בדיקות

נכתב ע"י חוקר פרטי מוסמך

אנו חשופים למידע רב אודות כל אדם אותו אנו פוגשים, החל ממידע כללי וראשוני הבא לידי ביטוי בצורת ההתנהגות של האדם לפנינו, כל שהוא בוחר לספר לנו ועד למידע המופיע אודותיו ברשתות החברתיות ושנאמר עליו על ידי אנשים אחרים. עם זאת, ככל הנראה שתמיד יהיה מידע מוסתר ויתרה מזאת, לעיתים אף ניחשף למידע שקרי. ולכן, במקרים בהם המידע אודות אדם מסוים עלול להשליך רבות על ההחלטות העתידיות שלנו, יהיה כדאי לפנות לחוקר פרטי אשר יבצע בדיקות עבורנו, ויכין עבורנו קרקע בטוחה.

תחום הבדיקות הוא תחום רחב ביותר המסייע רבות כמעט בכל חקירה. הוא למעשה הבסיס להבנת המשך הפעולה, מאחר והוא מביא את המידע לקבלת החלטות או להמשך החקירה. במקרים רבים כלל החקירה תהיה הבדיקה אך במקרים אחרים יהיה זה עוד שלב בדרך לתוצאה הנדרשת. ניתן לחלק את תחום הבדיקות לתת תחומים, כאשר חלקם יכללו את ידיעת ה"נבדק" וחלקן לא.

 

בדיקת נאותות

בדיקת נאותות תהיה לרוב בדיקה שאינה כוללת את ידיעת ה"נבדק" והיא תהוה את כלל החקירה. את סוג בדיקות זה ניתן לסווג לבדיקות במישור האישי, כדוגמת בענייני בדיקת בן זוג טרם החלטה על מגורים משותפים, בדיקת רקע חתן / כלה לעתיד (עניין זה בעל ביקוש רב בקהילה החרדית בה פרטי החתן הכלה המיועדים לא ידועים כמעט מראש) ועוד.

וכן לבדיקות במישור העסקי, כדוגמת ענייני חיפוש שותפות לעסק, קבלת עובדים לעסק, בדיקות טרם השקעה עסקית, רכישת חברה ועוד. לטובת בדיקות הנאותות ניתן לפנות לחוקר ולמשרד חקירות אשר יבצעו את בדיקות אלו במקצועיות ויגבשו תמונה מלאה אודות ה"נבדק".

בדיקת נאותות

 

בדיקות להאזנות סתר

הטכנולוגיה המתפתחת מביאה עימה גם בעיות. אחת מהן, היא הקלות בה ניתן לחדור לחייו של האחר. כך, ישנם מגוון מכשירים טכנולוגיים הנותנים את היכולת להעביר שידור ולהקליט אנשים במקומות שונים ללא ידיעתם. האזנות אלו יכולות לבוא לידי ביטוי בהאזנה לטלפון נייד, האזנה לטלפון קווי, האזנה למתרחש ברכב, האזנה למתרחש בחלל חדר, וכן מעקב אחר פעולות במחשב ובאינטרנט.

חשוב לציין כי מדובר בעבירה פלילית שעונשה הוא עד לחמש שנות מאסר, אך עם זאת, עבירות מסוג זה עדיין נעשות. לכן, חוקרים פרטים מבצעים בדיקות לקיום האזנות סתר בעת שעולה החשש או החשד לכך. בדיקות אלו מבוצעות באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם ומשתנה בהתאם לקדמה הטכנולוגית הנתונה. ולכן, יהיה נכון במקרה זה לפנות למשרד חקירות מקצועי אשר מחזיק בציוד המתאים והמתקדם ביותר.

בדיקות להאזנות סתר

 

בדיקות רקע לבן ולבת זוג

לא פעם מתפרסם סיפור אודות גבר או אישה אשר גילו כי בן זוגם אשר היה נראה הפרטנר המושלם עבורם, למעשה רימה אותם בכדי לקבל את כספם. כמעט בכל סיפור שכזה, יספר הצד ה"מרומה" כי הרגישו שמדובר באהבה גדולה וכי לעולם לא היו מעלים על דעתם שדבר שכזה יקרה להם.

