חקירות במשפחה

נכתב ע"י חוקר פרטי מוסמך

לרוב משפחה מהווה את הגורם הקרוב אלינו ביותר, אך בעת משבר, הקירבה הגדולה הופכת בצורה חדה לריחוק גדול ולפעמים יש לפתוח בחקירות במשפחה. לפתע, בן הזוג הופך לאויב, וכן תחושות האהבה והבטחון הופכות לכעס, שנאה וחוסר אונים.

במקרים כאלו, יהיה קשה במיוחד לנהל בצורה נכונה את התהליכים הדרושים. ולכן, יהיה נכון ולעיתים אף נחוץ לפנות לחוקר פרטי או משרד חקירות אשר יפעלו במקצועיות ויעילות, יפרידו את הרגש, יציגו בפניכם את כלל זכויותיכם ויפעלו לקידום טובתכם ולרווחתכם.

 

מה זה בעצם חקירות במשפחה?

חקירות במשפחה הינן חקירות מורכבות ביותר, זאת מאחר ומבקש החקירה והנחקר נמצאים בקשר יחסית רציף ולעיתים אף גרים באותו הבית. בנוסף, בחקירות מסוג זה לרוב מעורב גם רגש המקשה על קבלת ההחלטות הנכונות. ולכן, בכדי למזער נזקים מצד אחד ולהשיג את זכויותיכם המלאות מצד שני, כדאי לפנות לחוקר פרטי או למשרד חקירות.

אלו יהוו גורם חיצוני לחלוטין אשר ידע לבצע את ההפרדה בין הרגש לבין הנכון לעשות וכמובן ימלאו את תפקידם בפעולה מדויקת להשגת התוצאות הטובות ביותר עבורכם. גורם נוסף ההופך את חקירות אלו למסובכות הינו מעורבות של ילדים בהמון חקירות במשפחה – במקרים אלו יש לשים לב תמיד לטובת הילד ולא לתת לו להרגיש כי מתקיימת חקירה. כאשר מוסיפים את צרכים אלו לכל המתרחש עולה הצורך עוד יותר בסיוע של גורם חיצוני אשר ידאג לזכויות השונות.

מה זה בעצם חקירות במשפחה?

 

קצת מכל דבר

קצת מכל דבר

 

חקירה פרטית בהליכי גירושין

הליכי הגירושין והראיות שיגיעו לבית המשפט טרם קבלת הצו הינן קריטיות ומשמעותיות ביותר עבור שני בני הזוג. ולכן חשוב מאוד להגיע לבית המשפט ערוכים ומוכנים.

ובכדי לעשות זאת בצורה הטובה ביותר כדאי לפנות לחוקר פרטי או למשרד חקירות, אלו יסייעו לכם ויספקו את הראיות הנדרשות כאשר ידעו לעשות את ההפרדה מהרגש וכן לשים את טובת הילדים במידה וישנם מעל לכל. בהליך גירושין ישנן מספר מטרות חשובות אותן כל צד ינסה להשיג ויהיו בעלות השלכות רבות על המשך חייהם:

  • כסף – במשפט זה יוחלט על חלוקת הכסף והרכוש בין הצדדים, וכן המזונות לילדים במידה וישנם. החלטה זו תהיה בעלת השפעה מרובה על אורח החיים העתידי של בני הזוג.
  • משמורת – במידה ואכן הקשר הזוגי כלל גם ילדים, יהיה על בית המשפט להכריע האם תהיה משמורת משותפת ואצל מי מההורים יגורו הילדים. לעיתים אחד או שני הצדדים אינם רואים במשמורת משותפת כמתאימה ודורשים משמורת מלאה עבורם – במקרה זה כמובן יהיה עליהם להציג סיבות לכך.
  • בטחון – לעיתים עולה החלטה על גירושים לאור חשש של צד מסוים שהצד השני יפגע בו או בילדים, עניין זה מצריך בדיקה לעומק והבאת ראיות לבית המשפט אשר יביאו להרחקת הצד המאיים.

חוקר פרטי יוכל לסייע להשגת כל אחת ממטרות אלו באמצעות חקירה הכוללת מעקבים, שימוש באמצעים טכנולוגים ועוד – אשר יביאו לראיות מהימנות אותן ניתן יהיה להציג בפני בית המשפט.

