חקירות כלליות

נכתב ע"י חוקר פרטי מוסמך

העולם המתפתח המעניק לכל אחד את הגישה לכל מקום בארץ ובעולם לעיתים מביא עימו גם את המסתורין והצורך בחוקר מתאים על מנת להגיע לאמת. חקירות כלליות נוגעות בתחומים רבים ומגוונים והינן במסגרת אזרחית. כך למעשה רובן ייעשו לאחר פניה של לקוחות פרטיים, אך עם זאת, לעיתים גם לאחר פניה מצד מוסדות וארגונים כדוגמת בנקים, חברות ועוד.

חקירות כלליות – מטרה, תהליך, חוקרים וכל מה שחשוב לדעת

בעת שלקוח בוחר לפנות למשרד חקירות, יש בידו בעיה חמורה אשר פוגעת באורח חייועבודתו, אותה מעוניין לפתור, ולטובת פתרון הבעיה עליו להשיג מידע אודותיה ולהציג הוכחות לקיומה. משרד החקירות יספק ללקוח זה את ההוכחות והמידע הרצויים באמצעות חוקר פרטי, בעל מקצוע מיומן, אשר עוסק בתחום ויכול להשיגן בצורה הטובה ביותר ולרוב תוך זמן קצר יחסית. תהליך החקירה יהיה מותאם פרטנית למקרה בו היא עוסקת ויהיה מורכב מאיסוף פרטים, בניית תוכנית חקירה וכן תוכניות משנה המותאמות לכל תרחיש שעלול לקרות, יציאה לשטח תוך שימוש באמצעים טכנולוגים שונים ויצירת דוח תוצאות – הוכחות.

לטובת ביצוע חקירות כלליות רצוי לפנות לחוקר מיומן, מקצועי, דיסקרטי, בעל ההסמכה המתאימה – רישיון חוקר פרטי מטעם משרד המשפטים וכן רשום בלשכת החוקרים הפרטיים בישראל. לכן, לרוב יהיה נוח יותר לפנות למשרד חקירות. במשרד חקירות תוכלו לאתר את החוקר המתאים למקרה שלכם ולעיתים לזכות ביתרון נוסף – למשרד חקירות מוכר בעל ניסיון, לרוב יהיו קשרים עם מוסדות שונים אשר יוכלו לסייע בחקירה.

את החוקר או את משרד החקירות רצוי לבחון מראש לפי קריטריונים: הסמכה, חוות דעת, דיסקרטיות, מיקום ואף הרגשה פנימית.  עניין נוסף שחשוב לדעת בהחלטה על פניה לביצוע חקירה הוא כי לא תמיד ניתן להגיע לתוצאות ולעיתים עולה הצורך לסגירת החקירה לאור העדר ראיות מספקות.

חקירות בינלאומיות

חקירות בינלאומיות הינן חקירות אשר בחלקן מתבצעות גם במדינות אחרות. עם הפיכתו של העולם לכפר גלובלי, חקירות רבות יכולות להפוך במהירות לחקירות בינלאומיות, בעת שמתגלה כי חלק מהנעשה – נעשה גם מחוץ לשטחי המדינה. חקירה זו תהיה בהיקף גדול יותר ותצריך משאבים רבים יותר משל חקירה רגילה.  כך, כחלק מתוכנית החקירה יהיו מעקבים בחו"ל, יצירת קשר עם גורמים מסוימים בחו"ל לקבלת מידע, שיתוף פעולה עם חוקרים מקומיים ועוד.

בנוסף לאלו, על החוקר לקחת בחשבון את הסיכון להסתבכות שכן במדינה זרה חלים חוקים אחרים ובהתאם גם מערכת האכיפה שונה. בחקירות מסוג זה חשוב לבדוק טרם בחירת החוקר או משרד החקירות את מידת הניסיון בחקירות בינלאומיות מאחר והניסיון יצור עבודה מדויקת יותר וקשרים עם חוקרים ובעלי מקצוע במדינהמדינות בהן תערך חלק מהחקירה.