כך, ניתן לראות כי הרגש עלול ליצור היעדר שימת לב לפרטים מחשידים ולמעשה השילוב בין הרגש לבין הרכוש והכסף מצריך בדיקה חיצונית ונרחבת. ולכן, טרם מהלך כספי גדול ומחייב בזוגיות, ישנה האפשרות לפנות לחוקר פרטי לטובת ביצוע בדיקת רקע לבן או בת הזוג. בדיקות אלו ייעשו בדיסקרטיות וברגישות בכדי להציג את כל העובדות אודות בן או בת הזוג וללא כל פגיעה במערכת היחסים.

בדיקות
בדיקות

בדיקות פוליגרף

בדיקות פוליגרף הינן בדיקות לבירור האמת. בדיקות אלו מבוססות על שינויים פיזיולוגים המתרחשים בגופנו במצבים שונים. כך, מכשיר הפוליגרף יזהה תחושות לחץ ואי נוחות הבאות לידי ביטוי בעת אמירת דברי שקר. עם זאת, לא ניתן לסמוך על מכשיר הפוליגרף ב – 100% מאחר והמכשיר לא תמיד מדייק ויתרה מזאת, ניתן לעיתים לנסות ולשבש את תוצאות המכשיר על ידי גרימת כאב עצמי (כדוגמת נשיכת הלשון), לקיחת תרופות הרגעה ועוד.

חשוב לציין כי בדיקות הפוליגרף אינן קבילות בבית משפט ולא יכולות להוות ראיה בהליך משפטי אלא אם כן שני הצדדים מסכימים על כך. בהקשר זה, יש להוסיף כי בדיקות אלו יבוצעו מלכתחילה רק באישור של שני הצדדים ולא ניתן להכריח אדם לבצען. לעיתים, במידת הצורך, חוקר יציע לבצע את בדיקת הפוליגרף. חוקר מיומן ידע לזהות ניסיונות לשיבוש התוצאות וידע להכווין את השאלות בצורה המדויקת על מנת לקבלת את התוצאות האמינות ביותר.

בדיקות פוליגרף

 

בדיקות רקע ופרופיל

בדיקות רקע ופרופיל הן בדיקות הבאות לרוב לסייע בהחלטות עסקיות. לא פעם קמות חברות שונות המתחזות להיות מצליחות ומציגות נתונים שקריים אודותיהן, נתונים שלפיהן אמור הצד השני לבצע את החלטותיו לשיתופי פעולה, מכירת אחוזים וכד'. ולכן, מטרתן של בדיקות רקע ופרופיל היא להביא ללקוח את כל המידע הרלוונטי האמין ביותר אודות ה"נבדק" אשר יסייע לו להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורו.

מידע זה כולל: מקומות תעסוקה קודמים, מידע פלילי ומשפטי, תיקים בהוצאה לפועל, פעולות שונות ברשתות חברתיות, הגבלות בנקים, הליכי פשיטת רגל, נטל משכנתא, תפקידים בחברות אחרות, איתור נכסים, מידע מרשות המיסים, בדיקת במאגר מתחזים ועוד. אלו יסייעו ללקוח להיות בטוח בהחלטותיו ולהסיר את הספק במידה והיה קיים.

בדיקות רקע ופרופיל

 

בדיקות מהימנות

בדיקות מהימנות נחוצות בעת העסקת עובדים חדשים. אלו יעזרו לבעל העסק להבין מי הם המועמדים לעבוד בעסק שלו ולחשוף אנשים שאינם אמינים. אי אמינות של מועמד לעבודה יכולה לנבוע מכמה סיבות, ביניהן, מועמד אשר נשלח מטעם חברות מתחרות על מנת לאסוף מידע מבפנים אודות העסק או לחילופין לחבל בו.

סיבה נוספת תהיה מועמד אשר מגיע לעבוד בעסק לטובת השגת אינטרסים אישיים אשר לא תואמים את האינטרסים של העסק. בדיקות אלו באות בכדי ללמד על אופיו של המועמד והן יכללו ראיון, שאלון אל מול איש מקצוע, בדיקה מעמיקה של קורות החיים תוך אימות הפרטים, בדיקה אל מול ממליצים ולעיתים אף בדיקת פוליגרף.

