מאיפה בכלל כדאי להתחיל כאשר עורכים בדיקת דיירים?

נמצאים כעת בתהליך בחירת שוכרים עתידיים לדירה בבעלותכם?

יש חשיבות רבה לדיירים שתבחרו להכניס לדירתכם, כבעלי דירה. עליהם להיות אמינים, נעימים, בעלי בסיס כלכלי.

לכן חשוב לבצע בדיקת דיירים טרם התחלת תקופת השכירות, על מנת לוודא שהדיירים אכן עומדים בקריטריונים הללו, וכך למנוע אי נעימויות במהלך תקופת השכירות.

נפרט כאן כמה מהצעדים שיעזרו לכם לדאוג כי הדיירים שלכם הם המתאימים ביותר.

 

איך מתחילים?

 

פרטים בסיסיים

עם קבלת פרטי הזיהוי מהשוכרים העתידיים של הדירה, מומלץ לעשות בדיקה האם פרטים אלו אכן אמיתיים. לא חסרים מקרים של זיוף זהות או מתן נתונים שקריים בעת השכרת דירה. ניתן גם להוסיף את הדיירים ברשתות החברתיות, במידה והם בעלי חשבון, על מנת לוודא כי הם אמינים. ייתכן כי זה נשמע כמו מעשה מוגזם, אך זאת דרישה נפוצה של בעלי דירה בימים אלו.

 

מצב כלכלי של השוכרים

חשוב לדעת את יכולותיו הכלכליות של השוכר העתידי, אחרי הכל הוא אמור לשלם לכם סכום נכבד מדי חודש. קריטי לדעת האם לשוכר יש עבודה קבועה, האם הוא מצליח לכסות את הוצאותיו החודשיות והאם הוא בעל חסכונות. ניתן לבצע בדיקה אודות חשבון הבנק של השוכר באמצעות מערכת מיוחדת של בנק ישראל ניתן גם לערוך בדיקה אודות חובות נוכחיים או חובות עבר דרך רשות האכיפה והגבייה, בדיקה זו מותרת על פי חוק לכל אדם.

 

דירות קודמות

מומלץ לברר איפה השוכרים העתידיים שכרו דירה בעבר, ולבקש מהם ליצור קשר עם בעל הדירה הקודמת. כך תוכלו לשמוע ממנו על התנהלותם מולו, כדאי לשאול אותו מספר שאלות כמו: האם היו איתם בעיות במהלך תקופת השכירות, האם איחרו בתשלומים או האם נגרמו נזקים לדירה על ידם. במידה והשוכרים מסרבים להעביר לכם את המספר של בעל הבית, ייתכן כי הם מסתירים מידע בנוגע לתקופת השכירות הקודמת שלהם.

 

מידע נוסף 

כדאי שתכירו היטב את השוכרים שאתם בוחרים שיגורו בדירתכם. פרטים אישיים אודות חייהם יכולים לחשוף את התמונה המלאה בנוגע אליהם, וכך לעזור לכם לקבל את ההחלטה האם לאפשר להם את השכירות. לדוגמה, ייתכן שתגלו שמדובר באנשים לא יציבים, שמחליפים עבודות באופן תדיר, ויוכלו להיתקל בקושי בתשלום דמי השכירות מדי חודש. כמו שניתן לראות, בדיקת דיירים היא אמצעי חשוב מאוד כדי להבטיח תקופת שכירות מוצלחת, ללא היתקלויות מיותרות, ויחסים טובים מול השוכרים העתידיים. אמנם זה דבר שיכול להיות מרתיע, ואינכם מעוניינים לחדור לפרטיות של השוכרים, אך עליכם גם לדאוג לעצמכם ולוודא שלא תתחרטו על הדיירים שאתם מכניסים לדירתכם. ישנן דרכים שונות לבצע בדיקות כאלה, אם אינכם מעוניינים לטרוח ולעשות זאת בעצמכם. ניתן לפנות לחברה חיצונית שתברר פרטים אלו, או לחילופין לעורך דין מקצועי, אך ייתכן שהסכומים שייגבו בעבור השירות יהיו גבוהים במיוחד.

מפתחות ועט
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם חוקר פרטי, אשמח לקבל פרטים.