חקירות גניבה

חקירות גניבה הינן חקירות אודות מקרים בהן נלקח מאדם או מעסק רכוש ללא הסכמה ולעיתים גם ללא ידיעה. גניבות מאדם פרטי לרוב יבואו לידי ביטוי בלקיחת רכוש מביתו של האדם, כדוגמת כסף או חפץ בעל ערך רגשי או כספי, וכן גניבת רכבו או לחילופין חפצים מרכבו. גניבות מעסק לעומת זאת, לרוב יבואו לידי ביטוי בגניבה של חומרים, מוצרים, כלים, כסף שצבר העסק וכד'.

גניבות יכולות להתרחש הן כאירוע חד פעמי, בו נקלח כסף או חפץ מסוים והמקרה אינו חוזר על עצמו והן כאירוע חוזר, בו גניבה מתרחשת כל פרק זמן. בכדי לאתר את הכסף והרכוש הגנוב ואו לעצור גניבה חוזרת, לעיתים יש להיעזר בחוקר פרטי משרד חקירות אשר יפתחו בחקירה להשגת פרטים והוכחות אודות הגנב או קבוצת הגנבים להעמדתם לדין, וכן לעיתים אף לטובת איתור הכסף או הרכוש הגנוב.

חקירות כלליות
חקירות כלליות

חקירת גננת

בשנים האחרונות אנו שומעים רבות על גננות אשר נמצאו מתעללות בילדים בהם היו אמורות לטפל. חשוב לציין כי מקרי התעללות לא מתרחשים בכל גן אך יש להיות קשובים לסימנים מחשידים שיכולים להעיד על קיומם.

בין סימנים אלו תזהו שינוי התנהגות פתאומי ולא מוסבר, פחד שלא היה קודם לכן, קושי בהתמודדות עם הרמת קול, נסיגה בהתפתחות, אי רצון לצאת מהבית ואו ללכת לגן, העדר חיוכים ושמחה שהיו קיימים בתדירות גבוהה יותר קודם לכן וכמובן סימנים פיזיים כדוגמת סימנים כחולים, בעיה בראיה (שיכולה להיגרם כתוצאה מטלטול) ועוד. לאחר זיהוי של אחד או כמה מסימנים אלו רצוי ראשית למנוע במהירות את ההתעללות ולהוציא את הילד מהמסגרת. במקביל, יהיה נכון לפנות לחוקר פרטי או למשרד חקירות, לעיתים אף בשיתוף עם הורים נוספים, ולבקש לבדוק את התנהלות הגן. החוקר יאסוף את המידע הראשוני ויבנה תוכנית מעקב לבדיקת ההתנהגות.

במקרים אלו לרוב תוצאות החקירה לא ידרשו זמן רב ובמהרה תוכלו לקבל את תוצאות החקירה לחשיפת הגננת המתעללת במידה ואכן כזו ולהעמידה לדין. לא פחות חשוב יהיה לבחון את ההתעללות שחווה הילד דרך דוח התוצאות ולהתאים לו תוכנית שיקום וטיפול רפואי מתאימים.

חקירת גניבת זהות

גניבת זהות הינה מצב בו אדם מתחזה לאדם מסוים ומשתמש בזהותו על מנת לבצע פעולות שונות והיא נחשבת לעבירה פלילית. ההתחזות לרוב תהיה לאדם חי אך לפעמיים אף יכולה להיות לאדם מת.

לעיתים ההתחזות תהיה עבור ביצוע פעולה אחת ספציפית, ולעיתים תהיה לטובת ביצוע מגוון רב של פעולות. הפעולות שיבצע המתחזה לרוב יהיו בשביל משיכת כספים מחשבונות, מבנקים, כספות, לצורך ביצוע מעשים פליליים וכן בכדי הגנה על המתחזה תוך הפללת אדם אחר. את איסוף המידע הנצרך לטובת גניבת הזהות, המתחזה מבצע בדרכים שונות: מעקב אחר האשפה של האדם ממנו מבוצעת הגניבה, מעקב דרך האינטרנט, יצירת קשר טלפוני לבקשת פרטים אישיים תוך התחזות נוספת, לגוף מסוים עימו יש לאדם ממנו נגנבת הזהות קשר ועוד.

במידה ועולה החשד לגניבת זהות, על החושד לפנות ראשית למשטרה ולגופים ממשלתיים על מנת לעדכנם כי נעשה שימוש בזהותו. לאחר מכן, רצוי לפנות לחוקר פרטי אשר יאתר את גונב הזהות ובכך ניתן יהיה לעצור את ההתחזות, להעמידו לדין, לבטל כל חשד שנעשה כלפי האדם הלא הנכון וכן לדרוש חזרה את הכספים הגנובים במידה ובוצעה גניבה שכזו.

