אזרח אמריקאי שגר בישראל – האח הגדול עוקב אחריך

אזרחים ישראלים רבים מחזיקים אזרחות אמריקאית, אבל לא יודעים כי גם אם הם לא חיים בארה"ב, הם חייבים לשלם מיסים. יתרה מכך, רשויות המיסים האמריקאיות, הידועות גם בכינוי המאיים IRS שולחות זרועות ארוכות למדינות רבות בעולם, ביניהן גם ישראל, כשהן מקפידות לשמור על קשר רציף ותקיף עם רשויות המס המקומיות, כמו גם הבנקים המקומיים, כדי שלא לפספס אף אזרח אמריקאי שמנסה להתחמק מתשלומי מיסים. אז איך זה עובד בדיוק ומה אפשר לעשות כדי לא להסתבך עם ה IRS?

 

מיסים חדשים על אזרחים ישנים

רפורמת המיסים של ממשל טראמפ נכנסה לתוקף רק לאחרונה אבל מאז כניסתה לתוקף שינתה את חייהם של אזרחים אמריקאים רבים, גם כאלה שאינם חיים בארה"ב.

יתרה מכך, גם אנשים שחיים מחוץ לארה"ב ושולטים בחברות זרות, או השקיעו בהן השקעה  ניכרת, חייבים לאחר הרפורמה לשלם שני מיסים חדשים.

המס הראשון נקרא Repatriation tax והוא מחייב את הבעלים לשלם מיסים על כל יתרת הרווח, מתחילת שנת 2018.

 

המס השני זכה לשם המאיים משהו: GILTI והוא חל על רווחי התאגיד השנתיים של אזרחי ארה"ב, מתחילת שנת 2018.

לצד השינוי המשמעותי במס, חשוב לדעת כי יעוץ מס יסודי ותכנון נכון עשוי לאפשר לכם להקטין משמעותית את תשלום המס המכונה GILTI  ואף להימנע ממנו כליל.

 

להתחמק מתשלום מיסים אמריקאים

האח הגדול, כאמור, יודע היטב את מלאכתו ויש לא מעט מה ללמוד משיטות העבודה של ה IRS, שלא יביישו אף חוקר פרטי, מנוסה ומוצלח ככל שיהיה.

למעשה, היד הארוכה של ה IRS מגיעה כל כך רחוק, שאפילו הבנקים בישראל מפחדים להתעסק איתה.

גם ישראלים שלא ביקרו מעולם בארה"ב ואפילו לא יודעים שיש להם אזרחות אמריקאית, כבר נתקלו בתופעה המפתיעה, של פניה מטעם רשויות המס האמריקאיות אל הבנק שלהם ועצירת הפעילות, בגלל שלא דיווחו ולא שילמו מיסים לרשויות.

 

למעשה, הרשויות בישראל וגם הבנקים בישראל מחויבים לדווח לרשויות האמריקאיות על כל פעולה עשויה להעיד כי לאדם מסוים יש עסקים בארה"ב, או עם אמריקאים, או שהוא בעצמו אזרח אמריקאי המנסה להסתתר בישראל ולהתחמק מתשלום מיסים.

 

האור היחיד בקצה המנהרה, לאזרחים אמריקאים שלא דיווחו ולא שילמו מיסים מעולם, או פסחו על כמה שנים של דיווח ל IRS הוא גילוי מרצון, המאפשר לאזרחים אלה ליזום פניה לרשויות המס, כדי לשלם את המיסים שהם חייבים מבלי לעמוד בפני קנסות ועונשים הקבועים בחוק.

 

לסיכום

באופן שונה מאוד מחוקר פרטי, ה IRS לא ממש צריך להסתתר כדי לגלות את כל המידע שהוא צריך על אזרחים אמריקאים בישראל, פשוט כי הוא מספיק גדול וחזק כדי לקבל את כל המידע הזה בלי להתאמץ במיוחד.

לכן, אם אתם אזרחים אמריקאים שחיים בישראל כדאי שתכירו היטב את החוקים החלים עליכם ואולי גם שתשכרו את שירותיו של רו"ח אמריקאי טוב, שיוכל לעשות לכם סדר ולהוריד לכם מהגב את ה IRS.

אמריקאי

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם חוקר פרטי, אשמח לקבל פרטים.