האם חוקר פרטי מקבל החזרי נסיעות?

בין אם אתם שכירים, עצמאיים או פרילנסים, תמיד כדאי לבדוק אילו החזרי נסיעות מגיעים לכם. ברוב המקרים, אתם תקבלו החזרי נסיעות, גם אם אתם חוקרים פרטיים. חוקר פרטי, בניגוד לבעלי מקצוע אחרים, לא יכול לעבוד באופן עצמאי. במילים אחרות, חוקר פרטי המשתייך למשרד חקירות פרטיות, בדרך כלל יקבל החזר נסיעות מהמשרד עצמו. (מחירון חוקר פרטי).

בכל בוקר כבישי איילון מתמלאים באלפי מכוניות, אך חלקנו גם משתמשים בתחבורה הציבורית. החזרי נסיעות ניתנים גם לשכירים וגם לעצמאיים, בין אם הם נוסעים ברכבם האישי או בתחבורה ציבורית. אם אתם עצמאיים, אתם תצטרכו כמובן לאסוף ולרכז את חשבוניות התדלוק במהלך החודש ולהגישן לקראת ה-15 לחודש למנהלת החשבונות שלכם או לרואה החשבון.

 אוטובוס
אוטובוס

החזרי נסיעות, למי מגיע?

אם אתם שכירים, החזרי הנסיעות יהיו מגולמים כבר בשכר החודשי שלכם, ואתם תראו את ההחזר מופיע בקובייה קטנה בתלוש השכר. על פי החוק, בכל יום בו אתם משתמשים בתחבורה ציבורית בכדי להגיע אל מקום העבודה שלכם, גם אם אל משרד חקירות פרטיות, אתם זכאים להחזר על הנסיעות.

אגב, העובדה שהחזרי הנסיעות משולמים לפי החוק, לא מונעת ממכם למצוא הסדרי נסיעות אחרים למקום העבודה וממנו. במילים אחרות ופשוטות יותר, אם יש לכם טרמפ כל יום לעבודה ואתם בכלל לא משתמשים בשירותי תחבורה ציבורית או ברכבכם האישי, אתם עדיין זכאים להחזר נסיעות על פי החוק. בשורה התחתונה, בכל יום בו עבדתם – אתם זכאים להחזר. החוק אינו מחייב אתכם לדווח למעסיק שלכם אם השתמשתם בתחבורה או ברכב, או אפילו בחללית בכדי להגיע למקום העבודה. הגעתם, ברוך השם? אתם זכאים להחזר כספי על נסיעותיכם.

החזרי חניה על פי החוק

במקרים בהם אתם מגיעים אל מקום עבודתכם אך לא קיימת בו חניה מוסדרת, החוק מחייב את המעסיק לשלם לכם החזרים על החניות, בתנאי שאתם ממציאים את קבלות החניה הנדרשות. החזר זה של חניות הוא אינו חלק מתלוש המשכורת, אלא ניתן בנפרד ובהתאם לקבלות אותם תספקו למעסיקכם.

אם אתם עובדים במקום עבודה המספק לכם את האפשרות לעבוד גם בשבת או דורש ממכם לעבוד בשבת, חובה לוודא שאתם אכן מקבלים החזרי נסיעות. במקרים אלו, אנשים ימצאו עצמם משלמים הון עתק על מוניות פרטיות. אז מה הסכום המקסימלי להחזרי נסיעות? – הסכום המקסימלי הינו 22.6 ₪ עבור כל יום עבודה. יחד עם כך, לא כל עובד אכן זכאי להחזר נסיעות. אם אתם מתגוררים במרחק של עד 500 מטרים ממקום העבודה, אתם לא זכאים להחזר נסיעות. ככה גם רלוונטי לגבי עובדים היכולים להשתמש בשירותי ההסעות של מקום העבודה. תמיד כדאי לברר מה הן הזכויות הניתנות לכם, ולא להמתין לרגע בו תהיו חייבים לברר האם נשללה מכם זכות כזו או אחרת. הקפידו להיות מודעים!

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Picture of סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

ברוכים הבאים לסיירת החוקרים הפרטיים בישראל, המובילה בתחום החקירות הפרטיות בארץ. עם ניסיון של עשורים בתחום, אנו מציעים שירותים מקצועיים ומהימנים ללקוחותינו. צוות החוקרים שלנו מיומן ומתמחה בכל סוגי החקירות, ואנו מתחייבים לדיסקרטיות מוחלטת ולמענה מהיר ויעיל לכל צורך. בחירת סיירת החוקרים הפרטיים בישראל היא בחירה של ביטחון ואמינות. צרו איתנו קשר עכשיו!

מחירון חקירות

המחירים המוצגים עלולים להשתנות בין מקרה למקרה ובהתאם לצורך של החקירה

סוג החקירה

עלות

הערות

מחיר שעת ייעוץ750 ₪ + מע"מפגישה שאורכה כשעה – במידה והתיק יצא לפועל, עלות פגישת הייעוץ תקוזז מעלות החקירה
מצלמות נסתרותהחל מ- 5,000 ₪ להתקנת מצלמות ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
בדיקת האזנות החל מ – 1,500 ₪ לבדיקת האזנה ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
חקירות כלכליות2,500 – 15,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולשימוש באמצעים מיוחדים ומידע מודיעיני
איתור אנשים/חייבים 800 – 2,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה והצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
איתור טלפון/כתובת מגורים 600 – 1,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם לצורך בביצוע מעקבים, תצפיות ושימוש באמצעים מיוחדים
מעקבים 400 – 750 ₪ לשעת מעקבהמחיר משתנה בהתאם לכמות החוקרים הנדרשת לביצוע המעקב, יש תוספת מחיר על כל קילומטר מעקב.
חקירות עובדים/חקירות עסקיות החל מ – 3,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
בדיקת פוליגרף 1,500 – 2,500 ₪המחיר משתנה בהתאם לצורך ולשימוש
חקירות סייבר700 – 1,000 ₪ לשעת עבודההמחיר  משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
חקירה סמויה תחת כיסוי 3,500 – 5,000 ₪ למפגש המחיר משתנה בהתאם לצרכי החקירה והשימושים באמצעים מיוחדים
מידע נוסף בנושא