סקר סיכונים

נכתב ע"י חוקר פרטי מוסמך

תנאי הכרחי להצלחת כל עסק או מוסד הוא גרף שיפור. גרף השיפור מצביע על תהליך של התקדמות והפקת לקחים מדברים שהחברה עשתה בעבר בצורה פחות טובה או איכותית. הממצאים הנדרשים לשיפור וייעול החברה, מגיעים לאחר ביצוע סקר סיכונים. כפי שהשם מרמז, מטרת הסקר היא למפות את כל תהליכי העבודה בארגון, על מנת לאתר בעיות או ממצאים שעלולים למנוע מהחברה לפעול כראוי.

כיצד נמדדת הצלחה?

איך מודדים הצלחה היא ללא ספק שאלה קשה, שרבים מאיתנו ייחסו לה תשובה אחרת ושונה. חלקנו יגידו שהצלחת החברה שלהם נמדדת בשבירת שיא המכירות העונתי, חלק אחר יעיד שהצלחת החברה היא גיוס המוני של כספים למטרות חברתיות שונות וחלק אחר יעיד שהצלחתנו החברה נמדדת לפי מספר הלקוחות שהגיעו אליה. סביר להניח שאם נשאל אותך כבעל עסק מהי הצלחה בעיניך – תענה תשובה שאינה דומה במאה אחוז לאחת התשובות שכתבנו כמה שורות קודם לכן.מטרת העמוד הבא היא לא לשכנע אותך שיש נוסחה מדויקת למדידת הצלחה, אלא להציג בפניך כלי חשוב והכרחי לניהול נכון ויעיל של העסק שלך – סקר סיכונים. הכלי הזה יעזור לחברה שלכם להגיע להצלחה שאתם מגדירים אותה, ולעשות זאת בצורה הטובה ביותר תוך מזעור פציעות או הפסדים בדרך.

 

אז מהו סקר סיכונים?

כפי ששמו מרמז, זהו סקר שמטרתו לזהות ולהעריך סיכונים קיימים בחברה שלך. כמובן שלכל חברה יש סיכונים אחרים – גדולים או קטנים יותר, אך מטרת הסקר היא אחת: להביא לניהול מושכל ויעיל של החברה ושל משאבי החברה, תוך זיהוי הסיכונים מבעוד מועד – ומתן אפקטיביות. ופתרונות אמיתיים לפתור אותם. רק כדי לתת לך ראש, היום בנקים, חברות ביטוח וכל החברות הכלכליות והתעשייתיות הגדולות בארץ ובעולם עורכים מדי כמה חודשים סקר סיכונים אשר נועד לניהול מושכל של החברה ומשאביה.

לצורך ההסבר נשתמש בעסקי הקבלנות והבנייה של חברה המספקת שירותי תחזוקה לתחנות דלק. סקר הסיכונים לאותה חברה קבלנית יעסוק בעיקר בשאלה האם בשלב מסוים בתהליך העבודה עלול אחד מעובדי הקבלן להיחשף לחומר מזיק או לסבול מפגיעה גופנית. תהליך סקר הסיכונים ימפה את כל שלבי העבודה של אותה חברה, מרגע הגעתה לאתר העבודה ועד יציאתה משם (חשוב לציין כי ישנם מקרים בודדים בהם חשוב לבצע ניהול סיכונים עוד לפני ההגעה באתר – הכנה לחיסונים מסוימים, ציוד מסוים וכו').מטרת הסקר תהיה לזהות מצבים ומקרים בהם הסיכון לעובדי החברה גבוה, וקיימת אפשרות למזערו בכל מספר של אמצעים שונים (לצורך העניין, במידה והעובדים חשופים). לרמת קרינה גבוהה לאורך עבודתם, עבודה עם משקפי מגן היא חובה ותפחית את הסיכונים לפגיעה ממשית בראיה של אחד או יותר מהעובדים הקבלן).

