משרד חקירות פרטיות

נכתב ע"י חוקר פרטי מוסמך

משרד חקירות הוא מושא נפוץ לסדרות טלוויזיה וסרטים בהם חוקרים פרטיים עולים על מזימות מורכבות ומבצעים מעקבים ארוכים אחרי חשודים. במקרה זה, המציאות לא כל כך רחוקה מהסיפורים על המסך כך שמשרדי חקירות קיימים במציאות ועונים על דרישות וצרכים של אנשים אשר מבקשים לגלות את האמת המסתתרת.

 

תחומי התמחות של משרד חקירות

ישנם כמה סוגים של משרדי חקירות כך שכל חוקר לרוב מתמחה בכמה תחומים שונים ומגוונים אך לכולם אותו בסיס – הוצאת האמת לאור וגילוי פרטים שאנשים מתעקשים להסתיר. הנה כמה דוגמאות לתחומים בהם משרדי חקירות מתמחים.

 1. איתור אנשים – חקירה ממוקדת אשר מטרתה למצוא אדם שנעדר או נעלם
 2. בגידות בזוגיות – שכירת משרד חקירות על ידי בן זוג אשר חושד בבן או בת הזוג שלו בבגידה וחוסר אמון, השגת ראיות ומידע אודות הבגידה
 3. מודיעין עסקי – חקירה ואפיון של חברה טרם חתימה על הסכם, מיזוג או שיתוף פעולה עסקי. וידוא כי החברה נקייה ואמינה עוד טרם החבירה
 4. ריגול תעשייתי – השתלבות בחברה אחרת לצורך הבנה מה קורה מבפנים מבחינה עסקית, לאן העסק צועד ומה קורה בתוכו

 

הליך חקירה סטנדרטי

כל חקירה שונה ומיוחדת ומידותיה נתפרות על פי הצורך של הלקוח, מושא החקירה וכמובן התפתחויות מפתיעות שקורות תוך כדי. לרוב, הליך החקירה די סטנדרטי בהתחלה ולאט לאט הוא מתפתח לפי הכיוונים שהחקירה הולכת אליהם.

 

פגישת ייעוץ

בכדי לבחור בשירות משרד חקירות מקצועי, קיים הכרח לעבור דרך פגישת ייעוץ, ולהבין את התמונה המלאה הקשורה בשירות חקירות פרטיות. בפגישת הייעוץ חשוב שתשתפו במטרה שלשמה הגעתם לחקירה, תשמעו מהחוקרים במשרד מה המומחיות שלהם, ניסיון עבר ובגדול מה עומד לקרות מהרגע שתתחיל החקירה וכיצד מיטבי שהיא תסתיים.

 

איסוף פרטים

מעבר לפרטים שתתנו בעצמכם לחוקר הוא צריך עוד הרבה פרטים אחרים שאינכם בהכרח יכולים לתת או יודעים אותם. לאחר פגישת הייעוץ וההחלטה לצאת לדרך, יתחיל החוקר לאסוף פרטים בעזרת שיטות מיוחדות שישפכו עוד אור על מושא החקירה וגם כיצד כדאי לתקוף את הנושא כדי להשיג תוצאות איכותיות ובמהרה.

 

מעקב והתקדמות

החקירה עצמה מתקדמת על ידי מעקב והפעלת שיטות חקירה המותאמות למטרת החקירה ולסוג שלה, באם יש צורך במעקב צמוד עם רכב או רגלי, איסוף מידע באינטרנט, חקירת אנשים או אפילו הסתננות למקום שבו נדרש החוקר לאסוף פרטים ולגלות מידע.

 

השגת המטרה

חקירה מוצלחת תסתיים במציאת המידע שלשמו היא התחילה, בין אם מדובר בגילוי והוכחת בגידה ובין אם מדובר בגילוי פרטים פיננסיים או פליליים אודות חברה עסקית. לעיתים חקירה לא תצליח להניב את המטרה שלשלמה הלקוח שכר את משרד החקירות, אך אין זה אומר שהחקירה לא מוצלחת, אם הבעל לא בוגד, לא ניתן גם להוכיח שהוא כן.

 

משרד חקירות מוסמך

היות וחקירות פרטיות זה תחום מאוד מורכב, וגם כזה שמצריך רגישות מאוד גבוהה לצרכים ולרגישויות השונות של אנשים המבקשים את השירות. קיים צורך – על פי החוק, ללמוד את התחום של חקירות פרטיות במשך מספר שנים אצל משרדי חקירות שמורשים להסמיך חוקרים פרטיים וללמדם את התחום. נוסף על כך, חוקר פרטי חייב לעבור סטאז' ולהתנסות בסוגי מעקבים מאוד מגוונים, בהתנסות צמודה לחוקרים פרטיים מנוסים ועוד רבות.

