איך לתכנן דירה עם מקומות מסתור וחדרים סודיים

לא מעט אנשים מתכננים דירה בה יוכלו להניח כספת במקום מסתור. ייתכן ואף תם עצמכם עברתם לדירה בה ישנם חדרים סודיים, להם אינכם מודעים. המאמר ייתן טיפים למקומות מסתור וכיצד לגלות חדרים סודיים.

 

מקומות מסתור עבור הכספת שלכם

ישנם אנשים שלא שומרים את כל היקר להם בבנק ומעדיפים לאחסן מטבע זר, תכשיטים, תמונות אומנות וחפצים יקרי ערך בתוך כספת או חדר סודי. הכספת מותאמת בגודלה לחפצים המוסתרים בה, ולעיתים היא זקוקה לחלל גדול שאותו יש לתכנן מראש בדירה. ישנם כמה מקומות בהם ניתן למקם את "תיבת האוצר". אחד המקומות הפופולריים הוא להסתיר את הכספת מאחורי תמונה בתוך הקיר של הסלון או חדר השינה. כמובן שאם יש לכם רק תמונה אחת בבית, השיטה הזו תהיה פחות יעילה. אפשרות נוספת היא להניח כספת מאחורי מסך הטלוויזיה בתוך הקיר. הטלוויזיה מספיק גדולה כדי להסתיר את החלל אך פחות אידיאלית שכן אם ייכנסו פורצים לביתכם, לרוב הם ייקחו את הטלוויזיה ואז יגלו גם את מקום המסתור הסודי. אם בדירה שלכם יש מדרגות, תוכלו לתכנן חדר סודי בגרם המדרגות ולאטום אותו היטב.

 

מקומות מסתור נוספים בדירה

כאשר יש לכם בדירה מקום צפוף ועמוס כמו המחסן, כדי לחשוב עליו כעל מקום סודי שלא ניתן יהיה לאתר בו את הכספת מרוב עומס הפריטים. אם המחסן נמצא מחוץ לדירה, הרעיון פחות טוב כי לא תוכלו לשמוע מי נכנס אליו. מחסן הנמצא במרתף או באחד החדרים יהיה יותר אפקטיבי.

כאשר אתם מתכננים את הדירה ומעצבים אותה היעזרו בשירותי מעצבי פנים שיעזרו לכם לעצב את מקומות המסתור. ניתן לעצב למשל ארון בגדים וליצור נישה מאחורי לוח העץ עבור הכספת, או להחביא אותה בחדר הילדים בתוך הקיר. גם מאחורי שקע חשמל יכול להיות מקום רלוונטי להחביא את שטרות הכסף.

הכספת טמונה לרוב במקום סודי. ייתכן שתרכשו דירה בה קיימים מקומות מסתור או חדרים סודיים שאינם ידועים לכם. אם עולה אצלכם חשד שיש לכם בבית חדר כזה, תוכלו להיעזר בחוקר פרטי כדי לפתור את התעלומה.

 

חדרים סודיים

בדרך כלל אנו פוגשים בהיסטוריה חדרים סודיים, בהם החביאו אנשים או חפצים יקרים כמו: עליית גג, מרתף, דלת סתרים ונתיבי מילוט. דלתות של חדרים כאלו יכולות להיות שימושיות גם כיום. למשל, ארון ספרים שיש בו דלת סתרים, מתחת לריצוף או לפרקט, בתוך המזווה וכד'. לפיכך, לא תמיד מודעים לכך שיש בדירה חדרים כאלו וכדאי לגלותם אם מתעורר חשד. אם אין לכם כאלו חדרים ואתם מעוניינים להסתיר סודות כמוסים, ניירת ומסמכים חשובים, חסכונות וחפצים שקיבלתם בירושה – בקשו ממעצב הפנים לשרטט לכם את האפשרויות המתאימות לצרכים שלכם, ולעצב חדר, מקום או דלת סודית, שיהיו פרקטיים ויסתירו היטב את כל הדברים האישיים שלכם.

מקומות מסתור בדירה

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email