בדיקות מהימנות

 

אז למה בדיקות?

ישנו המון מידע צף אודות כמעט כל אדם אותו אנו נפגוש, ההתנהגות שלו, המראה שלו, הרשתות החברתיות ואנשים שהיו בקשר עימו. ולכן עולה השאלה, למה יש צורך בבדיקות? כלל המידע האמור אינו בהכרח חושף אותנו לאמת כולה, וכאשר אדם או עסק מעוניינים להסתיר מידע מסוים, ככל הנראה שלא יהיה קל למצוא אותו ברשתות החברתיות או דרך מקורביהם. ולכן, יש צורך בבדיקות – גילוי האמת בשלמותה.

אז למה בדיקות?

 

מקום הבדיקות בחקירות

בדיקות הן חלק חשוב ומרכזי כמעט בכל חקירה והן למעשה הרקע של החקירה. באמצעותן ניתן לגלות אודות הצד השני מולו אנו עומדים, הן בתחום האישי – בן או בת זוג ומשפחתו טרם התקדמות בצעד קריטי ביחסים. והן בתחום העסקי – שכירת אדם נוסף לעסק, החלטה על שיתוף פעולה וביצוע עסקאות שונות ועוד.

בנוסף, ניתן לסווג אותן כמסייעות בשתי פעולות שונות, האחת, בדיקות המסייעות בקבלת רקע ומידע טרם קבלת החלטה על צעד משמעותי – כדוגמת בדיקת נאותות, בדיקת רקע אודות בן זוג, בדיקות מהימנות ועוד. והשנייה, בדיקות המסייעות בקבלת מידע על פעולה לא חוקית שנעשתה – כדוגמת האזנות סתר. כמו כן, בבדיקת הפוליגרף ניתן להשתמש בשתי הפעולות – לקבלת המידע טרם החלטה ולחשיפת מידע אודות פעולה לא חוקית שכבר בוצעה.

מקום הבדיקות בחקירות

 

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

המאמר נכתב ע"י החוקרים המנוסים ביותר שלנו, מומחים בעלי עשרות שנים של ניסיון בחקירות. ב"סיירת החוקרים הפרטיים בישראל" אנחנו משקיעים מאמצים רבים על מנת להשיג עבורכם את המידע אותו ביקשתם - בזמן הקצר ביותר. כל פעולה שלנו מתבצעת תוך כדי מחשבה על שמירת הדיסקרטיות שלכם באופן מלא.

מחירון חקירות

המחירים המוצגים עלולים להשתנות בין מקרה למקרה ובהתאם לצורך של החקירה

סוג החקירה

עלות

הערות

מחיר שעת ייעוץ750 ₪ + מע"מפגישה שאורכה כשעה – במידה והתיק יצא לפועל, עלות פגישת הייעוץ תקוזז מעלות החקירה
מצלמות נסתרותהחל מ- 5,000 ₪ להתקנת מצלמות ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
בדיקת האזנות החל מ – 1,500 ₪ לבדיקת האזנה ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
חקירות כלכליות2,500 – 15,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולשימוש באמצעים מיוחדים ומידע מודיעיני
איתור אנשים/חייבים 800 – 2,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה והצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
איתור טלפון/כתובת מגורים 600 – 1,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם לצורך בביצוע מעקבים, תצפיות ושימוש באמצעים מיוחדים
מעקבים 400 – 750 ₪ לשעת מעקבהמחיר משתנה בהתאם לכמות החוקרים הנדרשת לביצוע המעקב, יש תוספת מחיר על כל קילומטר מעקב.
חקירות עובדים/חקירות עסקיות החל מ – 3,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
בדיקת פוליגרף 1,500 – 2,500 ₪המחיר משתנה בהתאם לצורך ולשימוש
חקירות סייבר700 – 1,000 ₪ לשעת עבודההמחיר  משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
חקירה סמויה תחת כיסוי 3,500 – 5,000 ₪ למפגש המחיר משתנה בהתאם לצרכי החקירה והשימושים באמצעים מיוחדים