מתי יש צורך בהתערבות משפטית בזמן חקירה

בלשים פרטיים וחוקרים מבצעים לא רק מעקבים פיקנטיים כפי שאנחנו רגילים לראות בסרטים, שכן בפועל הם גם אוספים נתונים אפורים יותר ואף מבצעים לא מעט חקירות. מה שלא כל האנשים מודעים לו, זה שבלש פרטי שיבצע חקירה בצורה לא חוקית עלול לסכן את עצמו ואת הלקוח שלו בצורה חמורה ביותר. לכן, במידה וגם אתם החלטתם להפעיל חוקר פרטי, כדאי שתבדקו תחילה האם בכלל יש לו רישיון לעסוק בתחום. כמו כן, האם הוא מודה לחוקים והאם הוא יודע לומר מתי יש צורך בהתערבות משפטית בזמן חקירה? בכל מצב שבו החוקר עלול לפגוע בפרטיות של הנחקר, עלול להתעלל בו או לא לשמור על הזכויות שלו, יש צורך בהתערבות משפטית. יתרה מכך, אם מתעורר הצורך לעקוב אחרי חשבונות בנק או לעקוב אחר פרטים אחרים שהחוקר לא יכול לבצע בהתאם לחוק, יהיה צורך לקבל אישורים מיוחדים.

איש מיומן

הדרך הנכונה לבחור חוקר פרטי

החלטתם שאתם רוצים לעקוב אחרי אדם מסוים? יש לכם חשד סביר שהוא פוגע בכם או לא נוהג בכם בכבוד הראוי? אם כך, טבעי שתרצו לפנות אל חוקר פרטי מנוסה. מעבר לכך שכולנו מבינים שעדיף לבחור חוקר כמה שיותר מנוסה, יש טעם לבדוק לגביו עוד כמה דברים. האם יש לו את הרישיון הנדרש לעסוק בתחום?  האם מדובר על חוקר שיש לו הרבה ממליצים? והאם הוא בכלל זמין לטפל בחקירה שהוא צריך לבצע עבורכם?

כמה עולה חקירה פרטית?

לבסוף, טבעי שגם תרצו לדעת כמה עולה חקירה בפרטית שמתבצעת בהתאם לחוק. אין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת, שכן לכל חוקר ולכל בלש יש את התעריפים שלו. מה שבטוח זה שלא תמיד התעריף הנמוך ביותר הוא הבחירה הנכונה והטבעית, כי בסופו של דבר מה שחשוב זה לקבל את המידע שלו אתם זקוקים. לכן לפעמים בהחלט יש טעם לשלם קצת יותר, ובמיוחד אם זה מה שיבטיח שתקבלו את המידע האמיתי כמה שיותר מהר. חוקרים פרטיים מוצלחים עובדים בסבלנות ועם כישורים חברתיים טובים, שכן לא פעם חקירות מושפעות מהקשר שנוצר בין החוקר ובין הנחקר.

מחפש מידע
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email