 

סטאז והתלמדות

במידה והמבקש להיות חוקר פרטי עונה על כל הקריטריונים הבסיסיים המגדירים מי רשאי להיות חוקר פרטי, השלב הראשון בדרך לשם היא להתלמד אצל חוקר או משרד חקירות מוסמך במשך לפחות 3 שנים. בין הקריטריונים האלו היות המבקש ללא עבירות פליליות וכמובן, בוגר 12 שנות לימוד מלאות.

 

מעבר מבחן הסמכה רשמי

המטרה בהתלמדות היא ללמוד באופן פרקטי, מקצועי ואיכותי את עבודת החוקר ממקור ראשון, ולהתכונן לשלב הבא והוא מבחן ההסמכה הרשמי של המדינה במסגרת משרד המשפטים. מעבר בהצלחה של המבחן מקנה לחוקר החדש אישור להיות חוקר בתוך משרד חקירות, ובעצם הוא עוד אינו עצמאי לגמרי אשר יכול להעיד בבית משפט או לעבוד בשביל לקוחות.

 

קבלת רישיון עצמאי

על מנת להתקדם, לקבל לקוחות באופן עצמאי ואפילו לפתוח משרד חקירות חדש שבראשו יעמוד החוקר החדש נדרשות עוד כמה שנים של עבודה והתמקצעות בתחום (5 שנים) אשר בסופן ניתן לקבל רישיון להיות בעל משרד חקירות. שימו לב לעבוד רק עם אנשים אשר מוסמכים לכך, אם אתם כבר ניגשים לחוקר שיגלה הונאה, אתם לא רוצים להיות חלק מהונאה חדשה.

 

חוקר פרטי בגידות ומחירים

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים משתמשים בשירותיהם של חוקרים פרטיים עבור גילויי ממצאים של בגידות בזוגיות ובנישואין. במקרים מסוימים, אנשים בוחרים דווקא לעבוד על הקשר הזוגי, היות וגירושין זה לא תמיד הפתרון הכי מומלץ מסיבות כאלו או אחרות. אם אתם חושדים בנושא של בגידה בנישואין או בקשר הזוגי, שכירת חוקר פרטי לטובת הנושא – עשויה לעזור לכם להציף את האמת במהרה.

 

משרד חקירות להליך גירושין

ישנם הליכי גירושין אשר דורשים הוכחה של אחד מבני הזוג כי השני אכן בגד בו לצורך התקדמות הליך הגירושין או השגת הסכם מסוים. משרד חקירות יכול לסייע בכך ולהשיג ראיות קבילות בבית משפט שיקדמו את הליך הגירושין. לא כל משרד חקירות מוסמך להביע דעה ועדות בבית משפט מבחינת תיקי גירושין, או כל תיק אחר, ועל כן, בדקו טוב שהחוקר אכן יכול לסייע לכם בזה.

קביעת מחיר עבור שירות חוקר פרטי

מחיר של חוקר פרטי, בדומה לאנשי שירות אחרים, משתנה מאוד בין חקירה לאחרת כתלות במאפיינים של החקירה. לרוב, המחיר מתחיל מעלות של פגישת ייעוץ או איסוף חומרים ומשם נקבע לפי שעות עבודה, כך שגובה התשלום עבור שעת עבודה אחת מתומחר ומוסכם על ידי החוקר הפרטי והלקוח. מחיר שעת עבודה של חוקר תלוי במקצועיות ובמוניטין שלו, אך גם בכמה מסובך תהיה כל שעת עבודה. ישנם כמה פרמטרים אשר נלקחים בחשבון בתמחור העבודה נפרט כמה דוגמאות לאלו.

 1. מרחק החקירה ממשרד החקירות בו יושב החוקר
 2. רמת סיכון שהחוקר לוקח על עצמו
 3. הפעלת מכשירים מיוחדים אשר עולים הרבה כסף בשל היותן חדשניים ורגישים

 

מחיר ממוצע

מבחינת מחירים של חוקר פרטי בגידות ובתחומים אחרים של חקירות פרטיות, המחירים נעים בטווחים של כמה מאות שקלים עבור שעת עבודתו של חוקר פרטי בתחומים שונים. ניתן לאתר חוקר פרטי אשר יגבה בערך 300 ₪ עבור שעת מעקב או עבודה, וקיימים גם משרדי חקירות פרטיים שגובים 600 ₪ ומעלה עבור שעת מעקב ושעת חקירה פרטית.

 

מה קורה במהלך שעת העבודה?

