חוק האזנות סתר

אמנם ישנם מקרים בהם האזנות סתר מותרות על ידי גורמי הביטחון השונים, אך ככלל, זו פעילות אסורה על פי חוק האזנות סתר. במקרים בהם אתם חוששים שמאזינים לכם, מומלץ לפנות לחברת חקירות פרטיות שתסייע לכם בגילוי האזנות.
על פי החוק היבש, האזנות סתר הן בעצם כל סוג של הקשבה לשיחה של אנשים, מבלי שאף אחד יידע למעשה ההאזנה.
היות ומדובר בתרחישים אופציונליים רבים אשר עשויים להיחשב במקרים של האזנות סתר, החוק מבדיל בין סוגים רבים של האזנות. למשל, אם אתם מקליטים שיחת טלפון מבלי שהצד השני יידע על זה, אתם מבצעים פעולה חוקית לחלוטין.
כשמדובר על האזנות סתר המתבצעות על ידי כוחות הביטחון, המודיעין, השב"כ או המשטרה, בדרך כלל ההאזנות משמשות לביטחון המדינה, לגילוי של עבריינים ומעשים פליליים ועוד.

כיצד מבצעים האזנות סתר

כיום, האזנות סתר עשויות להתבצע באופן קווי (התחברות למערכת הטלפונית הפיזית של החשוד אחריו עוקבים), אך גם ניתן לבצע האזנות סתר דרך אמצעים טכנולוגיים משוכללים ושונים.
על פי החוק, האזנת סתר היא חוקית לחלוטין כאשר מדובר למשל ברדיו של חובבים. במקרים בהם ישנו שידור ציבורי כזה ואחר או רדיו חובבים שמשדר אי-אלו תכנים בעייתיים, קיים היתר לבצע האזנת סתר מבלי לקבל אישור מיוחד מבתי המשפט.
במקרים מסוימים, חברות הטלפונים מוכרחות לאפשר למשטרה לבצע האזנות סתר למנויים, וזאת בדרך כלל בעקבות חשדות פליליות כאלו או אחרות.

 

כיצד מבצעים האזנות סתר

מעבר לכך, החוק בארצנו מאפשר לצנזורה הצבאית לבצע האזנות סתר בינלאומיות ללא כל אישור או תהליך. שימו לב, במקרים בהם אנשים נתפסים בעודם מבצעים האזנות סתר ללא כל אישור, העונש הצפוי הוא עד 5 שנות מאסר בפועל.

חוק האזנות סתר
חוק האזנות סתר

חוק האזנות סתר – חוקרים פרטיים יכולים לבצע האזנת סתר?

כאשר מדובר במקרים בהם חוקרים פרטיים נתפסים מצוטטים ללא אישור, רשיונם בדרך כלל יישלל והם יהיו חשופים לאפשרות מאסר.
חוץ ממקרים חריגים, אסור להאזין בסתר לעורכי דין, לרופאים, לפסיכולוגים, עובדים סוציאליים ולבעלי מקצועות אשר מספקים ללקוחותיהם ומטופליהם חיסיון סודי.

 

חוק האזנות סתר - חוקרים פרטיים יכולים לבצע האזנת סתר?

במקרים בהם ניתן לקבל אישור להאזנת סתר, לא תמיד ההקלטות יתפרסמו בציבור, ולפעמים ההקלטות יושמעו אך ורק אל מול השופט הדן בתיק התביעה. במקרים בהם אתם מרגישים כי מצוטטים לכם או מאזינים לכם בבית או במשרד, אתם חייבים לפנות לשירות חקירות פרטיות כמה שיותר מהר.
משרד חוקרים פרטיים מומלץ יידע כיצד לאתר עבורכם את אמצעי הציטוט בזמן מהיר ובאמצעות מכשור טכנולוגי משוכלל לגילוי האזנות סתר.
חברת חקירות פרטיות להאזנות סתר תמיד חייבת לבצע את המלאכה בחשאיות מוחלטת, ובפגישת הייעוץ הראשונית עם חוקר פרטי מומלץ באזורכם, תוכלו לספר בדיוק מה מפריע לכם, לספר מי אתם חושבים שמאזין לכם וכדומה.
במידה ותידרש פעולת חקירה פרטית נוספת לאחר לגילוי האזנת סתר, תוכלו לדון עם החוקר הפרטי האישי שלכם לגבי המשך העבודה.

 

חוק האזנות סתר - חוקרים פרטיים יכולים לבצע האזנת סתר?(1)

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email