מה צריך לדעת לפני פתיחת חקירה פרטית

כשאנו חושבים על חוקר פרטי הדבר הראשון שעולה לנו לראש הוא שרלוק הולמס, הדמות האולטימטיבית של חוקר פרטי חכם, מהיר ואמין שתמיד מצליח לפתור את התעלומה. אמנם כשאנחנו נמצאים במצב בו אנו זקוקים לעזרתו של חוקר פרטי, המציאות טופחת על פנינו.

חקירה פרטית בעידן המודרני היא מאוד שונה ממה שאנחנו רגילים לראות בסרטים. חקירה פרטית היא בעצם דרך לאיסוף מידע וראיות בצורה עקבית ומתועדת כך שיהיו קבילים בבתי המשפט או יהוו ראיות חותכות במקרים פרטיים.

בניגוד לסברה הרווחת חקירה פרטית היא כלי לגיטימי לאיסוף מידע כמעט לכל מטרה. החקירה מוגדרת כפרטית רק מכיוון שהיא מנוהלת על ידי משרדי חקירות אזרחיים ולא גופים מוסדיים רשמיים.

לכן, לפני שאתם מחליטים לפתוח בחקירה פרטית עליכם לדעת לבחור את החוקר הפרטי שלכם. היום יש הרבה חוקרים פרטיים עצמאיים או משרדי חקירות שמציעים את שירותם לחברות, לארגונים ולאנשים פרטיים ויש לדעת לבחור ביניהם כך שיתאימו לצרכים שלכם.

חוקר פרטי

חקירה פרטית צריכה להיות חוקית

דבר ראשון, יש לזכור שחקירה פרטית צריכה להיות חוקית לחלוטין אחרת הממצאים ממנה לא קבילים. לכן, הדבר הראשון שעליכם לעשות בבואכם לבחור חוקר פרטי הוא לבדוק אם יש לו רישיון ממשרד המשפטים. הרבה חוקרים פרטיים מנהלים את עצמם עצמאית ללא אישורים. עובדה זו לא בהכרח אומרת שהם לא טובים עבודתם, אך יש בכך סיכון מכיוון שאין לכם כיסוי אצלם, והם יכולים להיעלם למחרת ולהשאיר אתכם חסרי אונים.

הוותק והניסיון של החוקרים קריטי

דבר שני, היום להרבה חוקרים פרטיים יש ממליצים שונים ומוניטין ידוע שאפשר להיעזר בהם כאשר אתם מבררים על משרדים שונים. הוותק והניסיון של חוקרים פרטיים הוא מאוד חשוב מכיוון שהם מספקים לחוקרים יתרון משמעותי בביצוע החקירה. הם יודעים כיצד לנהל חקירה בטיימינג הנכון וללא הוצאות מיותרות. חוקרים פרטיים לא מקצועיים יכולים להוביל להוצאות מיותרות ואף לעבור על החוק ובסוף כלל לא לענות לצרכי הלקוח. יתר על כן, חוקרים לא מקצועיים עלולים "להיתפס על חם" ולגרום אף לנזק לאחר שלא פעלו נכונה. בחקירה פרטית יש לוודא כי הגוף או האדם עליו מתבצעת החקירה וכן סביבתו לא יהיו מודעים לכך על מנת שיהיה אפשר להשיג את המידע והראיות הנדרשים ולא להסתכן בסיבוכים מיותרים כמו חקירת נגד.

כמו כן, כדאי שהחוקר הפרטי אותו בחרתם יעבוד עם יועץ משפטי באופן צמוד וקבוע או לפחות יהיה בעל ידע משפטי מתאים ומספיק כדי לנהל חקירה בהתאם לחוק.

בדקו מה תחום ההתמחות של החוקר

דבר אחרון שכדאי לדעת הוא שחוקרים פרטיים ומשרדי חקירות שונים מתמחים גם בתחומי חקירה שונים. חקירה יכולה להיות בתחום האישי, העסקי או בכל תחום אחר ודורשת בהתאם לכך מיומנויות שונות. לכן, יש לקחת בחשבון גם את תחום המומחיות של אותו חוקר פרטי כשאתם באים לפתוח בחקירה פרטית על מנת לקבל את התוצאות המיטביות.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
לשיחה עם חוקר פרטי:
תוכן עניינים
שירותים נוספים באותו איזור
איזורי שירות נוספים
חוקרים פרטיים
חוקר פרטי
חוקר פרטי משקיף

מחפשים חוקר פרטי ? השאירו פרטים - דיסקרטיות מובטחת!