חקירה כנגד חייב בהוצאה לפועל

הוצאה לפועל היא שמו הרשמי של הליך המתבצע כנגד חייב כספים. בעת פתיחת תיק בלשכת ההוצאה לפועל נגד אדם או גוף מסויים, הזוכה למעשה מצהיר כי יש כספים שאותו אדם או גוף חייבים לו, ונותק איתם הקשר או שהוא מסרב לסגור את החוב או החובות הקיימים לו כלפיו. במאמר זה נרחיב על חקירה כנגד חייב בהוצאה לפועל.

מטבעות ושטרות

איך נצברים חובות כספיים?

קצת לפני שנגיע לנושא חקירה כנגד חייב בהוצאה לפועל, נדבר על חובות כספיים ואיך מגיעים למצב הזה. ספק מסויים שנותן את שירותיו ללקוח, אמור לקבל תשלום עבורם. ישנם לקוחות שמשלמים עבור השירות באופן מידי, ויש כאלה שמשלמים עבורו בשלב מאוחר יותר, במה שנקרא תנאי תשלום שוטף. בתנאי תשלום שוטף הכסף עשוי להתקבל בתוך תקופה של חודש, חודשיים ולפעמים גם יותר מרגע קבלת השירות. (מחקר: 1 מכל 11 אנשים בישראל חייב בהוצאה לפועל).

כך נוצר מצב שיש לבצע מעקב עבור התשלום. ברגע שהתשלום לא נכנס גם מתי שאמור היה להיכנס, ומתבצעת חריגה – הספק יכול לנסות ליצור קשר עם הלקוח. במידה והלקוח לא מחזיר תשובה, או במקרה החמור יותר אפילו לא עונה, יכול הספק לפתוח לו תיק בהוצאה לפועל, שבעקבותיה עשויה להיפתח חקירה כנגד חייב בהוצאה לפועל.

חקירה כנגד חייב בהוצאה לפועל

על מנת להשתמש במושגים הנכונים, מרגע זה והלאה נכנה את הספק "הזוכה" ואת הלקוח "החייב". חקירה כנגד החייב בהוצאה לפועל נקראת גם חקירת יכולת. במסגרת החקירה מברר רשם ההוצאה לפועל את כל מה שרלוונטי על מנת לברר מה היכולת של החייב לשלם את החוב שבעקבותיו נפתח לו תיק בהוצאה לפועל. זאת על מנת לקבוע מה הם הסכומים והתשלומים אותם יצטרך לשלם החייב לזוכה.

בין הדברים שיבדוק רשם ההוצאה לפועל נמצאים המצב הכלכלי של החייב, מה הם הנכסים בהם הוא מחזיק, מה הוא גובה ההכנסות שלו ומהיכן הן נובעות, טיסות שביצע לחוץ לארץ ובחזרה לארץ, מה הן החובות שלו ומה הן ההוצאות שלו.

מי מבקש חקירה כנגד חייב בהוצאה לפועל?

גם הזוכה וגם החייב רשאים לבקש חקירה כנגד חייב בהוצאה לפועל.

חקירה כנגד חייב בהוצאה לפועל – ייעוץ והכוונה

היות והוצאה לפועל היא הליך מורכב, רבים הזוכים והחייבים שמעדיפים להשתמש בשירותי עריכת דין. עורכי הדין יכולים לסייע מניסיון רב וידע נרחב, וימלאו תפקיד חשוב בהליך ההוצאה לפועל.

עו"ד מיסקביץ' הוא אחד מעורכי הדין המנוסים והמקצועיים יותר בתחום ההוצאה לפועל. בכניסה לאתר שלו תוכלו לקרוא עוד על חקירה כנגד חייה בהוצאה לפועל ונושאים נוספים רלוונטים,, וכן לתאם פגישת ייעוץ למען התקדמות יעילה בתהליך. בהצלחה!

מתי יש צורך בהתערבות משפטית בזמן חקירה.

שעון ואיש
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם חוקר פרטי, אשמח לקבל פרטים.