חקירת נוער

נכתב ע"י חוקר פרטי מוסמך

אנו רגילים לקחת חלק בכל המתרחש בחיי ילדנו כאשר הם קטנים, אך עם השנים, הם גדלים, חווים דברים בלעדינו ולא תמיד בוחרים לשתף אותנו בהם.  המעבר הוא חד ולא תמיד נהיה ערים לו לחלוטין. פרט לכך, איננו יודעים מה אנו לא יודעים, כך שהתמונה שנקבל לעיתים יכולה להיות שונה לחלוטין ממה שמתרחש באמת. ולכן, כדאי לשים לב לסימנים מחשידים ובמידת הצורך אף לפנות לגורם חיצוני שיבדוק את הדברים ויבצע חקירת נוער ובהתאם נוכל להיות רגועים.

 

בעבר היה אחרת

המחשבה הראשונה שחולפת בראש הינה כי בעבר, כשאנו היינו צעירים לא היה כל צורך במעקב ובדיקה אחר מעשינו, ושכל דור תמיד מתלונן על הדור שאחריו. אך אנו באמת חיים בעולם שונה לחלוטין מזה שהיה לפני כעשרים שנים.

העידן הטכנולוגי שינה לגמרי את הדינמיקות בין בני הנוער לבין עצמם וכן בינם לבין העולם הגדול, ובהתאם נולדו גם המון סכנות חדשות. ולכן, לא ניתן להחליט כיצד להתנהל עם הילדים היום לפי איך שהיו החיים שלנו בתור ילדים בעבר ויש להכיר בכך שעלינו ללמוד על עולם הנוער של היום בכדי לקבל תמונה מלאה על חיי ילדינו.

 

אבל זה הילד שלי, איך לא אדע מה קורה בחייו?

אנו מגדלים את הילדים שלנו במלוא ההשקעה, מסבירים, מלמדים, מכווינים ומייעצים, הכל בשביל לעצב את הילדים שלנו להיות אנשים טובים. אך בגיל העשרה, קיימת עליהם השפעה נרחבת מהסביבה, מהאינטראקציה שלהם עם בני נוער אחרים וכן לחץ חברתי נרחב.

ובהתאם הם נחשפים גם לדברים שלא היינו רוצים שיחשפו אליהם, כדוגמת סמים, אלכוהול, אלימות וכד'. ולכן גם אם חינכנו את ילדינו בצורה הטובה ביותר, הסביבה עלולה לגרור אותם אל הסיכונים ועל – כן חשוב יהיה שנהיה כהורים ערניים לכך.

 

איך עוקבים

לא פשוט לעקוב אחרי ילדינו שכן הם מכירים ומזהים את האנשים שאנו מכירים ויכולים בקלות לזהות שאנו מנסים לעקוב אחריהם. ולכן, נכון יהיה לפנות במידת הצורך לגורם חיצוני, כזה שילדינו לא יוכלו לזהות בקלות ובהתאם נקבל תמונת מצב מהימנה.

החוקר הפרטי ימסור לכם דיווח באופן מלא, להיכן ילדיכם יוצאים, עם מי הם יוצאים, מהם הסכנות בהן הם לוקחים חלק, וכד'. מידע זה יהיה חשוב ביותר בכדי שתוכלו לפעול בהתאם ולשמור על ילדיכם.

חקירת נוער – לא להסתבך עם החוק

בחקירת נוער חשוב מאוד להקפיד לפעול בהתאם לחוק, שכן מעבר עליו עלול לגרור לבעיות. חוקר נוער מיומן ומקצועי, ידע לבצע מעקב ולתת תמונת מצב מלאה תוך פעולה בהתאם לחוק.

כך, לדוגמה החוקר פרטי ידע כי יכול לבצע מעקבים אחר בני נוער אך ורק כל עוד שהם שוהים במרחב ציבורי. כמו כן חשוב שהחוקר הפרטי יהיה בעל מיומנות גבוהה ושהחקירה לא תחשוף את הילדים לסיכונים.

 

מה אם דאגנו לשווא?

