לוגו חוקר פרטי רקע שקוף

כיצד למצוא נכסים פיננסים של הגרוש שלי

אחד המצבים הפחות נעימים שאדם עלול לעמוד בפניהם, הוא מצב שבו הוא נפרד מבן או בת הזוג שלו. פרידה וגירושין עלולים להיות חוויה טראומטית שתשאיר את הרישום שלה על שני בני הזוג. אם אחד מבני הזוג איננו מעוניין להתגרש, הרי שעבורו החוויה קשה יותר. אם בהליך הגירושין מעורבים גם הילדים, הרי שגם הם עלולים לעבור תקופה לא קלה. תחילה הם יהיו עדים למצב הקשה והשברירי בבית בן שני ההורים ולאחר מכן הם יהיו עדים לשבר שימחק ויפרק את המשפחה לגורמים – הליך הגירושים. וההליך יהיה קשה שבעתיים אם אחד מבני הזוג ינסה להסתיר נכסים פיננסים, בין אם מדובר בנכסים פיננסים שהיו שייכים לו לפני הנישואין ובין אם נכסים אחרים, כאלה שהוא או היא צברו במהלך תקופת הנישואין. קופות גמל, קרנות השתלמות שונות כולל קרן השתלמות לעצמאים, קופת גמל להשקעה, מניות וניירות ערך – כל אלה הם אפיקי השקעה שלא פשוט להסתיר, אבל צריך גם להשקיע מאמץ על מנת לגלות אותם. מה הדין באשר לנכסים שונים השייכים לאחר מבני הזוג? כיצד למצוא נכסים פיננסיים של הגרוש או הגרושה, שלא דווח עליהם ומה אפשר לעשות בנדון? להלן התשובות.

 

נכסים פיננסים, נדל”ן ותהליך גירושין

באופן עקרוני, הליך גירושין נועד לחלק את הכספים והנכסים שהצטברו על שמם של בני הזוג. החלוקה, יותר משהיא אמורה להיות שווה, אמורה להיות צודקת ולשקף את התפקיד של כל אחד מבני הזוג אחרי הגירושין. אם לזוג יש ילדים, ובהנחה שהם נשארים עם האם בליווי זכויות ביקור לאב, הרי שחלוקת הרכוש תשקף את הצורך למלא את כל הצרכים של הילדים. חלקת הרכוש איננה קשורה, עם זאת, עם דמי המזונות שהבעל יהיה מחויב לשלם לאישה במקרה הזה. אף שנעשו ניסיונות משפטיים לקשור בין גובה ההכנסה לתשלום המזונות, הרי שבמרבית המקרים הבעל ישלם, והרבה. זאת, גם אם ההכנסות שלו נמוכות משמעותית מאלה של האישה.

 

איך לאתר נכסים פיננסיים של הגרוש

איתור נכסים פיננסיים הוא, כאמור לעיל, משימה מורכבת למדיי שכדאי להניח בידי אנשי המקצוע. זאת, במיוחד אם בן הזוג שהיה מעוניין להסתיר משהו, נקט אמצעים לממש את זממו. דוגמה נפוצה של הסתרה היא העברת נכסים לרשות בני משפחה או קרובים אחרים, במטרה לקבל אותם בחזרה בהמשך נכסים כאמור כוללים קופות גמל להשקעה, קרן השתלמות לעצמאים, השקעות בניירות ערך ושלל צורות של ממון, מניות או ניירות ערך אחרים. הטכנולוגיה המודרנית אמנם מאפשרת לאתר רכוש בקלות יחסית, אבל לא כל אדם מוסמך ויכול לבצע פעולות איתור מהסוג האמור. אם יש חשד סביר להימצאות כספים בלתי מוצהרים אצל הגרוש, ואם הכספים הללו לא אותרו באמצעים השגרתיים, אפשר בהחלט לשכור את שירותיו של מומחה לדבר שיעשה את העבודה.

שווי הנכס

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שירות לקוחות
תוכן עניינים
רוצים לדבר איתנו ? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים חוקר פרטי ? השאירו פרטים - דיסקרטיות מובטחת!