איך פותרים הפסקות חשמל כרוניות?

תקלות בחשמל הן מעצבנות מאוד. חשמל נהיה כל כך בסיסי בחיים שלנו שאין לנו מושג מה לעשות בלעדיו. הוא האור, האוכל, המים החמים, מה שמאפשר קירור של אוכל ואחסון שלו בבית, טלוויזיה, הטענה של הפלאפון בקיצור כל התפקוד היומיומי שלנו הוא סביב יכולת צריכת החשמל.

בעיות חשמל בבית? אילו תקלות תוכלו לפתור בעצמכם ואיזה מצריכות חשמלאי מוסמך.

 

מערכת החשמל הביתית שלכם:

לא על כל נורה שנשרפת צריך להזמין חשמלאי כמובן. יש מספר תיקונים ותקלות שאפשר לעשות בעצמכם, אבל אם יש קצר חשמלי בבית – חשוב שתדעו, במדינת ישראל רק חשמלאי מוסמך רשאי לבצע תיקונים או פעולות בכלל במערכת החשמל.
הסיבה לכך היא שמערכת החשמל היא מסוכנת ורגישה מאוד ושימוש לא זהיר או כזה שמבוצע ברשלנות שנובעת מחוסר ידע אדם יכול לסכן את עצמו, את משפחתו ולעשות יותר נזק.

זקוקים לחשמלאי? כנסו לאתר hashmelai.co.il.

 

האם ישנן פעולות שאפשר לבצע או לא לבצע כדי למנוע תקלות חשמל עתידיות?

יש כמה דברים שאפשר לקחת לידיים בתור צרכני חשמל ידועים:

מפסק קופץ: עלולות להיות מספר של גורמים שיכולים לגרום לכך שהחשמל "יקפוץ": עומס יתר בבית, תקלות של רשת החשמל, שימוש של מספר מכשירים שלוקחים המון חשמל, מכשיר מקצר וכו'.

השלב הראשון כשהמפסק קופץ הוא לבדוק האם התקלה היא ספציפית ואישית או בכל הבניין\ שכונה\ אזור. אם היא מתרחשת רק בבית שלנו היא נובעת: מעומס יתר\ מכשיר חשמלי תקול (מקצר).

השלב השני הוא בידוד גורם הבעיה: נתקו את כל המוצרים בבית, להרים את המפסק, ולהחזיר בהדרגה את המכשירים התקינים לרשת החשמל.

עומס יתר: עומס יתר הוא תקלה נפוצה מאוד אשר נגרמת מיותר מידי מכשירי חשמל שפועלים באותו הזמן. הדרך לפתור את התקלה הזו היא פשוטה מאוד:
שימו לב איזה מכשירים אתם פעילים בבית שלכם ומתי, אם אתם מגלים שכאשר הדוד והמזגן פועלים ביחד החשמל קופץ סימן שהם זוללים הרבה אנרגיה ומערכת החשמל לא מצליחה לעמוד בעומס. ניתן להחליף את המכשירים לכאלו שנחשבים חסכוניים בחשמל ובאנרגיה וככה להימנע מחוסר נוחות.

 

טיפים נוספים לחיסכון וצמצום חשמל ותקלות:

במהלך היום יש שעות המוגדרות כ "שעות עומס" של הבית. זה בדרך כלל בשעות הערב שכל המשפחה נמצאת בבית וכל אחד נמצא סביב מכשיר חשמלי כזה או אחר: מחשב, טלוויזיה, טאבלט וכו'.

שעות העומס הן השעות בהן המון מכשירי חשמל זוללי אנרגיה עובדים ולכן אנחנו ממליצים לחשוב לפני שאנחנו מפעילים מכונת כביסה בשעות העומס, פעולה שניתן לעשות גם מאוחר יותר בערב או מוקדם יותר בבוקר.
ללמוד לבצע פעולות שמצריכות חשמל מרובה בזמנים שונים ביום וככה למנוע תקלות ועומס על מערכת החשמל שלכם.

תקלות חשמל אצל חשמלי מוסמך

עם תקלות בחשמל רצוי לא להסתבך, לא לפתוח שקעים, לא להתעסק עם הלוח

שומרים על החיים ונעזרים באנשי מקצוע.

איש תחזוקה

 

עמודי חשמל
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים