מעקב אחרי גננת

נכתב ע"י חוקר פרטי מוסמך

אנו שולחים את ילדנו לגן בתחושה שלמה כי זהו מקום בטוח עבורם המהווה חלק חשוב בהתפתחות ובשגרה שלהם. אך הסיוט הגדול ביותר שלנו כהורים יכול להתרחש בדיוק במקום זה, בגן הילדים. לאחרונה נשמעים סיפורים רבים על גננות מתעללות ובעיקר הורים מזועזעים שלא מבינים איך זה קרה מתחת לאפם, ולכן חשוב מאוד להיות ערניים לסימנים ולפנות לחוקר פרטי לכל חשד שעולה על מנת שיבצע מעקב אחרי גננת וידאג להוכיח את ההתעללות במידה וקיימת ולהביא להעמדתה לדין.

 

מדוע צריך מעקב?

אנו שולחים את ילדנו לגן בכל בוקר בתחושה שהם בדרכם לצבור חוויות חדשות, ללמוד דברים חדשים ולפגוש חברים. הגן הינו מרכיב חשוב מאוד ביומם של ילדנו שכן הם נחשפים לאחרים ומקבלים שגרת יום קבועה. זוהי כאמור מטרת הגן ובהתאם הציפייה שלנו הינה כי ילדנו יחזרו כל יום בתחושות טובות ומלאים בתחושת סיפוק.

אך לצערנו לא תמיד זהו המצב, ולאור חוסר הפיקוח, נפתחים גנים פרטיים רבים בהם הגננות מתעללות בילדים. הילדים במצבים אלו חסרי אונים מאחר ולא כולם יודעים לבטא את עצמם ולעשות את ההבחנה שמדובר במקרה חריג ולא תקין.

ללא זיהוי סימנים מקדימים וביצוע מעקב, יכול להיות שאנו שולחים את ילדנו אל טראומה יום – יומית. לעומת זאת, כמובן שישנם גנים רבים הפועלים בצורה תקינה עם גננות אשר מפזרות אהבה כלפי הילדים ועל כן החשדות נמצאות כחשדות שווא, ולכן שוב, ישנה הדרישה במעקב.

ראשית, חשוב כי כל הורה יהיה בקיא בסוגי ההתעללויות שעלולות להתרחש בגני ילדים וכן בסימנים המחשידים על התרחשותם:

 

סוגי התעללות

רבים נוטים לחשוב כי התעללות בילדים משמעה אלימות פיזית, ואכן זו נחשבת להתעללות. אך פרט לזו ישנם סוגים נוספים להתעללות, להלן הסוגים:

  1. התעללות רגשית מילולית: זו מורכבת מצעקות, השפלה, איומים, ענישות קיצוניות, ציפיות לא מתאימות לגיל, לגלוג וכליאת הילד.
  2. פגיעה פיזית: זו כוללת גרימת חבלות, משיכות של הילד מהזרוע וכד'.
  3. התעללות גופנית: הרעבה של הילד, אי שמירה על היגיינה והזנחה.
  4. התעללות מינית.

 

סימנים מחשידים

חשוב מאוד כהורים תמיד להיות ערניים לילדנו ולשינויים בהתנהלות שלהם, אלו יכולים להיות בעלי אינפורמציה רבה על שעובר על הילדים. להלן רשימת סימנים שצריכים לעורר אצלכם חדש כי מתקיימת התעללות בגן:

  • הבעת פחד – הילד מגיב בצורה מוגזמת לצעקות ורעשים לא מוכרים.
  • מצב רוח שלילי – הילד מחייך פחות, שמח פחות.
  • נסיגה ההתפתחות – האטת קצת התפתחות הילד לעומת תקופות אחרות בחייו. כך לדוגמה פעוט שהתחיל ללכת והפסיק ללכת, פעוט שדיבר וכעת אינו מובן ומדבר פחות וכד'.
  • שינויים בהרגלי השינה – הילד לא ישן טוב, וישן בשעות שונות ולא רגילות.
  • חבלות שונות בגוף – כדוגמת נפיחות וחוסר תנועה, סימני לפיתה בידיים וכד'.

 

כאן אין ספקות

במקרים של התעללות בילדים, אין מקום לספקות, חייב ישירות לפנות לבעל מקצוע, חוקר פרטי, בכדי שיבחן את הגן, יערוך מעקב ויציג תוצאות במהירות האפשרית. חשדות שאינם מטופלים משמעם מתן האפשרות לגננת להמשיך ולהתעלל הן בילדים שלנו והן בילדים אחרים. ולכן, יהיה זה שווה להשקיע את המאמץ ולפנות לחוקר, וכך לדעת מה עובר על ילדנו ולישון שלווים בלילה.

