שיתופי פעולה בין בלשים לעורכי דין

נכתב ע"י חוקר פרטי מוסמך

להיות מעורבים בפרשייה שכוללת עורכי דין ומשפטים זה אף פעם לא דבר נעים. עם זאת, לא אחת אנשי עסקים מוצאים את עצמם בסיטואציה כזאת ולכן בהחלט עלול להיות שזה יקרה גם לכם. אם לא מזמן פניתם לעורך דין כי החלטתם לתבוע את אחד מהעובדים הוותיקים שלכם בעסק בשל גניבה שנמשכה שנים, ברור מדוע אתם נרעשים. זו בגידה לכל דבר והאמת היא, שלא פעם הליכים משפטיים כאלה הופכים להיות מורכבים מאוד. לכן, לא רק שעליכם לבחור עורך דין מוביל, אלא גם כדאי לכם לבדוק האם הוא עובד בשיתוף פעולה עם בלש פרטי. העניין הוא שזה לא במקרה שקיימים כל כך הרבה שיתופים פעולה בין בלשים ובין עורכי דין, שכן בלשים יכולים לבצע בפועל לא מעט עבודה ששופכת אור על הדברים. מה שכן, חשוב מאוד לבדוק שעורך הדין שלכם עובד עם בלש שיש לו רישיון, שכן אחרת כל הנתונים שהוא יצליח לאסוף לא באמת יוכלו לשמש את עורך הדין להמשך התהליך.

בלשים

איך בוחרים היום בלש פרטי מוביל?

אם תהיתם לרגע כיצד עורכי דין שונים בוחרים את הבלשים הפרטיים שמולם הם עובדים, כדאי שתדעו שזו אכן סוגיה מורכבת. עובדה היא שיש בלשים פרטיים שנוטים יותר לשיתופי פעולה עם עורכי דין לעומת אחרת, ונשאלת השאלה מדוע זה קורה. בפועל, מעבר לשאלת המוניטין והעובדה שאיש מקצוע אחד ממליץ על השני, יש גם בלשים שהם פשוט יותר טובים. כפי שהזכרנו לעיל, הדבר החשוב ביותר הוא לשתף פעולה עם בלש שאכן עובד עם כל האישורים והרישיונות הנדרשים. שנית, חשוב לבדוק גם שמדובר על בלש שיש לו שנים רבות של ניסיון בתחום הזה. אתם יכולים להיות בטוחים שאפילו אם עורך הדין שלכם צעיר מאוד, זה עדיין לא אומר שהוא יבחר גם בלש פרטי צעיר וחסר ניסיון.

בלש פרטי שהמחירים אצלו סבירים

בדרך כלל כשעורך דין חושב להתחיל לשתף פעולה עם בלש פרטי כזה או אחר, הוא ישאל כמובן את דעתו של הלקוח. בסופו של דבר מי שישלם על כל התהליך הזה הוא אתם, כלומר, הלקוח, ולכן יש טעם להתייחס גם לעלויות. כמובן שאם עוה"ד ממליץ על שיתוף פעולה עם בלש פרטי בנקודה מסוימת בתהליך, הוא יודע על מה הוא מדבר והוא יודע שזו אופציה שתוכל לסייע. עם זאת, שיתוף הפעולה הזה גם יעלה לכם כסף וצריך להיות מוכנים לכך. מצד שני, לא כל בלש פרטי, אפילו אם הוא בעל ניסיון רב, גובה מחירים מופקעים. לכן יש טעם אומנם לברר את העניין הזה מראש ולהבין כמה זה יעלה לכם, אך כדאי לזכור שלא פעם תרומתו של הבלש תשפיע על ההליך המשפטי כולו ולכן יש בכך יתרון.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

המאמר נכתב ע"י החוקרים המנוסים ביותר שלנו, מומחים בעלי עשרות שנים של ניסיון בחקירות. ב"סיירת החוקרים הפרטיים בישראל" אנחנו משקיעים מאמצים רבים על מנת להשיג עבורכם את המידע אותו ביקשתם - בזמן הקצר ביותר. כל פעולה שלנו מתבצעת תוך כדי מחשבה על שמירת הדיסקרטיות שלכם באופן מלא.

מחירון חקירות

המחירים המוצגים עלולים להשתנות בין מקרה למקרה ובהתאם לצורך של החקירה

סוג החקירה

עלות

הערות

מחיר שעת ייעוץ750 ₪ + מע"מפגישה שאורכה כשעה – במידה והתיק יצא לפועל, עלות פגישת הייעוץ תקוזז מעלות החקירה
מצלמות נסתרותהחל מ- 5,000 ₪ להתקנת מצלמות ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
בדיקת האזנות החל מ – 1,500 ₪ לבדיקת האזנה ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
חקירות כלכליות2,500 – 15,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולשימוש באמצעים מיוחדים ומידע מודיעיני
איתור אנשים/חייבים 800 – 2,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה והצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
איתור טלפון/כתובת מגורים 600 – 1,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם לצורך בביצוע מעקבים, תצפיות ושימוש באמצעים מיוחדים
מעקבים 400 – 750 ₪ לשעת מעקבהמחיר משתנה בהתאם לכמות החוקרים הנדרשת לביצוע המעקב, יש תוספת מחיר על כל קילומטר מעקב.
חקירות עובדים/חקירות עסקיות החל מ – 3,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
בדיקת פוליגרף 1,500 – 2,500 ₪המחיר משתנה בהתאם לצורך ולשימוש
חקירות סייבר700 – 1,000 ₪ לשעת עבודההמחיר  משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
חקירה סמויה תחת כיסוי 3,500 – 5,000 ₪ למפגש המחיר משתנה בהתאם לצרכי החקירה והשימושים באמצעים מיוחדים
מידע נוסף בנושא