחירון חקירות

המחירים המוצגים עלולים להשתנות בין מקרה למקרה ובהתאם לצורך של החקירה

סוג החקירה

עלות

הערות

מחיר שעת ייעוץ750 ₪ + מע"מפגישה שאורכה כשעה – במידה והתיק יצא לפועל, עלות פגישת הייעוץ תקוזז מעלות החקירה
מצלמות נסתרותהחל מ- 5,000 ₪ להתקנת מצלמות ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
בדיקת האזנות החל מ – 1,500 ₪ לבדיקת האזנה ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
חקירות כלכליות2,500 – 15,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולשימוש באמצעים מיוחדים ומידע מודיעיני
איתור אנשים/חייבים 800 – 2,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה והצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
איתור טלפון/כתובת מגורים 600 – 1,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם לצורך בביצוע מעקבים, תצפיות ושימוש באמצעים מיוחדים
מעקבים 400 – 750 ₪ לשעת מעקבהמחיר משתנה בהתאם לכמות החוקרים הנדרשת לביצוע המעקב, יש תוספת מחיר על כל קילומטר מעקב.
חקירות עובדים/חקירות עסקיות החל מ – 3,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
בדיקת פוליגרף 1,500 – 2,500 ₪המחיר משתנה בהתאם לצורך ולשימוש
חקירות סייבר700 – 1,000 ₪ לשעת עבודההמחיר  משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
חקירה סמויה תחת כיסוי 3,500 – 5,000 ₪ למפגש המחיר משתנה בהתאם לצרכי החקירה והשימושים באמצעים מיוחדים