לוגו חוקר פרטי רקע שקוף

חקירה צבאית

צבא ההגנה לישראל הוא גוף ענק, שאחראי על כמות ענקית של כרבע מליון חיילים. בהתאם לגודלו העצום, צבא ההגנה לישראל צריך לתחזק את עצמו כגוף שיודע להתמודד עם מגוון רחב של צרכים וסיטואציות. בהתאם לכך קיימת חלוקת תפקידים ברורה מאוד, וכן ישנן מספר מערכות צבאיות שמאפשרות לו להתמודד עם מגוון המצבים הללו. אחת מהמערכות הצבאיות האלו היא מערכת המשפט הצבאית. במאמר זה נפרט על חקירה צבאית.

חיילים

חיל המשטרה הצבאית

אחד מהחילות החשובים בצבא ההגנה לישראל הוא חיל המשטרה הצבאית. המשטרה הצבאית היא גוף משטרתי לכל דבר ועניין, שאחראי על הטיפול בכל הפרשיות הצבאיות באשר הן, המצריכות את התערבותה. כחלק מחיל המשטרה הצבאית, נמצאת המשטרה הצבאית החוקרת – מצ”ח. במידה ותעמדו במצב שמצריך חקירה צבאית, המשטרה הצבאית החוקרת היא זו שתפעל מולכם.

חיל המשטרה הצבאית בכלל והמשטרה הצבאית החוקרת בפרט, יתעסקו בכל מה שקשור גם לחיילים בשירות הסדיר, וגם לחיילים בקבע, נגדים ואזרחים עובדי צה”ל.

חקירה צבאית – מאיפה זה בא?

חקירה צבאית יכולה לנבוע ממספר סיבות:

  1. התקבלה תלונה כנגד חייל. תלונות על חיילים יכולות להתקבל עבור מגוון של עבירות כמו הטרדה מינית, אונס, גניבה, שימוש בסמים ועוד. בעת קבלת תלונה, תיפתח חקירה צבאית כנגד החייל.
  2. התקבל מידע מודיעיני אודות חייל מסויים. במידה וגורם בשם “מקור” מסר מידע שקשור מסויים, המשטרה הצבאית תפתח בחקירה צבאית לגבי אותו חייל בהקשר המידע שקיבלה אודותיו.
  3. החייל נושא איתו עבר פלילי או שקיים עבורו מידע פלילי עדכני. במידה וקיים מידע פלילי עבור חייל מסויים, בדרך כלל הדבר מהווה סיבה ראויה מספיק לתחילת חקירה צבאית.
  4. הפללות. במידה וחייל כלשהו נמצא בחקירה צבאית, עשויים החוקרים להוציא ממנו מידע אודות חיילים אחרים, שבעקבותיו אפשר לפתוח בחקירה צבאית גם כלפיהם.
  5. דגימות שתן. בדיקות שגרתיות הן דבר שבשגרה בצבא ההגנה לישראל, בטח כשמדובר בסמים. כשדגימות שתן מתרחשות בבסיסים למטרת איתור שימוש בסמים, ובמידה ויימצאו שאריות סמים בשתן של חייל מסוים, תיפתח נגדו חקירה צבאית באופן מידי.

חקירה צבאית – איך מתמודדים?

חקירה צבאית היא מעמד מאוד לא פשוט, המלווה בלחצים גדולים ותחושות של פחד וחוסר וודאות. חשוב לדעת ולזכור שמגיעה לכם הזכות להתייעץ בעורך דין בכל תהליך החקירה הצבאית. עורך הדין יביא איתו נסיון רב ויוכל להרגיע אתכם בזמנים הלא פשוטים שעומדים בפניכם. (באיזה עולם זה הגיוני שילד בן 19 חוקר קורבן אונס?).

למי אני פונה עכשיו?

עורכת הדין מירי יעקב גביש היא עורכת דין מקצועית ומנוסה, שמרכזת במשרדה מספר שירותי עריכת דין וביניהם שירותי עריכת דין במצב של חקירה צבאית ובנושאי מקרקעין. לפניה לעורך דין מקרקעין וחקירה צבאית אתם מוזמנים להיכנס לאתר של עו”ד מירי יעקב גביש, להתרשם מנסיונה ולהיעזר בשירותיה.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שירות לקוחות
תוכן עניינים
רוצים לדבר איתנו ? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים חוקר פרטי ? השאירו פרטים - דיסקרטיות מובטחת!