חקירות בינלאומיות

בעולם הגלובלי של היום, חקירות רבות אינן מסתיימות בחקירה בארץ ועולה הצורך לערב גורמים נוספים הנמצאים בחו"ל. כמובן שחקירות בחו"ל יהיו בעלות אופי שונה מזה של החקירות הנעשות בארץ ואף לעיתים השוני יבוא לידי ביטוי גם בין כל מדינה זרה אחת לאחרת. אך אין זה מונע מהגעה לתוצאות, כל שיש לעשות הוא לפנות למשרד חקירות מיומן ומנוסה המציע חקירות בינלאומיות.

למה בכלל צריך חקירות בינלאומיות?

כאמור, לאורך השנים הפך העולם ליותר ויותר גלובלי, ובהתאם נעשות המון עסקאות ונוצרים קשרים רבים מעבר לים. כל הקשרים הללו עם מדינות שונות מקלים מאוד על חיי היום – יום שלנו, אך במקביל, לעיתים מקשים עלינו.

כך, במידה ויש חשד בעניין כלשהוא המעלה צורך בחקירה, יהיה קשה יותר לפעול. ולכן, עולה הצורך בפניה לחוקר פרטי או לחילופין למשרד חקירות לחקירות בינלאומיות.

למה בכלל צריך חקירות בינלאומיות?

 

מהן הסיבות בגינן ישנן פניות לחקירה בינלאומית?

כיום כל חקירה יכולה במהרה להפוך לחקירה בינלאומית, גם אם לא היה נראה כך בהתחלה. אך למרות זאת ניתן לסווג את הסיבות הנפוצות לפניה לחקירה בינלאומית:

  • חקירת בגידה בין בני זוג כאשר אחד הצדדים יוצא מהארץ או אינו תושב מלכתחילה.
  • חקירה לטובת איתור נכס.
  • חקירה לאיתור אנשים בעלי חוב אשר ברחו מהארץ.
  • תשאול עדים.
  • איתור נעדרים.
  • מודיעין עסקי.
  • ועוד.

מהן הסיבות בגינן ישנן פניות לחקירה בינלאומית?

 

מה חשוב לדעת?

טרם פניה לביצוע חקירה בינלאומית חשוב להקפיד על בחירת חוקר פרטי או משרד חקירות מיומנים ומוכרים כמבצעים חקירות בחו"ל. בחקירות מסוג זה יהיה זה קריטי במיוחד כי החוקרים ידעו את עבודתם היטב ויהיו בעלי ניסיון.

בביצוע חקירה בחו"ל ישנם חוקים שונים, שפה זרה, התנהלות אחרת – התאמה לאלו תהיה בעלת השפעה נרחבת על תוצאות החקירה. נוסף לכך, חוקר או משרד חקירות מוכר, יהיו בעלי קשרים עם משרדי חקירות מקומיים. לטובת חקירה מוצלחת, סיוע של משרדים מקומיים יהיו חשובים מאוד ובעלי השפעה מרובה על החקירה כולה.

מה חשוב לדעת?

 

אסור להסתבך עם החוק

כאמור, ביצוע חקירה במדינות זרות מביא עימו קושי נוסף, חוקי המדינה הזרה. אי ידיעת חוק של מדינה אינו פוטר את העובר עליו מעונש. ולכן, טרם ביצוע חקירה במדינה מסוימת יש ללמוד היטב את חוקיה ולהתאים אליהם את דרך הפעולה.

מאחר ולמידת החוק של כל מדינה מצריך ניסיון וצבירת ידע מרובה, יהיה נכון להסתייע בגורם חיצוני, משרד חקירות מקומי, אלו יהיו הן בעלי ידע בתכנון וביצוע חקירות והן בעלי ידע בהכוונה של החקירה בהתאם לחוקים הנהוגים. אי עמידה בחוקי מדינה זרה עלולה לסבך את מבצעי החקירה, עניין שיכול להסתיים במעצר, משפט ואף מאסר.

אסור להסתבך עם החוק

 

הטכניקה

חקירות בינלאומיות יהיו שונות מחקירות רגילות הנעשות בארץ, זאת כאמור לאור החוקים השונים, התנהלות המקום והמנהגים המקובלים. לכן, על החוקר להתאים את עצמו למקום. פרט לכך, יהיה עליו להשתמש באמצעים טכנולוגים חדישים אשר ייסעו בהגעה לאמת. אמצעים טכנולוגים אלו יכללו מצלמות מיוחדות, מיקרופונים זעירים, תוכנות מיוחדות למעקב ועוד.

