האם ניתן להשתמש בחוקר פרטי לצורך השוואת מחירי שוק

מיהו החוקר הפרטי?

חוקר פרטי הוא אדם העוסק באיסוף מידע על הזולת במסגרת אזרחית עבור לקוחותיו. חלק מתפקידיו האפשריים הם: איתור אנשים, מעקב אחרי בגידות והונאות, חקירות ביטוח, חקירות כלכליות, חקירות פליליות, חקירות תפקודיות ועוד. לצורך ביצוע עבודתו, החוקר הפרטי לרוב נעזר בציוד ייעודי מתקדם שמבוסס טכנולוגיה. בישראל, החוקרים הפרטיים פועלים בכפוף לחוק חוקרים פרטיים ושרותי שמירה, תשל"ב-1972. כמו כן, כל חוקר בישראל עובר הכשרה של 3 שנים וצריך לקבל רישיון מתאים ממשרד המשפטים.

 

האם ניתן להשתמש בחוקר פרטי לצורך השוואת מחירי שוק

נשאלת השאלה, האם החוקר הפרטי יכול לערוך חקירה לצורך השוואת מחירי שוק. ככלל, התשובה לשאלו זו הינה חיובית. כאמור, חקירות כלכליות מהוות חלק בלתי נפרד מעבודת החוקר הפרטי וישנם חוקרים פרטיים רבים שמתמחים בחקירות כלכליות. אולם, לרוב החוקר הפרטי יחקור דברים משמעותיים יותר, פחות גלויים לעין ויותר סוגיות רחבות ופחות ממוקדות. כלומר, סביר להניח ששימוש בחוקר פרטי יקרה כאשר יש סוגיה כלכלית משמעותית שעומדת על הפרק – למשל, חקירת יכולות כלכליות של ארגון או אדם מסוים וחקירת מהלכים כלכליים של חברה מסוימת. שימוש בחוקר פרטי לצורך השוואת מחירי שוק הוא פחות סביר ופחות מומלץ משום שהמידע הזה לרוב גלוי וגם קל להשגה.

 

השורה התחתונה

השורה התחתונה בסוגיה זו היא שמבחינה חוקית אין מגבלה על שימוש בחוקר פרטי לצורך השוואת מחירי שוק אך לא מומלץ לשכור את שירותיו של חוקר פרטי לצורך השוואת מחירים פשוטה וסטנדרטית.

 

השוואת מחירי שוק היא דבר חיוני

אל תתבלבלו, אין אנו מכחישים את הצורך המשמעותי בבדיקה יסודית, מקצועית ומעמיקה בכל הנוגע להשוואת מחירים בין מוצרים ושירותים כאלה ואחרים. השוואת מחירי שוק היא פעולה חיונית שלרוב גם תדרוש זמן רב ומיומנות מהאדם או הגורם שיבדוק את העניין.

אולם, כיום קיימים כלים אחרים להשוואת מחירי שוק. ראשית, בכל אתר אינטרנט שמכבד את עצמו, תוכלו לבצע סינון של המחירים ועל ידי כך להבין מה המוצר הזול יותר ומה המוצר היקר יותר. שנית, ישנם אתרים ייעודיים שמטרתם לבדוק בכל הרשתות הרלוונטיות את המחיר של המוצר או השירות המבוקש. אם לצורך העניין, תבקשו לערוך השוואה יסודית ומקיפה בקרב כל מעשנות הבשרים בשוק, תוכלו להיכנס לאתר כמו "זאפ – השוואת המחירים", לכתוב "מעשנות בשרים" באופן כללי וגם דגם ספציפי, לאחר מכן אתם תקבלו את המחירים האטרקטיביים ביותר שמוכרים את אותו מוצר בכל רחבי הארץ.

 

חשוב לציין

שימוש בחוקר פרטי לצורך השוואת מחירי שוק עשוי להיות רלוונטי כאשר צד בעימות מסוים מנסה להוכיח נקודה רחבה יותר. למשל, שינוי מחירים, הפליה ופגיעה בציבור מסוים. אולם כאשר מדובר בצורך אישי ופרטני, השימוש בחוקר אינו מומלץ.

 

איש חקירות

טביעות אצבע
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם חוקר פרטי, אשמח לקבל פרטים.