מדריך קצר לאיך להתמודד עם לחצים נפשיים במשבר זוגי

ניהול יחסים זוגיים אינו פשוט וכרוך בקשיים והתמודדויות רבות.

כמעט בכל קשר זוגי יש עליות וירידות, מצבים טובים ומצבים קצת פחות טובים.

כל קשר זוגי עשוי להגיע למשברים גדולים שנובעים מבעיות בחינוך הילדים, בניהול הבית או בבעיות כלכליות וכוללים מריבות רציניות, הרבה כעס ודמעות.

המשברים הללו מעוררים לחצים נפשיים רציניים אצל כל אחד מבני הזוג ומשפיעים על ההתנהלות היום יומית שלהם.

בני זוג שנמצאים במשבר זוגי וסובלים מלחצים נפשיים נוטים להתנהל בצורה דיכאונית, לכעוס לעיתים תכופות ולבצע את המטלות והעבודה שלהם בצורה פחות יעילה.

במדריך הבא נעניק לכם מספר טיפים יעילים שיסייעו לכם להתמודד עם לחצים נפשיים במשבר זוגי, לא להתפרק ולהמשיך לנהל אורח חיים יציב ורגוע.

 

אמצו גישה והסתכלות חיובית

דווקא כאשר אתם נמצאים במשבר זוגי וסובלים מלחצים נפשיים, עליכם להקפיד להסתכל על העולם בצורה חיובית שתשפר את ההרגשה שלכם ואת האווירה הזוגית. עליכם לסלק מחשבות שליליות שיעלו לכם לראש, להפסיק להתרכז בכמה רע לכם ולמצוא את הדברים הטובים שיש בחייכם ובזוגיות שלכם.

בנוסף, מומלץ לבחור כל יום מעשה טוב אחד שאתם יכולים לעשות למען בן הזוג שלכם כדי להקל עליהם ועל הלחצים שלהם. הנתינה לבן הזוג עשויה להקל על הלחץ שלכם ואף לסייע בפתירת המשבר הזוגי.

במקום לתת לפחדים וללחצים לנהל אתכם, תבחרו באהבה ותסתכלו על העולם ועל המצב שלכם בצורה רגועה וחיובית יותר.

 

השתמשו בטכניקות מרגיעות שונות

בנוסף, אם אתם סובלים מלחצים נפשיים שנובעים ממשבר בזוגיות, אנו ממליצים לכם לאמץ טכניקות שונות שיסייעו לכם להירגע בקלות. הטכניקות הללו משתנות בין אדם לאדם בהתאם לסוג המשבר הנפשי ולדברים הספציפיים שעושים לו טוב ומרגיעים אותו.

מומלץ להיעזר בטכניקות שונות כגוון: מדיטציה, יוגה, דמיון מודרך, הרפיה ונשימות. כמו כן, מומלץ לשוחח על המשבר והלחצים עם בני משפחה וחברים קרובים, התקשורת תסייע לכם להתגבר על הקשיים ולהתמודד איתם.

חשוב להימנע מפעילויות שמזיקות לבריאות הגוף, להקפיד על שינה טובה ולהתרכז בפעילויות שונות שמשפיעות על מצב הרוח לטובה ומשפרות אותו כגון: טיול, סרטים, צפייה בשקיעה בים, שמיעת מוזיקה טובה ואהובה ועוד.

 

פנו לייעוץ פסיכולוגי

במקרים רבים, קשה להתמודד עם הלחצים הנפשיים באופן עצמאי ומתעורר צורך לפנות לגורם מקצועי ומנוסה שיסייע לכם בצורה מקצועית. בני זוג רבים שנקלעים למשבר זוגי ומתמודדים עם לחצים נפשיים, בוחרים לפנות באופן אישי לפסיכולוג או לחלופין בוחרים לפנות כזוג לטיפול זוגי.

הפסיכולוג יעניק לבני הזוג טיפים שיסייעו להם בפתירת המשבר ובהקלה על הלחצים הנפשיים שהוא מעורר. ניתן למצוא פסיכולוג מתאים באתר על הספה – אתר מקצועי שמסייע לאנשים שזקוקים לטיפול פסיכולוגי, למצוא אדם שיידע כיצד לטפל ולסייע להם בצורה יעילה ומקצועית.

זוג בדרך להתגרש - משבר זוגי ונפשי

משבר זוגי - תמונת רקע
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם חוקר פרטי, אשמח לקבל פרטים.