עוקבים אחריי: איך לבדוק מי עוקב אחריך ברשתות החברתיות

אין רשת חברתית בה לא נמצאים משתמשים צעירים או מבוגרים.

כיום הרשתות החברתיות חוצות כל גיל, מגדר, גזע מכל אוכלוסייה בעולם, אולי למעט השבטים באפריקה.

לפיכך, המשתמשים רוצים שיהיו להם כמה שיותר עוקבים וגם לדעת מיהם.

המאמר יסביר איך לבדוק מי עוקב אחריכם ברשתות החברתיות.

 

מי לא נמצא בפייסבוק?

רשת הפייסבוק המוכרת לכולם מבית היוצר של מרק צוקרברג היהודי, קיימת כבר משנת 2,004 ומאז צברה מיליארדי משתמשים בעולם. כיום ברשת יש יותר מבוגרים מאשר צעירים אך היא עדיין אחת הפופולריות ביותר בשוק. בפייסבוק ניתן להעלות פוסטים מובילי דעה, סרטונים, שידורים חיים, דפים עסקיים ודפי תדמית, סטורי ותמונות ולצבור אלפי עוקבים על מנת לקבל חשיפה ופופולריות. רבים מאיתנו המפרסמים ברשת וצוברים עוקבים רוצים לייצר עימם אינטראקציה ולדעת מיהם. כאשר מפרסמים סטורי ניתן לראות לאורך 24 שעות מי צופה בו, כשמפרסמים פוסט, תמונות או סרטונים מקבלים עליהם תגובות ולייקים וכך רואים מי עקב אחריהם. בצורה כזו ניתן לדעת מי מתעניין בתכנים שלנו. בנוסף, כאשר נכנסים לאפשרות של "חברים" רואים בסקירה קלה את כל העוקבים שהם החברים שלנו.

 

פעילות ענפה באינסטגרם

לאינסטגרם מאותו בית יוצר יש יותר מ-90 מיליון משתמשים בעולם וכ-2 מיליון משתמשים בארץ. באותה שיטה של פרסום שידורים חיים, סרטונים, תמונות, סטורי, פוסטים ופרופילים אישיים ועסקיים, ניתן להיכנס לפרופיל האישי ולראות מי הם העוקבים שלנו ומי הנעקבים שלנו והכמות שלהם. החשיפה באינסטגרם עצומה והרבה צעירים עושים בה שימוש. לפיכך, ניתן להגיע לקהלים אלו, לייצר עימם אינטראקציה, למכור מוצרים ושירותים שונים ולדעת מי עוקב ומי לא.

 

רשת המיוזיקלי – טיקטוק

זוהי רשת סינית שנוסדה ב-2014 ונתנה מענה לצעירים ולבני נוער להעלות סרטונים ושידורים חיים על מנת לקבל חשיפה. הרשת צברה כבר בהתחלה יותר מ-130 מיליון משתמשים שהעלו סרטונים עד דקת שידור באמצעות הוספת מוסיקה במהירויות שונות, שימוש באפקטים ובפילטרים מגניבים. בשנת 2017 נמכרה המיוזקלי לטיקטוק שגם היא חברה סינית ומאז המיזוג של שתי החברות הפך את הקערה על פיה. כיום זו הרשת המובילה והפופולרית ביותר בעולם ובארץ בעיקר בקרב צעירים. על מנת לדעת מי עוקב אחר הסרטונים שאותם מעלים ניתן לראות את מספר הצפיות ושמות העוקבים בלחיצה קלה, לקבל לייקים, תגובות ולזכות באלפי צפיות מעוקבים שיובילו אתכם ישירות לעמוד הפור יו שהוא העמוד הראשי של הטיקטוק. על מנת להשיג אלפי עוקבים שיביאו אתכם לעמוד הפור יו ניתן לקנות לייקים במיוזקלי – טיקטוק ולהגיע לחשיפה אופטימלית.

לסיכום, בין אם אתם נמצאים בפייסבוק או באינסטגרם ובין אם אתם מעלים סרטונים ליוטיוב או לטיקטוק (מיוזיקלי) חשוב לבדוק מיהו קהל היעד שלכם, דהיינו העוקבים. יש לייצר עימם אינטראקציה וכך לצבור עוקבים נוספים.

 

אפליקציות

פייסבוק
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם חוקר פרטי, אשמח לקבל פרטים.