סקר סיכונים

תנאי הכרחי להצלחתו של כל עסק או מוסד הוא גרף שיפור. גרף השיפור מעיד על תהליך של התקדמות והפקת לקחים מדברים שהחברה עשתה בעבר בצורה פחות טובה או איכותית. הממצאים הנדרשים לשיפור ולייעול החברה, מגיעים לאחר ביצוע סקר סיכונים. כשמו כן הוא, מטרת הסקר היא למפות את כלל תהליכי העבודה בארגון, על מנת למצוא בעיות או ממצאים שעשויים למנוע מהחברה לתפקד כמו שצריך.

כיצד נמדדת הצלחה?

כיצד נמדדת הצלחה זוהי ללא ספק שאלה קשה, שרבים מאיתנו ייחסו לה תשובה שונה ואחרת. חלק מאיתנו יגידו שההצלחה של החברה שלהם נמדדת בניפוץ שיא המכירות העונתי, חלק אחר יעיד כי הצלחת החברה היא גיוס המוני של כספים למטרות חברתיות שונות וחלק אחר יעיד כי ההצלחה של החברה שלנו נמדדת בכמות הלקוחות שהגיעו אליו. סביר להניח שאם נשאל אתכם בתור בעלי עסק מהי הצלחה בעיניכם – אתם תענו תשובה שאינה דומה במאה אחוזים לאחת התשובות שכתבנו כמה שורות קודם לכן. המטרה של העמוד הקרוב אינה לשכנע אתכם שקיימת נוסחא מדויקת למדידת הצלחה, אלא להכיר לכם כלי חשוב והכרחי לניהול העסק שלכם בצורה נכונה ויעילה – סקר סיכונים. הכלי הזה, יסייע לחברה שלכם להגיע להצלחה שאתם מגדירים אותה, ולעשות זאת בצורה הטובה ביותר תוך כדי מינימום פגיעות או הפסדים בדרך.

אז מהו סקר סיכונים?

כשמו כן הוא, הינו סקר שמטרתו איתור והערכת סיכונים קיימים בתוך החברה שלכם. כמובן שלכל חברה יש סיכונים אחרים – בין אם גדולים יותר ובין אם פחות, אך מטרת הסקר היא אחת: להביא לניהול מושכל ויעיל של החברה ושל משאבי החברה, תוך זיהוי הסיכונים מבעוד מועד – והענקת פתרונות יעילים וממשיים לפתרונם. רק בכדי לסבר לכם את האוזן, כיום בנקים, חברות ביטוח וכל חברות המשק והתעשייה הגדולות בארץ ובעולם, מנהלות מדי כמה חודשים סקר סיכונים שמיועד לניהול מושכל של החברה ושל המשאבים שלה.

סקר סיכונים
סקר סיכונים

לצורך ההסבר נשתמש בעסק קבלנות ובנייה של חברה שמעניקה שירותי תחזוקה לתחנות גז. סקר הסיכונים לאותה חברת קבלן, יעסוק בעיקר בשאלה האם בנקודה כלשהי לאורך תהליך העבודה, עשוי אחד מעובדי הקבלן להיחשף לחומר מזיק או להיפגע פגיעה פיזית. תהליך סקר הסיכונים ימפה את כל שלבי העבודה של אותה חברה, החל מרגע הגעתה לשטח העבודה ועד ליציאתה משם (חשוב לציין שישנם מקרים בודדים שבהם חשוב לבצע ניהול סיכונים גם בטרם ההגעה לשטח – היערכות לחיסונים מסוימים, ציוד מסוים וכו'). מטרת הסקר תהייה לזהות סיטואציות ומקרים שבהם הסיכון לעובדי החברה גבוה, וקיימת אפשרות למזער אותו באמצעים שונים כלשהם (לצורך העניין אם העובדים נחשפים לרמה גבוהה של קרינה לאורך העבודה שלהם, עבודה עם משקפי מגן הינה מחייבת ותוריד את הסיכונים לפגיעה ממשית בראייה של אחד או יותר מעובדי הקבלן).

אם תחליטו לבצע סקר סיכונים בחברה שלכם, תצטרכו לפנות לגוף חיצוני שיעשה זאת עבורכם בצורה מקצועית ואיכותית. כפי שאתם פונים לעורך דין בכדי שייצג אתכם בתביעה משפטית ומתייחסים אליו בתור האוטוריטה המקצועית – כך גם עליכם לעשות כאן. סקר מסוג זה שמבוצע בצורה טובה ואיכותית, יכול להביא לחיסכון של אלפי שקלים, ובמקרים מסוימים להביא למזעור הסכנות המוחשיות הפיזיות הקיימות לעובדים בארגון.

היתרונות בביצוע הסקר בחברה חיצונית, הינם רבים ומגוונים:
הקמת המערך לניהול סיכונים מקצה לקצה (עבודה מול המחלקות השונות בבית העסק על מנת למפות את הסיכונים הקיימים בכל העסק שלכם בצורה מושלמת), ליווי בית העסק לאורך כל תהליך הסקר וסיוע בהפקת הלקחים בכל התחומים בלי יוצא מן הכלל, ביצוע הדרכות של מחלקות שנתונות לרמת סיכון גבוהה באופן יחסי בחברה (בין אם מדובר במערך ניהולי ובין אם במערך שעיקר תעסוקתו היא פיזית).

ביצוע סקר הסיכונים לבית העסק שלך, יעזור לך להביא לייעול העסק ולניהול נכון יותר של המחלקות השונות בחברה כמו גם ניהול נכון יותר של משאבי החברה. לאחר ביצוע הסקר, תוכלו לזהות גרף עלייה ושיפור – אותו גרף מתבקש ונכסף שדיברנו עליו בתחילת העמוד. אל תתפשרו, מדובר באפשרות מעולה שיכולה לסייע לכם למנף את העסק שלכם ולהביא אותו להצלחה מיידית!

עוד מידע הקשור בחקירות כלכליות של אתר חוקרים פרטיים.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email