חקירות בחברות וארגונים

העבודה של חוקר פרטי לחברות וארגונים עשויה לקבל גוון ואופי מאוד שונים ממקרה למקרה, היות וכל חברה וארגון מאופיינים אחרת, והעבודה של חוקרים פרטיים בכל הנוגע לחקירות בחברות וארגונים חייבת להיות מקבילה באופייה – לאופי הארגון והחברות.
בואו נבין כמה דברים יחדיו.
במקרים רבים, החוק אמור לטפל בכל מיני סיטואציות שמצריכות חקירה ובדיקה, אך בדרך כלל, אנשים מעדיפים לסמוך על עצמם ולשכור משרד חקירות בחברות וארגונים שיציף מידע מהותי כזה או אחר.
בעלי האינטרסים השונים ישכרו חוקר פרטי מומלץ בחברות וארגונים כאשר מתעורר הצורך לוודא נושאי קניין רוחני, ייבוא מקביל וזיופים, העתקות של מוצרים וכדומה.
שימו לב, אם אתם תרים אחר חוקר פרטי מומלץ במרכז הארץ, מומלץ תמיד לוודא שאתם שוכרים חוקר פרטי אשר בקיא ברזי מערכות המשפט והחוק השונות.
היות ובסופו של דבר יכול להיות שתצטרכו לגשת לבית משפט עם הראיות שהחוקר הפרטי סיפק לכם, כך שעל הראיות להיות מבוססות על ידי איש מקצוע אמיתי – חוקר פרטי שמבצע חקירות בחברות וארגונים בכל סדרי הגודל.

אופי העובדה של חקירות בחברות וארגונים

אופי העבודה משתנה מאוד אם צריך לצאת אל השטח ולבצע מעקבים בתוך החברות והארגונים, אך קחו בחשבון כי בימינו, חוקר פרטי מומלץ יבצע לא מעט מהעבודה – בעודו יושב במשרד החקירות שלו.
כיום, קיימות שיטו תרבות וסוגים שונים של אמצעים טכנולוגיים, בכדי לבצע איתור וניטור מידע כשאנחנו ישובים אל מול המחשב, כך שלא תמיד קיים אפילו צורך לשלם לחוקרים פרטיים עבור שעות מעקב בשטח.
המעקב, עשוי להיות מעקב אלקטרוני גרידא, ויש לוודא עם החוקר הפרטי, בתחילת התהליך, מה הם האמצעים בהם הוא עתיד להשתמש.
האם הוא מסוגל לבצע את רוב החקירה מתוך משרדו? האם ניאלץ לשלם גם על שעות מעקב?
במידה ומדובר בבית עסק או בחברה מאוד קטנה, לפעמים החקירה תהיה מורכבת יותר, מפני שהרבה יותר קשה לייצר הסוואה מוצלחת ולהיטמע בתוך חלל עבודה קטן – בו כולם מכירים את כולם.
אך גם לתרחיש מסוג זה, חוקר פרטי מומלץ במרכז ימצא פתרונות. כאן, למשל, מדובר במקרה בו על החוקר הפרטי לצאת לשטח ולבצע את מעקביו.

חקירות בחברות וארגונים
חקירות בחברות וארגונים

מה מותר ומה אסור בעת חקירות בחברות וארגונים

במקרים של מעקבים על כתובות דואר אלקטרוניות, אין אפשרות לפי החוק לבצע מעקבים על תיבות פרטיות, אלא אם כן האדם שמתנהלת מולו חקירה – מתיר זאת.
ישנם מקרים אחרים בהם אפשרי וכדאי לאתר מידע מתוך כתובות אלקטרוניות, ותוכלו לדייק את הדברים בפגישת הייעוץ עם חוקר פרטי במרכז שנחשב מומלץ או בכל מקום אחר בארץ.
מעבר לכך, חל איסור על פי החוק לבצע האזנות סתר מכל סוג, כך שאיתור המידע על ידי חוקר פרטי מומלץ – יתבצע בדרכים עקיפות שלא יכללו האזנות.

מתי לפנות למשטרה

במקרים בהם אתם חושדים לביצוע מעשים ועבירות פליליות בחברה שלכם, אתם כמובן יכולים לפנות למשטרה, אך קחו בחשבון שאם תשכרו את השירות של משרד חקירות מומלץ במרכז הארץ, אתם תהיו מעורבים בהתנהלות החקירה, תזכו לעדכונים בעת התרחשויות חדשות, ותהיו חלק בלתי נפרד מחקירת החוקר הפרטי שלכם.
בעת פנייה למשטרה, יש לזכור כי כוח האדם של המשטרה מצומצם ואינו מיועד להתמודד עם כל פנייה.
עם כל הצער בדבר, כך המצב ויש להתנהל אל מול המצב הזה בהתאם – לשכור לבד שירותי חקירות בחברות וארגונים.

מעבר לחוק, קיימים ענייני מוסר

קיימים מקרים נוספים בהם חוקר פרטי מבצע חקירות בחברות וארגונים בארץ, וביניהם ניתן למשל לתאר מקרים שמתבצעות התנהגויות ופעולות שנחשבות לא מוסריות, או אפילו גובלות בריגול תעשייתי.
במקרים בהם אתם חושדים לקיומו של ריגול תעשייתי בחברה שלכם, מומלץ לפנות לשירות חקירות פרטיות כמה שיותר מהר, מפני שכל יום שעובר הוא עוד נזק לחברה שלכם.
הואילו לזכור, חוקר פרטי מומלץ במרכז הארץ, הוא חוקר פרטי שיודע כיצד להיטמע בכל סוג אוכלוסייה, בכל סוג חברה וארגון וכו'.
אם אתם תרים אחר חוקרים פרטיים מומלצים במרכז או במקומות אחרים בארץ, וודאו תמיד את האמצעים העומדים בפני משרד החקירות שאתם שוקלים לשכור.
כיום, בעקבות העובדה שניתן לבצע עבודות מחקר וחקירה רבות מתוך המשרד, הסיכוי להיחשפות הולך וקטן באופן משמעותי.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם חוקר פרטי, אשמח לקבל פרטים.