במידה והחלטתם לערוך סקר סיכונים בחברה שלכם, יהיה עליכם לפנות לגוף חיצוני שיעשה זאת עבורכם בצורה מקצועית ואיכותית. כשם שאתה פונה לעורך דין שייצג אותך בתביעה ותתייחס אליו כאל הסמכות המקצועית – גם כאן אתה צריך לעשות את אותו הדבר. סקר מסוג זה, המתבצע בצורה טובה ואיכותית, יכול להביא לחסכון של אלפי שקלים, ובמקרים מסוימים להביא למזעור הסכנות הפיזיות המוחשיות הקיימות לעובדים בארגון.

היתרונות בביצוע הסקר על ידי חברה חיצונית הם רבים ומגוונים:
הקמת מערך ניהול סיכונים מקצה לקצה (עבודה מול המחלקות השונות בעסק על מנת למפות בצורה מושלמת את הסיכונים הקיימים בכל העסק שלכם), ליווי העסק לאורך כל תהליך הסקר וסיוע בהפקת לקחים בכל התחומים מבלי לעזוב ככלל, ביצוע הדרכות למחלקות הנתונות לרמת סיכון גבוהה יחסית בחברה (בין אם מדובר במערכת ניהול או מערכת שהעיסוק העיקרי שלו הוא פיזי).

ביצוע סקר הסיכונים עבור העסק שלך יסייע לך לייעל את העסק ולנהל נכון יותר את המחלקות השונות בחברה וכן לנהל נכון יותר את משאבי החברה. לאחר ביצוע הסקר, תוכלו לזהות גרף עלייה ושיפור – אותו גרף מבוקש ורצוי עליו דיברנו בתחילת העמוד. אל תתפשרו, זוהי אפשרות מצוינת שיכולה לעזור לכם למנף את העסק שלכם ולהביא אותו להצלחה מיידית!

מידע נוסף בנושא חקירות כלכליות של אתר חוקרים פרטיים .

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

המאמר נכתב ע"י החוקרים המנוסים ביותר שלנו, מומחים בעלי עשרות שנים של ניסיון בחקירות. ב"סיירת החוקרים הפרטיים בישראל" אנחנו משקיעים מאמצים רבים על מנת להשיג עבורכם את המידע אותו ביקשתם - בזמן הקצר ביותר. כל פעולה שלנו מתבצעת תוך כדי מחשבה על שמירת הדיסקרטיות שלכם באופן מלא.

מחירון חקירות

המחירים המוצגים עלולים להשתנות בין מקרה למקרה ובהתאם לצורך של החקירה

סוג החקירה

עלות

הערות

מחיר שעת ייעוץ750 ₪ + מע"מפגישה שאורכה כשעה – במידה והתיק יצא לפועל, עלות פגישת הייעוץ תקוזז מעלות החקירה
מצלמות נסתרותהחל מ- 5,000 ₪ להתקנת מצלמות ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
בדיקת האזנות החל מ – 1,500 ₪ לבדיקת האזנה ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
חקירות כלכליות2,500 – 15,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולשימוש באמצעים מיוחדים ומידע מודיעיני
איתור אנשים/חייבים 800 – 2,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה והצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
איתור טלפון/כתובת מגורים 600 – 1,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם לצורך בביצוע מעקבים, תצפיות ושימוש באמצעים מיוחדים
מעקבים 400 – 750 ₪ לשעת מעקבהמחיר משתנה בהתאם לכמות החוקרים הנדרשת לביצוע המעקב, יש תוספת מחיר על כל קילומטר מעקב.
חקירות עובדים/חקירות עסקיות החל מ – 3,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
בדיקת פוליגרף 1,500 – 2,500 ₪המחיר משתנה בהתאם לצורך ולשימוש
חקירות סייבר700 – 1,000 ₪ לשעת עבודההמחיר  משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
חקירה סמויה תחת כיסוי 3,500 – 5,000 ₪ למפגש המחיר משתנה בהתאם לצרכי החקירה והשימושים באמצעים מיוחדים