חקירות בינלאומיות
חקירות בינלאומיות

הדיסקרטיות

בחקירות בינלאומיות תהיה חשובה מאוד הדיסקרטיות. מדובר בהשקעה מאוד גדולה עבור קבלת תוצאות ואי עמידה בדיסקרטיות יכולה לא רק שלחבל בתוצאות, אלא גם ליצור נזק. כמו כן ישנם ניואנסים שונים במדינות שונות ובהתאם כל התנהגות שחריגה אפילו במעט יכולה לעורר חשד בקרב המקומיים. ולכן, בשביל לשמור על דיסקרטיות, על החוקרים גם להתאים את עצמם להתנהלות המקום.

הדיסקרטיות

 

עלויות

שאלה חשובה לא פחות מכיצד פועלים היא מהו המחיר עבור השירות. חקירות בינלאומיות מורכבות משילוב של עלויות שונות שאינן נצרכות בחקירה בתוך שטחי הארץ, ובהתאם המחיר יהיה גבוה יותר.

עלויות אלו מכילות את עלויות כרטיסי הטיסה, המלונות, שעות העבודה המרובות, וכן אירועים בלתי צפויים שיכולים לקרות. אך למרות העלות הגבוהה יחסית של חקירה מסוג זה, חשוב מאוד לא להתפשר על איכות החוקר או משרד החקירות שכן טעויות בתחום עלולות להביא להוצאות רבות יותר, וכן לקבלת תוצאות שאינן מהימנות.

עלויות

 

למה בעצם לא לפנות ישירות למשרד חקירות מקומי במדינה הרלוונטית?

לאור העלויות הנוספות שיש לחקירה בינלאומית כדוגמת מלון וכרטיסי טיסה, וכן ההפרשים במדינות שונות ביוקר המחיה, יהיה הגיוני להעלות כרעיון את האופציה לפנות ישירות למשרד חקירות מקומי. אך אין הדבר פשוט כפי שנשמע.

ראשית, ככל הנראה המחיר שתקבלו לא יהיה כל – כך זול ואף לעיתים גבוה או זהה למחיר שתקבלו מהמשרד הישראלי. זאת מאחר ומשרד מקומי מודע לעובדה שהפונים הינם פרטיים למקרה פרטני ולא יהוו לקוחות חוזרים וזאת לעומת משרד חקירות ישראלי אשר עבורו ירצו לתת מחיר הוגן ואף מוזל בכדי לשמור על הקשרים.

פרט לכך, במידה והחקירה "תסתבך" ויהיה הצורך בהמשך החקירה במדינה נוספת, יהיה קושי לעקוב אחרי החקירה. לעומת זאת, פניה למשרד ישראלי אשר ירכז את כלל החקירות יהיה נוח יותר כמלווה ומתפעל. עניין נוסף וחשוב לא פחות הינו ההתנהלות מול גורם שמרגיש "מוכר". פניה למשרד ישראלי תהיה עבודה מול משרד הדובר את השפה המוכרת, אשר יסביר וילווה את התהליך.

למה בעצם לא לפנות ישירות למשרד חקירות מקומי במדינה הרלוונטית?

 

לסיכום

כיום, חקירות רבות משנות את כיוונון ודורשות פעולה גם במדינות זרות. על אף שהעניין נשמע מאיים, אין צורך להירתע וכל שיש לעשות הוא למצוא חוקר פרטי או משרד חקירות מיומנים, בעלי קשרים ומנוסים בחקירות בינלאומיות. אלו יבצעו עבורכם את העבודה, יכינו תוכנית חקירה תוך שימוש באמצעים טכנולוגים, ידאגו לשמור על דיסקרטיות ולפעול בהתאם לחוק על מנת שלא להסתבך וכן לבסוף יספקו עבורכם את התוצאות הטובות ביותר.

ובעניין המחיר, כידוע, בכדי לקבל שירות טוב ישנו הצורך בתשלום הוגן, וכן חקירה בינלאומית אכן דורשת עלויות מסוימות. עם זאת, חשוב שלא להתפשר על משרד חקירות שאינו מוכר ומנוסה בתחום מאחר וזה עלול להוביל לעלויות נוספות ולתוצאות שאינן מהימנות.

לסיכום

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם חוקר פרטי, אשמח לקבל פרטים.