חקירות סמויות

נכתב ע"י חוקר פרטי מוסמך

חקירות הינן תחום שאת רובנו מעסיק ומעניין עם השנים. גם אם זה משהו שנחשפתם אליו בתוכניות טלוויזיה או סרטים, וגם אם יצא לכם באופן אישי להיות בחקירה מסוימת, בחיים האמיתיים מדובר באירוע מורכב ורציני מאוד, במיוחד כאשר מדובר בחקירות סמויות.

כאשר אנחנו חושבים על חקירות לרובנו ישר עולה לראש תמונה של חדר חקירות קטן וחשוך המתנהל בתחנת משטרה, בפועל, חקירות הנן תחום רחב יותר שכולל מעקבים, האזנות וכדומה.

המשטרה היום היא הגוף המרכזי האחראי על חקירות פליליות במדינה, אך ישנם משרדים רבים של חוקרים פרטיים אשר פועלים בחוק על מנת לגלות ברמת האזרחית ולפעמים גם המדינית נושאים חשודים כאלה ואחרים.

כיום, ניתן להזמין חוקר שיגלה אם בן או בת הזוג בוגדים בכם כמו שגם ניתן להזמין חקירה פרטית עבור עובד שעובד במשרד שלנו בכדי לגלות האם הוא אמין וישר.

תחום החקירות מתחלקת באופן כללי לחקירות סמויות וחקירות גלויות. חקירות סמויות מתייחסות לכל התחום של חקירה אשר מתנהלת ללא ידיעת הנחקר. הוסיפו לקרוא את המאמר שלפניכם וגלו את כל הפרטים אודות חקירות סמויות.

 

מהן חקירות סמויות?

חקריה סמויה הינה תחום בתוך חקירות אשר מכליל בתוכו את כל חלק החקירה שמתקיים ללא ידיעת הנחקר. לרוב כשאנחנו חושבים על מושג חקירה, עולה לנו חקירה אשר מתקיימת בחדר קטן אל מול שוטר בצורה אינטימית אך מירב תהליך החקירה סביב אנשים לרוב מתנהל מסביב לחייהם ותוך אסיפת מודיעין מדוקדקת וזאת לרוב ללא ידיעת הנחקר.

ישנן כמה סיבות עיקריות שבגללן טוב שהנחקר לא יודע שחוקרים אותו. ראשית, כאשר אדם יודע שעוקבים אחריו הוא עלול לשבש את הראיות, הוא עלול להציג את המציאות בצורה לא מדויקת ולהעביר מידע לחוקרים בצורה שקרית שתבוא לטובתו אחר כך בחקירה או במשפט.

מהן חקירות סמויות?

 

בנוסף, לעיתים מעדיפים החוקרים במשטרה לערוך מעקבים והאזנות כאשר ישנם מירב חשודים ויש לשלול אופציות, ואין רוצים לערב יותר מידי חפים מפשע בתוך הליך חקירות כאשר הם אינם אמורים לקחת בו חלק. שלב החקירה הגלויה הינו שלב בו הנחקר יודע שחוקרים אותו וזאת לאחר שנחשפה החקירה או שמתקיים שלב של חקירה פרונטלית אל מול חוקר משטרתי.

חקירות סמויות לרוב מעלות אינפורמציה רבה מאוד שמכינה את החוקר לקראת החקירה הגלויה שמתקיימת כאימות אל מול הנחקר. חקירה גלויה יכולה להיות גם תצפיות והאזנות אך ברגע שהנחקר יודע שהוא תחת מעקב כפי שצוין, מתקיים חשד סביר לפגיעה באמינות הנתונים הנאספים עליו.

חקירות סמויות
חקירות סמויות

מתי פותחים בחקירה סמויה

כפי שצוין, ישנן דרכים רבות שדרכן מתבצעות חקירות סמויות. חקרה סמויה הינה הליך ארוך ומשמעותי בהליכי החקירה אשר לרוב מותאמות בצורה מדוקדקת לנחקר ולמקרה. ישנם מקרים שישתמשו בחיפוש אחר מסמכים, וישנם מקרים שישיקעו הרבה משאבים בהאזנות ארוכות אחריו ומכאן שהליך זה הוא גמיש ומשתנה ממקרה למקרה.

חקירות סמויות הינן חוקיות גם בתחום האזרחי ומחוץ למשטרה. ישנם גופי חקירות רבים ומשרדים של חוקרים פרטיים שפועלים לגבי תחת החוק בחיפוש אחר מקרים פרטיים של אזרחים שמבקשים לעקוב אחר אזרחים אחרים. ישנם חוקים רבים בנושא ששומרים גם על זכויות הפרט, חופש הפרט וכן גם פרטיות הפרט אך בתוך גבולות אלו ישנם חוקים שמאפשרים מעקב אחר אזרחים אחרים בנסיבות מסוימות.

מתי פותחים בחקירה סמויה

 

ישנן סיבות רבות שבגללן מבקשים אזרחים לעקוב אחר אנשים אחרים, מרבית המקרים סובבים במקרים בתוך המשפחה – חשד לבגידה וכדומה. מקרים נוספים לרוב קשורים בחשד למהילת כספים, גניבה ואי אמינות בתוך תחום העבודה, לרוב בחברות גדולות כאשר זה נוגע לסיכון רב של כסף.