חקירה פרטית בהליכי גירושין

 

חקירה פרטית לפני חתונה

חקירה פרטית לפני חתונה נצרכת לעיתים כאשר עולה חשש מסוים כי פרטים חשובים אודות הצד השני אינם "על השולחן". לרוב אלו יתאפיינו בחשדות לבגידות, חובות ענק, סיבוכים עם החוק ועוד. בנוסף, חקירות אלו פופולריות גם במגזר החרדי, בו חתונה נקבעת מתוך שידוך ולאחר מספר מצומצם של פגישות.

מאחר וכל פרט אודות החתןהכלה עלול להתפשט בקרב כל הקהילה, משפחות שונות מנסות לעיתים להסתיר פרטים מסוימים שלפעמיים יכולים להיות בעלי השלכות על המשך חייהם של הזוג. בכל אחד מהמקרים הללו יהיה נכון לפנות לחוקר פרטי, אשר יבדוק את רקע הצד השני טרם החתונה ויוודא כי כלל הפרטים ידועים ואכן ניתן להתחתן ללא חשש.

חקירות במשפחה
חקירות במשפחה

חקירה כלכלית לגירושין

כאמור בתהליכי גירושין לכסף ישנה חשיבות גבוהה מאוד וחלוקתו תהיה בעלת השפעה ישירה על אורח החיים של כל אחד מהצדדים וכן של הילדים. במצבים כאלו לעיתים יטה צד מסוים להסתיר ולהחביא רכוש ונכסים בהם מחזיק על מנת שלא יצטרך להתחלק בהם.

ולכן, בכדי לוודא כי מבוצעת חלוקה הוגנת רצוי לפנות לחוקר או משרד חקירות. אלו יבצעו חקירה מקצועית ומעמיקה הכוללת שימוש באמצעים טכנולוגים בכדי להעלות על פני השטח את כלל המידע האפשרי אודות הבעלות של הצד השני על כסף רכוש ונכסים. כך למעשה, ידאגו כי החלוקה תעשה בצורה הוגנת וללא הסתרות, שכן לא ניתן לבצע חלוקה על רכוש שלא ידוע כי קיים.

חקירה כלכלית לגירושין

 

חקירות אלימות במשפחה

אלימות במשפחה הינו תחום מורכב ביותר, הן מאחר ולרוב מעורבים בו ילדים והן מאחר וישנו חשש גדול מצד הקורבן כי חשיפת האלימות תגרור לסכנת חיים של ממש מהצד האלים.

ולכן במקרה זה חשוב ביותר לפנות לחוקר פרטי או משרד חקירות אשר מנוסים מאוד בנושא זה פרטנית וידעו לבצע את החקירה בצורה הדיסקרטית ביותר וללא העלאת כל חשש מהצד האלים, כך שבעת ההגעה לבית המשפט יהיו כל הראיות הנדרשות לטובת הרחקתו מהצד הנפגע ומהילדים ואף להעמדתו לדין. כמו כן, חוקר או משרד חקירות מיומנים ידעו לתת מענה של הכוונה מבחינת החוק לזכויות הצד הנפגע ולדרך הפעולה הנכונה ביותר לדיווח.

חקירות אלימות במשפחה

 

חקירות ידועים בציבור

כיום הופך לנפוץ יותר ויותר קיומו של קשר בין בני זוג אשר מנהלים קשר זוגי לכל דבר אך אינם מעוניינים למסד את קשרם בנישואים. בני זוג בקשר מסוג זה נקראים "ידועים בציבור". בניגוד לדעה הרווחת כי בעת פרידה בקשר כזה לא ניתן לדרוש חלוקה של הכספים ושל הרכוש כנהוג בהליך גירושים – אכן ניתן לדרוש זאת.