חקירות במגזר החרדי

חקירות במגזר החרדי הינן בעלות אופי שונה משל החקירות הרגילות, על אף שלרוב נושאי החקירות יהיו זהים. ההסבר לשוני באופי התנהלות החקירה נובע מהיות החברה החרדית סגורה יותר ושמרנית יותר מהחברה החילונית ולצד זאת מאוד קהילתית ומעורבת בחיי האחד של השני. כך, כל מידע אשר מופץ עלול להגיע לכלל הקהילה וליצור שם טוב או רע לאדם עליו הופץ המידע.

לכן, יש להיזהר בכל חקירה הנעשית שכן לא לפגוע בשמו של אדם שלא לצורך. ולצד זאת, כאשר אדם או משפחה מסוימת מסתירים מידע כלשהוא, לא ניתן יהיה לדעת זאת ללא חקירה לעומק.

חקירה במגזר החרדי לרוב תהיה מורכבת יותר מחקירה רגילה וזאת לאור שבזמן חקירה סמויה (אשר לרוב צריכה להתקיים בצורה זו כאמור כדי לא לפגוע בשמו של אדם לא לצורך) על החוקר להיטמע היטב בקהילה, עניין אשר דורש ניסיון והכרה נרחבת של שלה. חוקר פרטי מיומן אשר מכיר היטב את הפרטים הקטנים במגזר החרדי יהיה בעל יכולת להוציא מידע אשר לא ניתן יהיה להוציאו בדרך אחרת ולכן במידת החשד בענייניים שונים חשוב לבדוק היטב את ניסיונו של החוקר או משרד החקירות בחקירות מסוג זה.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

המאמר נכתב ע"י החוקרים המנוסים ביותר שלנו, מומחים בעלי עשרות שנים של ניסיון בחקירות. ב"סיירת החוקרים הפרטיים בישראל" אנחנו משקיעים מאמצים רבים על מנת להשיג עבורכם את המידע אותו ביקשתם - בזמן הקצר ביותר. כל פעולה שלנו מתבצעת תוך כדי מחשבה על שמירת הדיסקרטיות שלכם באופן מלא.

0 +
שנות ניסיון
% 0
דיסקרטיות וסודיות
0 +
מקרים שטופלו
7/ 0
זמינים עבורכם מסביב לשעון

רוצים שנחזור אליכם לייעוץ חינמי? השאירו פרטים

100% סודיות ודיסקרטיות - בהתחייבות!

מחירון חקירות

המחירים המוצגים עלולים להשתנות בין מקרה למקרה ובהתאם לצורך של החקירה

סוג החקירה

עלות

הערות

מחיר שעת ייעוץ750 ₪ + מע"מפגישה שאורכה כשעה – במידה והתיק יצא לפועל, עלות פגישת הייעוץ תקוזז מעלות החקירה
מצלמות נסתרותהחל מ- 5,000 ₪ להתקנת מצלמות ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
בדיקת האזנות החל מ – 1,500 ₪ לבדיקת האזנה ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
חקירות כלכליות2,500 – 15,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולשימוש באמצעים מיוחדים ומידע מודיעיני
איתור אנשים/חייבים 800 – 2,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה והצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
איתור טלפון/כתובת מגורים 600 – 1,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם לצורך בביצוע מעקבים, תצפיות ושימוש באמצעים מיוחדים
מעקבים 400 – 750 ₪ לשעת מעקבהמחיר משתנה בהתאם לכמות החוקרים הנדרשת לביצוע המעקב, יש תוספת מחיר על כל קילומטר מעקב.
חקירות עובדים/חקירות עסקיות החל מ – 3,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
בדיקת פוליגרף 1,500 – 2,500 ₪המחיר משתנה בהתאם לצורך ולשימוש
חקירות סייבר700 – 1,000 ₪ לשעת עבודההמחיר  משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
חקירה סמויה תחת כיסוי 3,500 – 5,000 ₪ למפגש המחיר משתנה בהתאם לצרכי החקירה והשימושים באמצעים מיוחדים