כיצד לאתר תכשיט יקר שנגנב לי?

תכשיטים הם מבין החפצים שלנו, שהם גם בעלי ערך כלכלי גבוה וגם קטנים יחסית, וזה הופך אותם למטרות נוחות עבור גנבים. כשמדובר בתכשיטים…מעבר לערך הכלכלי הגבוה- אנשים רבים מייחסים גם ערך רגשי לתכשיט כזה או אחר, במידה והוא ליווה אותם שנים רבות או שהוענק בירושה על ידי קרוב משפחה אהוב. סיבות אלה עלולות לגרום תסכול כשתכשיט הולך לאיבוד, ואנשים רבים מוכנים להשקיע מרץ רב, על מנת להשיב לחיקם את התכשיט האבוד. כיצד ניתן לאתר תכשיט יקר שנגנב לי?

 

היכן מתבצעות גניבות תכשיטים?

לצערנו, גניבות תכשיטים הם עניין נפוץ. ניתן למצוא ברשת סרטונים המראים נוכלים שנתפסו בעדשת המצלמה, כשהם משתמשים בטכניקות שונות על מנת "להרים" תכשיטים באמצע הרחוב. ישנם תכשיטים יחסית פשוטים לגניבה, למשל שרשרת יהלומים או שעון, ותכשיטים אחרים דוגמת עגילי יהלומים, מהווים אתגר מעט מורכב יותר עבור הנוכלים. בכל מקרה, גניבות תכשיטים מתבצעות גם באמצעות פריצה לתוך בתים או רכבים, גניבות באירועים ומקומות המוניים כאלו ואחרים, ולעתים למרות קיומם של אמצעי אבטחה. גניבה של תכשיט, ובייחוד כזה שהוא בעל ערך רגשי, עלולה לעורר אצלנו סערת רגשות ותסכול, ולכן אנו צריכים להרגיע את עצמנו ככל האפשר, על מנת לחשוב בהיגיון ובשיקול דעת.

 

איך מאתרים תכשיט יקר שנגנב?

לפני הכל נרצה לחשוב על כל האפשרויות, ולא לקפוץ למסקנות נמהרות. ייתכן מאוד שהתכשיט שלנו נפל או נשכח במקום מסוים, ולאו דווקא נפל קורבן לגניבה. ננסה לשחזר שלב אחרי שלב היכן היינו, ומה עשינו מאז הפעם האחרונה שאנו זוכרים שענדנו את התכשיט. פעמים רבות חיפוש יסודי יחשוף את התכשיט האהוב, ויגרום לנו לשחרר אנחת רווחה. בפעמים אחרות, שחזור הפעולות יגרום לנו להבין שכנראה מדובר בגניבת התכשיט, ולפנות למשטרה להגשת תלונה על גניבה. פעמים רבות ניווכח לדעת, למשטרה יש את התמונה הכוללת, והם יכולים להצליב מידע באופן שיביא בסופו של דבר לתפיסת הגנב, והחזרת התכשיטים הגנובים. המשטרה בד"כ יודעת על נוכלים קבועים הפועלים במקבץ רחובות מסוים, או על כנופיות פורצי בתים שיש להן דפוסים מסוימים המאפיינים אותם…ולכן כל מסירת מידע למשטרה במקרים כאלה- ככל הנראה תפיק תועלת.

תכשיטים הם חפצים יקרי ערך וקטני מידות בו זמנית, מה שהופך אותם למטרה נוחה לגניבה. אובדן תכשיט יכול להיות מאוד מתסכל… ולא רק עקב האובדן הכלכלי, אל גם עקב הערך הרגשי שאנשים מייחסים לתכשיטים שלהם. שחזור של פעולותינו האחרונות יכול לעזור לנו להבין היכן התכשיט אבד או נגנב, ולעתים נגלה שהוא פשט נפל או נשכח במקום כלשהו. במידה ונגיע למסקנה שהתכשיט נגנב- האופציה היעילה ביותר היא להגיש תלונה במשטרה, ושם יוכלו לחבר פיסות מידע ולהגדיל את הסיכוי לתפיסת האדם שגנב את התכשיט שלנו.  

טבעות יהלום

שרשרת כתר
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email