השוני המהותי בין פרידה בין נשואים לבין פרידה בין ידועים בציבור הינו הוכחת הקשר; בקרב נשואים תהיה זו תעודת הנישואים שמוכיחה ואילו בקרב ידועים בציבור תהיה על הצד הדורש חלוקה חובת ההוכחה לקיום הקשר. פרט לכך לעיתים העניין יכול להסתבך כאשר לא באמת התנהל קשר רומנטי ברמה של ידועים בציבור בין שני אנשים אך אחד הצדדים דורש חלוקת כספים. לשני מקרים אלו יידרש חוקר פרטי אשר יאסוף את הראיות המתאימות להוכחה על קיום או אי קיום של קשר זוגי בין השניים.

חקירות ידועים בציבור

 

בכל פעולה, קודם כל הדיסקרטיות

בחקירות במשפחה פרט לכלל המורכבות כאמור עולה עניין הרגש, הכולל לעיתים גם תחושת תסכול על פירוק התא המשפחתי. עניין זה משמועתי ביותר מאחר ולעיתים הופך את כל התהליך למעין מלחמה בו כל צד מנסה לדרוש ולהשיג כמה שיותר.

בכדי לא לגרום לנזק רב יותר מזה הקיים, ביצוע כלל החקירה בדיסקרטיות רבה ככל הניתן תהיה חשובה ביותר. דיסקרטיות תהיה חשובה אף יותר במקרים של אלימות במשפחה, זו תהיה בעלת השפעה דרמטית על המאוים והילדים ואי פעולה בדיסקרטיות עלולה לסכנם.

בכל פעולה, קודם כל הדיסקרטיות

 

בחקירות שכאלו לא משחקים, פונים ישירות למומחים

חקירות משפחה אלו אינן עוסקות בעניין חולף אשר ניתן להתעלם ממנו, אלא פרק חשוב בחיים אליו יש לתת את תשומת הלב המלאה וכן להשקיע זמן, כסף ומאמץ מאחר ויהיה חורץ גורלות בעבור הצדדים ובעיקר כאשר מעורבים ילדים אשר יש לדאוג לטובתם. ולכן, יהיה חשוב מאוד לפנות לחוקרים מיומנים ומנוסים אשר יטפלו בנושא ברגישות, בדיסקרטיות ובמקצועיות – על מנת להשיג את הראיות האמינות ביותר בדרך היעילה ביותר.

בחקירות שכאלו לא משחקים, פונים ישירות למומחים

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

המאמר נכתב ע"י החוקרים המנוסים ביותר שלנו, מומחים בעלי עשרות שנים של ניסיון בחקירות. ב"סיירת החוקרים הפרטיים בישראל" אנחנו משקיעים מאמצים רבים על מנת להשיג עבורכם את המידע אותו ביקשתם - בזמן הקצר ביותר. כל פעולה שלנו מתבצעת תוך כדי מחשבה על שמירת הדיסקרטיות שלכם באופן מלא.

מחירון חקירות

המחירים המוצגים עלולים להשתנות בין מקרה למקרה ובהתאם לצורך של החקירה

סוג החקירה

עלות

הערות

מחיר שעת ייעוץ750 ₪ + מע"מפגישה שאורכה כשעה – במידה והתיק יצא לפועל, עלות פגישת הייעוץ תקוזז מעלות החקירה
מצלמות נסתרותהחל מ- 5,000 ₪ להתקנת מצלמות ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
בדיקת האזנות החל מ – 1,500 ₪ לבדיקת האזנה ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
חקירות כלכליות2,500 – 15,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולשימוש באמצעים מיוחדים ומידע מודיעיני
איתור אנשים/חייבים 800 – 2,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה והצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
איתור טלפון/כתובת מגורים 600 – 1,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם לצורך בביצוע מעקבים, תצפיות ושימוש באמצעים מיוחדים
מעקבים 400 – 750 ₪ לשעת מעקבהמחיר משתנה בהתאם לכמות החוקרים הנדרשת לביצוע המעקב, יש תוספת מחיר על כל קילומטר מעקב.
חקירות עובדים/חקירות עסקיות החל מ – 3,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
בדיקת פוליגרף 1,500 – 2,500 ₪המחיר משתנה בהתאם לצורך ולשימוש
חקירות סייבר700 – 1,000 ₪ לשעת עבודההמחיר  משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
חקירה סמויה תחת כיסוי 3,500 – 5,000 ₪ למפגש המחיר משתנה בהתאם לצרכי החקירה והשימושים באמצעים מיוחדים