שעת עבודתו של חוקר פרטי, מנוצלת באופן הכי טוב שניתן, היות ובניית תכנית העבודה נעשית מראש ובסיוע הלקוח המבקש את שירותו של החוקר הפרטי. במהלך בניית תכנית העבודה, החוקר יתשאל את מבקש השירות לגבי שעות שבהן כדאי לעבוד ("שעות חשודות"). במהלך שעת חקירה עליה משלם הלקוח, החוקר יעקוב אחרי החשוד המדובר או ישקיע באיסוף מידע בדרכים אחרות שאינן בהכרח מעקב.

 

חוקר פרטי עסקי

סביר כי חקירות פרטיות וגם משרד חקירות מעלים לכם קונטציה של צילומי ותפיסת בעל או אישה בוגדים, אך משרד חקירות יכול לטפל במקרים אחרים לגמרי וביניהם – מקרים עסקיים. כאשר חברה עומדת לקראת מיזוג או הסכמה עם חברה אחרת שהם אינם בהכרח מכירים, חשוב כי הלקוח יבין שמדובר באירוע גורלי שיכול להשפיע מאוד על המשך עתיד החברה.

חקירות עסקיות מאפשרות לחברה אשר היא הלקוחה של משרד חקירות לקבל מידע מעמיק אודות החברה השנייה או העסק האחר. בעזרת משרד חקירות הסכמים מפוקפקים יכולים להימנע והחברה יכולה להיכנס יותר בביטחון לעסקה החדשה ולמנוע מצב של הונאה. גם אם נראה שהחברה השנייה נקייה ואיכותית, לא תמיד כך הדבר וכדאי לבדוק טוב טוב לפני שחותמים. גם בתחום הפלילי של החברה, המצב הפיננסי האמיתי ואפילו עסקאות קודמות שאינן פורסמו.

 

עבודה מסביב לשעון

מיותר לציין, אך בכל זאת אנו רוצים להדגיש כי חוקר פרטי עובד מסביב לשעון 7\24. במידה ואתם זקוקים לשירות חקירות פרטיות, קחו בחשבון שהזמינות עבורכם תמיד תהיה במשך כל שעות היממה, היות וכך נדרש עבור חקירות פרטיות. לכן, גם אם החקירה שלכם מצריכה עבודה בלילה, תוכלו לקבל את השירות המבוקש מאת משרד חקירות נבחר.

שימו לב, קיימים סוגים שונים של חקירות פרטיות, ואת חלק מהחקירות ניתן לבצע כאשר החוקר יושב במשרדו ומשתמש בכל מיני תוכנות ואמצעים טכנולוגיים שנועדו עבור גילוי וניטור מידע מסוגים שונים. במקרים אחרים, החוקר גם ייאלץ לצאת לשטח ולנהל מעקבים מורכבים. הבינו גם כי סביר שיציאה לשטח תדרוש מחיר גבוה יותר אך גם עשויה להניב תוצאות טובות יותר.

 

איך בוחרים משרד חקירות מומלץ ומקצועי?

בחירת משרד חקירות שייקח את החקירה שלכם, יגלה את המידע שאתם צריכים ויעשה זאת על הצד הטוב ביותר היא לא משימה כל כך פשוטה. רוב האנשים לא פוגשים משרד חקירות במהלך חייהם ולכן לא כל כך ברור מאליו שיכירו משרד מקצועי או שידעו ישר למי לפנות. אך בכל זאת ישנם כמה הליכים או דרכים שכדאי לשים לב אליהם כאשר מתלבטים במי לבחור.

 

שואלים אנשים עם ניסיון

תמיד ניתן להתייעץ עם אנשים אחרים שאתם מכירים, וכאלו שהיו זקוקים לשירות של חקירות פרטיות, אך גם ניתן לברר בצורה טלפונית לגבי משרדי חקירות פרטיים שונים, ולהגיע להחלטה באשר לסוג משרד החקירות שאנו מעוניינים לעבוד אתו .אין כמו ניסיון וידע קודם שימליץ לכם על שירות מיטבי ואמין. דווקא בגלל שמדובר בחקירה רגישה חשוב שיהיה מישהו אמין.

 

חפשו חוות דעת באינטרנט

יחד עם זאת, אנחנו חיים בעידן בו דברים מתועדים, ביקורות מועלות לאינטרנט לעיני כל, וניתן לקרוא את דעותיהם של אנשים אחרים באשר לשירות שאנחנו מעוניינים לשכור. תוכלו לאתר ביקורות של גולשים אחרים בנוגע לנושאי חקירות פרטיות מסוגים שונים, וממש ללמוד מניסיונם של אחרים למעשה.