חקירה סמויה הינה הליך ראשוני לכל תיק חקירות – לעיתים זה מתחיל באסיפת מידע ברמה פשוטה יחסית אודות הנחקר, אם זה חיפוש אך פרטים אישיים, קבלת פרופיל אודותיו וכן בדיקה היסטורית פשוטה על העבר שלו, ויכול להמשיך לחיפוש מדוקדק מאוד בעברו הפלילי, הבריאות, הנפשי וכן גם המשפחתי. חיפוש כזה יכול להוסיף לרמה מדוקדקת מאוד של מסמכים אישיים שלו, דואר, מכתבים, שיחות וכדומה.

מתי פותחים בחקירה סמויה

 

כיצד מתבצעת חקירה סמויה?

חקירה סמויה מתבצעת דרך כמה היבטים של חיפושים בחייו של הנחקר. כפי שצוין, כל מקרה לגופו, וישנם מקרים שיעדיפו להשתמש בדרך אחת על השנייה, או בכולן גם יחד. בשנים האחרונות, הטכנולוגיה השתכללה עד מאוד וכיום ישנם דרכים רבות לעקוב אחר אנשים בצורה יעילה וחשאית באופן מפתיע.

למשטרה כיום ישנם כלים מתוחכמים ביותר למעקב אחר אזרחים חשודים במידת הצורך שרבים מהן קשים להשגה או לא חוקיים להחזרה בתחום האזרחי של משרדי החקירות. ולכן, משרדי החקירות הפרטיות בארץ מתאמנים על השגת המידע שלהם בצורה עצמאית ופחות ממוחשבת.

כיצד מתבצעת חקירה סמויה?

 

להלן כמה דרכים שדרכן פועלים החוקרים בשביל להשיג מידע בשלב החקירה הסמויה:

  • האזנות: האזנות הינן כלי מוכר מאוד ויעיל בצורה מובהקת בשביל להשיג מידע אודות נחקר חשוב. ישנן טכנולוגיות רבות להאזנה הקשורות בקווי תקשורת מתחכמים. לרוב, הדרך הנוחה ביותר הינה להאזין לשיחות טלפון, שם עולה מידע רב, כך שהחוקרים מתחברים ומקליטים שיחות טלפון רצויות של החשוד ואחר כך מצליבים מידע. בנוסף, מחברים תשדירי הקלטה במכוניות, לבוש או ציוד החשוד וכך מלווים אותו ומקליטים את דבריו ושיחותיו.
  • תצפיות: עריכת תצפיות על הלך היום של החשוד הינה דרך מצוינת להשגת תמונה בהירה אודות הנחקר ופעולותיו.
  • איסוף מודיעיני: איסוף מודיעיני מתייחס לאסיפת מידע כוללת אודות עברו של הנחקר וכן גם עיסוקו בהווה. מדובר על איסוף חפצים, מסמכים, תצלומים וכן פרופילים של אנשים הקשורים לאותו דבר בעבר או בהווה שעשויים להיות תוספת לתמונת החקירה. בשלב זה מתווסף גם איסוף אודות מצבו הרפואי, הפלילי והנפשי של הנחקר.

איסוף מודיעיני

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

המאמר נכתב ע"י החוקרים המנוסים ביותר שלנו, מומחים בעלי עשרות שנים של ניסיון בחקירות. ב"סיירת החוקרים הפרטיים בישראל" אנחנו משקיעים מאמצים רבים על מנת להשיג עבורכם את המידע אותו ביקשתם - בזמן הקצר ביותר. כל פעולה שלנו מתבצעת תוך כדי מחשבה על שמירת הדיסקרטיות שלכם באופן מלא.

0 +
שנות ניסיון
% 0
דיסקרטיות וסודיות
0 +
מקרים שטופלו
7/ 0
זמינים עבורכם מסביב לשעון

רוצים שנחזור אליכם לייעוץ חינמי? השאירו פרטים

100% סודיות ודיסקרטיות - בהתחייבות!

מחירון חקירות

המחירים המוצגים עלולים להשתנות בין מקרה למקרה ובהתאם לצורך של החקירה

סוג החקירה

עלות

הערות

מחיר שעת ייעוץ750 ₪ + מע"מפגישה שאורכה כשעה – במידה והתיק יצא לפועל, עלות פגישת הייעוץ תקוזז מעלות החקירה
מצלמות נסתרותהחל מ- 5,000 ₪ להתקנת מצלמות ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
בדיקת האזנות החל מ – 1,500 ₪ לבדיקת האזנה ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
חקירות כלכליות2,500 – 15,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולשימוש באמצעים מיוחדים ומידע מודיעיני
איתור אנשים/חייבים 800 – 2,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה והצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
איתור טלפון/כתובת מגורים 600 – 1,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם לצורך בביצוע מעקבים, תצפיות ושימוש באמצעים מיוחדים
מעקבים 400 – 750 ₪ לשעת מעקבהמחיר משתנה בהתאם לכמות החוקרים הנדרשת לביצוע המעקב, יש תוספת מחיר על כל קילומטר מעקב.
חקירות עובדים/חקירות עסקיות החל מ – 3,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
בדיקת פוליגרף 1,500 – 2,500 ₪המחיר משתנה בהתאם לצורך ולשימוש
חקירות סייבר700 – 1,000 ₪ לשעת עבודההמחיר  משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
חקירה סמויה תחת כיסוי 3,500 – 5,000 ₪ למפגש המחיר משתנה בהתאם לצרכי החקירה והשימושים באמצעים מיוחדים