איך ניתן לראות אם נפרץ לכם המנעול בבית

אם יש דבר שאנחנו חוששים ממנו – הוא פריצה לבית שלנו. זאת משום שהבית הוא המקום הבטוח שלנו, המבצר שלנו מפני העולם החיצון, המקום בו מאוכסנים כל הדברים היקרים שלנו –גם מהבחינה הרגשית וגם מהבחינה הכלכלית. מה הפלא שזו סיטואציה כל כך לא נעימה, שמפניה אנו מנסים להתגונן בכל דרך אפשרית: סורגים, מנעולים (ברבים), מצלמות אבטחה ומערכות אזעקה.

 

סוגי פורצים

כפי שידוע לרבים מאיתנו, יש שני סוגים עיקריים של פורצים, מבחינתנו לפחות: הסוג הראשון כולל את אלה שמשאירים בלגן אחרי שהם עוזבים. במקרה כזה ישנם הסימנים הברורים לפריצה: סורגים שנעקרו ממקומם, חלונות בעלי זכוכית שבורה ולעתים אפילו דלת מרוסקת.

לעומתם, קיים סוג נוסף של פורצים, כאלה שבקושי ניתן לדעת שהיו בבית. אז איך בכל זאת אפשר לדעת שהבית נפרץ? ישנם מקרים קיצוניים בהם עד שלא תחפשו תכשיט ספציפי, לא תדעו שפרצו לכם הביתה. אך ישנם גם מקרים פחות קיצוניים, עליהם ניתן לעלות בדרך כלל באמצעות המנעול של הדלת: אם הצלינידר עקום או שהמפתח לא נכנס כמו שצריך, כדאי לחשוד.

 

מה עושים כשמגלים את הפריצה?

אם חלילה פרצו לכם לבית, מה צריך לעשות? האם יש דברים מסוימים שכדאי להקפיד עליהם? ובכן, כן. לפניכם רשימה קצרה, שנקווה שלא תזדקקו לה.

 

פנים אל פנים

חזרתם הביתה והדלת פתוחה? הבית הפוך? יש רעשים מוזרים? הדבר הראשון, והחשוב מכל – הוא לא להיכנס! לפגוש את הגנב פנים אל פנים זו אולי אפשרות מפתה, ולחלקנו אפילו אינסטינקטיבית, אך אין לדעת מול מי תעמדו. חייכם, והבריאות שלכם, עומדים לפני הכול – לכן עדיף להתקשר למשטרה, ולהיעלם מהמקום עד שהם יגיעו.

 

לא תיגע

במידה והפורצים השאירו אחריהם בלגן, אל תתפתו לסדר אותו. עדיף לפנות תחילה למשטרה, שתבוא ותבדוק את הבית. הם עשויים למצוא טביעות אצבעות, או רמזים אחרים שיוכלו להוביל למציאת הגנב.

 

פנו לחברת הביטוח

במידה וביטחת את הבית כנגד פריצות, יש לפנות לחברת הביטוח. היא תוכל להנחות אתכם מה עליכם לעשות במטרה לקבל את הפיצויים המגיעים לכם.

 

צלמו

לצלם זה אולי לא הדבר הראשון שהייתם חושבים עליו בהקשר של פריצה, אך זה עשוי לעזור לכם בהמשך. המשטרה תצלם תמונות, וגם הנציג של חברת הביטוח, אך תמיד כדאי לצלם תמונות נוספות ליתר ביטחון. זה עלול לעזור לכם בהמשך הטיפול מול כל אחד מהגורמים הנזכרים.

 

החליפו מנעולים

הצעד החשוב ביותר לאחר פריצה, הוא החלפת מנעולים. גם אם הפריצה נעשתה דרך החלון – אי אפשר להיות בטוחים מדי, שכן יתכן והפורצים לקחו עמם את המפתח הספייר שהיה על השולחן. הצורך עולה עוד יותר כשהפריצה  נעשתה דרך הדלת הראשית – במיוחד כי  כנראה שהמנעול כבר לא שמיש. במידה ואתם זקוקים למנעולן 24 שעות באשקלון, פנו לויטלי המנעולן.

 

גנב

צילינדר מובחר
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email