הסכם הורות משותפת: איך לבדוק את הצד השני? ולמה?

נכתב ע"י חוקר פרטי מוסמך

הסכם הורות משותפת מעניק תוקף חוקי לכל סוגי המשפחות "האחרות", שבהן ההורים לא נישאו כדת משה וישראל דרך הרבנות, או שאין בהן מבנה "משפחתי קלאסי": זוגות אתאיסטים, זוגות חד מיניים, מכרים ללא קשר זוגי ועוד. איך תדעו שהפרטנרים שבחרתם כהורים לילדכם באמת מתאימים למלאכה? כאן נעסוק בסיבות לבדוק את שותפיכם להורות המשותפת וכיצד תעשו זאת בפועל.

 

כל אדם רשאי להיות הורה

בישראל עדיין לא קיים שוויון זכויות מלא לכל סוגי המשפחות באשר הן. יחד עם זאת, ההכרה הציבורית בסוגי המשפחות ה"בלתי שגרתיות, גדלה. כיום אנשים רבים בוחרים ליצור הסכם הורות משותפת, שבו הם מצהירים על כוונתם להפוך להורים ולהסדיר מראש את נושאי גידול הילדים כדי להימנע ממחלוקות עתידיות. הסכם ההורות המשותפת קובע מהי האחריות של כל אחד מההורים וכיצד יגדלו את ילדם מלידה ועד בגרות על כל הפירוט והאידיאולוגיה הכרוכים בכך. הסכם זה נערך ע"י עורך דין מתאים ומקבל תוקף חוקי מבית המשפט.

 

הורות משותפת: מה כבר ישתבש?

אפשר לדון עוד הרבה ביתרונותיו הנפלאים של הסכם ההורות המשותפת, אך הפעם נעסוק דווקא בבדיקות האישיות שיש לבצע לפני החתימה עליו. מאחר וההסכם מקבל תוקף משפטי, כל הפרה מסעיפיו מחייבת בסנקציות משפטיות. במילים אחרות – לא תוכלו לחזור בכם מההסכם או להפר את הנקוב בו, אם תגלו בעתיד שזוגכם להורות אינם מי שחשבתם שהם.

כך לדוגמה, זוג חד מיני שחתם על הסכם עם מכרה במטרה להביא ילד משותף לעולם, גילה כעבור מספר שנים שמדובר באישה בעלת אישומים בעבירות צווארון לבן. במקרה אחר, גילתה אם טרנסג'נדרית שאימצה ילד יחד עם בן זוגה, שמדובר באדם נשוי עם ילדים נוספים ממספר נשים שונות.

 

חקירה להורה השני לפני חתימה

הורים שיצרו הסכם הורות משותפת אינם בהכרח גרים יחד, או מתנהלים בשותפות כלכלית כלשהי. לפעמים הם מכירים רק במטרה להביא ילדים יחד לעולם. לפיכך, הם חשופים לתרמיות והתנכלויות משמעותיות ופעמים רבות נאלצים להישאר כבולים להסכם שחתמו עליו מבלי שום יכולת להתנער ממנו. לכן לפני חתימה על ההסכם, מומלץ לאתר משרד חקירות שיבצע בדיקת מהימנות להורה השני. בדיקה זו תוכל להתפרש על שני מישורים עיקריים:

חקירה כלכלית – חקירה זו כוללת בדיקת מסוגלות כלכלית, איתור מקומות עבודה, נכסים וזכויות, חשבונות בנק, תיקים בהוצאה לפועל, תביעות בבתי משפט, פעילות עסקית בתאגידים ועוד.

חקירת מהימנות – בדיקה זו "תדוג" את טיבו של הצד השני ברמת ההקשרים החברתיים והרומנטיים שלו: האם מדובר באדם המבצע בחדרי חדרים התנהגות פלילית או סוטה? האם הוא נוטה להפעיל מניפולציות על אחרים או מפתה מבחינה רומנטית בני זוג שישפרו את מצבו הכלכלי? האם משפחתו של ההורה "נקייה" ממעורבויות דומות במישור זה ובמישור הכלכלי?

 

בדיקה מקצועית לפני חתימה על ההסכם

הסכם הורות משותפת מספק מענה לכל סוגי המשפחות וההורות באשר הן. יחד עם זאת, אין להקל ראש בבדיקת הצד השני במשרד חקירות מקצועי, כדי לעמוד במדויק על טיבם של ההורים של ילדכם העתידי.

הורות משותפת

 

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

המאמר נכתב ע"י החוקרים המנוסים ביותר שלנו, מומחים בעלי עשרות שנים של ניסיון בחקירות. ב"סיירת החוקרים הפרטיים בישראל" אנחנו משקיעים מאמצים רבים על מנת להשיג עבורכם את המידע אותו ביקשתם - בזמן הקצר ביותר. כל פעולה שלנו מתבצעת תוך כדי מחשבה על שמירת הדיסקרטיות שלכם באופן מלא.

מחירון חקירות

המחירים המוצגים עלולים להשתנות בין מקרה למקרה ובהתאם לצורך של החקירה

סוג החקירה

עלות

הערות

מחיר שעת ייעוץ750 ₪ + מע"מפגישה שאורכה כשעה – במידה והתיק יצא לפועל, עלות פגישת הייעוץ תקוזז מעלות החקירה
מצלמות נסתרותהחל מ- 5,000 ₪ להתקנת מצלמות ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
בדיקת האזנות החל מ – 1,500 ₪ לבדיקת האזנה ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
חקירות כלכליות2,500 – 15,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולשימוש באמצעים מיוחדים ומידע מודיעיני
איתור אנשים/חייבים 800 – 2,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה והצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
איתור טלפון/כתובת מגורים 600 – 1,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם לצורך בביצוע מעקבים, תצפיות ושימוש באמצעים מיוחדים
מעקבים 400 – 750 ₪ לשעת מעקבהמחיר משתנה בהתאם לכמות החוקרים הנדרשת לביצוע המעקב, יש תוספת מחיר על כל קילומטר מעקב.
חקירות עובדים/חקירות עסקיות החל מ – 3,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
בדיקת פוליגרף 1,500 – 2,500 ₪המחיר משתנה בהתאם לצורך ולשימוש
חקירות סייבר700 – 1,000 ₪ לשעת עבודההמחיר  משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
חקירה סמויה תחת כיסוי 3,500 – 5,000 ₪ למפגש המחיר משתנה בהתאם לצרכי החקירה והשימושים באמצעים מיוחדים
מידע נוסף בנושא