 

חייב בדרך הנכונה

הילדים הם הדבר החשוב לנו ביותר, ולכן ברגע שנגלה סימן מחשיד אפילו אחד ולא וודאי, כמובן שנרצה לפעול באימפולסיביות ולהתעמת אל מול הגננת החשודה כמתעללת. אך לא יהיה זה נכון, מאחר והדבר ימנע את האפשרות לאסוף הוכחות קבילות ולהעמידה למשפט. פעולה בצורה זעירה ובהכוונה של חוקר פרטי תביא לתוצאות טובות יותר במציאת הדין אל מול הגננת והגנה על ילדנו וילדים רבים אחרים.

ולכן, הדרך הנכונה תהיה פניה באופן מידי לחוקר פרטי מוסמך ומיומן במקרים אלו, אשר ידע לבצע מעקב בצורה דיסקרטית ובהתאם לחוק בכדי להביא את ההוכחות הדרושות והקבילות בבית המשפט על מנת להעמיד את הגננת המתעללת לדין ולמנוע מקרים נוספים של התעללות.

 

מעקב אחרי גננת – איך בוחרים חוקר פרטי למקרה?

חוקר פרטי במקרים אלו חייב להיות הן מיומן ומקצועי בתחום המעקבים והן רגיש ומבין לליבו של ההורה, שכן זה עתה חווה את הנורא מכל, התעללות ביקר לו. ולכן, לצד הבהילות בה צריך לפעול בכדי למצוא חוקר, חשוב לא להתפשר ולהגיע לחוקר המתאים.

פרט לכך, על החוקר להיות בקיא בחוק בכדי שלא להסתבך עם החוק בפעולות המעקב, וכן הצגת ראיות קבילות לבית המשפט אשר ימצאו עם הגננת המתעללת את הדין. כמו כן עליו להיות דיסקרטי שכן במידה ויעלה חשד בקרב הגננת כי מתרחש מעקב אחריה, בהתאם עלול להיווצר שינוי בהתנהגותה אשר יוביל לקושי בהשגת הראיות הדרושות.

 

הפניה חייבת להיות בהולה

כאמור מדובר בעניין רגיש ביותר לליבנו ובהתאם לא נרצה שילדנו יחוו ולו דקה אחת יותר של התעללות. ולכן, בהתאם, יש לפנות במהירות האפשרית לחוקר פרטי אשר ידע לאסוף את המידע הרלוונטי ולשים סוף להתנהלות המתעללת. במקרים אלו כל דקה חשובה ותהיה בעלת חשיבות רבת ערך בהצלת ילדנו ומניעת המשך הטראומה אותה הם חווים.

 

ולסיכום

התעללות בילדים הינה ניצול של חוסר האונים שלהם במסגרות ולכן אנו כהורים חייבים להיות ערניים ולדאוג להם. ולכן, בכל מצב שמתעורר כל חשד על התעללות וישנו זיהוי אפילו של סימן אחד בלבד, יהיה נכון לפנות לחוקר פרטי מקצועי ומנוסה שידע לפעול ברגישות כלפיכם באירוע הטראומתי, וכן במקצועיות ויעילות לקבלת הוכחות קבילות לבית המשפט על מנת למנוע מהגננת את המשך ההתעללות בילדכם ובילדים אחרים.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

המאמר נכתב ע"י החוקרים המנוסים ביותר שלנו, מומחים בעלי עשרות שנים של ניסיון בחקירות. ב"סיירת החוקרים הפרטיים בישראל" אנחנו משקיעים מאמצים רבים על מנת להשיג עבורכם את המידע אותו ביקשתם - בזמן הקצר ביותר. כל פעולה שלנו מתבצעת תוך כדי מחשבה על שמירת הדיסקרטיות שלכם באופן מלא.

מחירון חקירות

המחירים המוצגים עלולים להשתנות בין מקרה למקרה ובהתאם לצורך של החקירה

סוג החקירה

עלות

הערות

מחיר שעת ייעוץ750 ₪ + מע"מפגישה שאורכה כשעה – במידה והתיק יצא לפועל, עלות פגישת הייעוץ תקוזז מעלות החקירה
מצלמות נסתרותהחל מ- 5,000 ₪ להתקנת מצלמות ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
בדיקת האזנות החל מ – 1,500 ₪ לבדיקת האזנה ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
חקירות כלכליות2,500 – 15,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולשימוש באמצעים מיוחדים ומידע מודיעיני
איתור אנשים/חייבים 800 – 2,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה והצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
איתור טלפון/כתובת מגורים 600 – 1,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם לצורך בביצוע מעקבים, תצפיות ושימוש באמצעים מיוחדים
מעקבים 400 – 750 ₪ לשעת מעקבהמחיר משתנה בהתאם לכמות החוקרים הנדרשת לביצוע המעקב, יש תוספת מחיר על כל קילומטר מעקב.
חקירות עובדים/חקירות עסקיות החל מ – 3,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
בדיקת פוליגרף 1,500 – 2,500 ₪המחיר משתנה בהתאם לצורך ולשימוש
חקירות סייבר700 – 1,000 ₪ לשעת עבודההמחיר  משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
חקירה סמויה תחת כיסוי 3,500 – 5,000 ₪ למפגש המחיר משתנה בהתאם לצרכי החקירה והשימושים באמצעים מיוחדים