השקיעו מאמץ ונסו לאתר גם ביקורות של אנשים אשר חוו תהליכים דומים לתהליך שאתם עומדים לעבור. נכון, לא ממש נפוץ למצוא ביקורות גולשים המתארות תרחישי בגידה (בעקבות מבוכה ומטעמי צניעות, כמובן), אך גם כאלו תוכלו לאתר. אם תרצו, לפעמים אפילו תוכלו לאתר את האופציה לפנות ישירות לאותם אנשים (בפלטפורמות החברתיות השונות למשל), ולברר לגבי המקצועיות של משרד החקירות שאתם שוקלים לשכור לטובת מעקב כזה או אחר.

 

בשורה התחתונה, הולכים עם הבטן

לכו עם התחושה שלכם. אם אתם ניצבים אל מול חוקר פרטי שמגלה רגישות רבה כלפיכם וכלפי מה שאתם עוברים, קיים סיכוי סביר שהוא מקצועי ובטוח בעבודתו. כשחוקר פרטי הוא חוקר מנוסה, הוא ישדר את הרוגע שצריך לשדר לאנשים – שגם ככה כבר לחוצים מאוד בדרך כלל.

נוסף על כך, בקשו הסברים לגבי מהלכי עבודתו והבטיחו לעצמכם שקט נפשי. צרו קשר עם חוקר פרטי בכדי לשבת לפגישת ייעוץ, אחר כך תוכלו להבין באם מדובר בחוקר פרטי שמומלץ עבורכם. במידה ובטנכם אומרת אחרת, צרו קשר עם חוקר פרטי נוסף וקבלו הצעות שונות. זכרו כי מדובר באיש מקצוע אשר בסופו של דבר מטרתו לתת לכם שירות איכותי במחיר הגיוני ועל כן, סביר כי תשוו הצעות מחיר, והליכי חקירה שסופרו לכם בפגישת הייעוץ.

 

דוגמאות לתחומים בהם משרדי חקירות מתמחים:
 • איתור נשים
 • בגידות בזוגיות
 • מודיעין עסקי
 • ריגול תעשייתי
פגישת ייעוץ – איסוף פרטים – מעקב והתקדמות – השגת המטרה

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים משתמשים בשירותיהם של חוקרים פרטיים עבור גילויי ממצאים של בגידות בזוגיות ובנישואין. במקרים מסוימים, אנשים בוחרים דווקא לעבוד על הקשר הזוגי, היות וגירושין זה לא תמיד הפתרון הכי מומלץ מסיבות כאלו או אחרות. אם אתם חושדים בנושא של בגידה בנישואין או בקשר הזוגי, שכירת חוקר פרטי לטובת הנושא – עשויה לעזור לכם להציף את האמת במהרה.

ישנם כמה הליכים או דרכים שכדאי לשים לב אליהם כאשר מתלבטים במי לבחור. שואלים אנשים עם ניסיון, מחפשים חוות דעת באינטרנט ושואלים את השאלות הנכונות.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

המאמר נכתב ע"י החוקרים המנוסים ביותר שלנו, מומחים בעלי עשרות שנים של ניסיון בחקירות. ב"סיירת החוקרים הפרטיים בישראל" אנחנו משקיעים מאמצים רבים על מנת להשיג עבורכם את המידע אותו ביקשתם - בזמן הקצר ביותר. כל פעולה שלנו מתבצעת תוך כדי מחשבה על שמירת הדיסקרטיות שלכם באופן מלא.

מחירון חקירות

המחירים המוצגים עלולים להשתנות בין מקרה למקרה ובהתאם לצורך של החקירה

סוג החקירה

עלות

הערות

מחיר שעת ייעוץ750 ₪ + מע"מפגישה שאורכה כשעה – במידה והתיק יצא לפועל, עלות פגישת הייעוץ תקוזז מעלות החקירה
מצלמות נסתרותהחל מ- 5,000 ₪ להתקנת מצלמות ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
בדיקת האזנות החל מ – 1,500 ₪ לבדיקת האזנה ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
חקירות כלכליות2,500 – 15,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולשימוש באמצעים מיוחדים ומידע מודיעיני
איתור אנשים/חייבים 800 – 2,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה והצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
איתור טלפון/כתובת מגורים 600 – 1,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם לצורך בביצוע מעקבים, תצפיות ושימוש באמצעים מיוחדים
מעקבים 400 – 750 ₪ לשעת מעקבהמחיר משתנה בהתאם לכמות החוקרים הנדרשת לביצוע המעקב, יש תוספת מחיר על כל קילומטר מעקב.
חקירות עובדים/חקירות עסקיות החל מ – 3,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
בדיקת פוליגרף 1,500 – 2,500 ₪המחיר משתנה בהתאם לצורך ולשימוש
חקירות סייבר700 – 1,000 ₪ לשעת עבודההמחיר  משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
חקירה סמויה תחת כיסוי 3,500 – 5,000 ₪ למפגש המחיר משתנה בהתאם לצרכי החקירה והשימושים באמצעים מיוחדים