אף דאגה אינה דאגה לשווא. אנו כהורים תמיד נרצה את הטוב ביותר עבור ילדינו ותמיד נדאג להם שיהיו להם החיים הטובים ביותר. ולכן, זה הגיוני ולגיטימי שנחשוש מהסכנות השונות שעורבות לבני הנוער, ילדים שטרם עיצבו עד הסוף את אישיותם ונתונים להשפעות ולחצים שונים.

ולכן, עדיף שנדאג, ונבדוק ונחקור על עולמם של ילדנו ונגלה כי לא הייתה סיבה לדאגה מאשר שנגלה רק בדיעבד שילדנו היו בסכנה. במידה ונבדוק זאת בצורה מושכלת ובדיסקרטיות, לא נוכל להזיק למצב אלא לסייע לילדנו או לחילופין לקבל שקט נפשי כי הם לא נמצאים בסכנה.

 

לא לפגוע באמון

הבעיה הגדולה ביותר שעלולה להיווצר בחקירה על עולמם של ילדנו היא שהם יגלו כי עקבנו אחריהם והדבר יצור משבר באמון. אמון בין הורים לילדים הוא דבר חשוב ביותר, והוא הבסיס למערכת יחסים טובה עימם.

ולכן, לא נרצה לפגוע בנקודה רגישה זו שכן היא נקודת אל חזור. ולכן, בכל החלטה על חקירה ומעקב שכאלו חשוב מאוד לבצע זאת בצורה הדיסקרטית ביותר על מנת שלא יחשדו ולא ירגישו כי הוריהם 'לא סומכים' עליהם.

לכך, יהיה נכון לפנות לגורם חיצוני, אשר מקצועי ומיומן בביצוע חקירות מסוג זה, שיודע לפעול בדיסקרטיות מקסימלית ושלא יהיה מוכר לילדכם. בצורה זו תוכלו הן לדעת מה באמת מתרחש בחייהם של ילדיכם והן לשמור על האמון שבניתם עימם במהלך השנים.

 

למה דווקא חוקר פרטי?

לעיתים פניה לחוקר פרטי נתפסת כפעולה של אובדן עצות או פעולה מורכבת שמסתיימת בבית משפט. אך לא כך הדבר, ופניה לחוקר פרטי יכולה להיעשות גם במקרים קטנים ופרטיים לקבלת מידע על עניינים אישים, וביניהם, חקירת נוער.

החוקר הפרטי הינו בעל המקצועיות והמיומנות הנדרשים בכדי לסייע לכם לקבל תמונת מצב מלאה על חיי ילדיכם. את זאת יבצע החוקר בדיסקרטיות המקסימלית, עניין אשר כאמור חשוב ביותר לשמירה על יחסים טובים עם הילדים. כך למעשה, תוכלו להיות בטוחים שאתם יודעים מה קורה בעולם ילדיכם וכן תוכלו להיות רגועים שהיחסים בינכם לא יפגעו.

 

סיכום

חקירת נוער לא נוגעת רק בעניינים בהם בני נוער עוברים על החוק. אלא היא נועדה גם עבור הורים מודאגים שרוצים לקבל מידע נוסף על חיי הילדים שלהם.

בעידן הנוכחי, עורבות לילדנו סכנות רבות יותר מאשר היו בעבר, ולכן כהורים חשוב שנהיה ערניים להן ובמידת הצורך ננקוט בפעולות הנדרשות. אך לא נוכל לנקוט בהן אם לא נברר לעומק ונדע על קיומן, ולכן חוקר פרטי מקצועי ומיומן יהיה חשוב.

פניה אליו תניב תמונת מצב מלאה על חיי ילדינו לצד שמירה על הדיסקרטיות המרבית על מנת שהם לא יחשדו והיחסים עימם יישארו טובים. גם במידה וישנו הספק כי החששות לשווא, חשוב לבדוק לעומק ולוודא זאת, שכן עדיף לבדוק יותר מידי ולא פחות מידי.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

המאמר נכתב ע"י החוקרים המנוסים ביותר שלנו, מומחים בעלי עשרות שנים של ניסיון בחקירות. ב"סיירת החוקרים הפרטיים בישראל" אנחנו משקיעים מאמצים רבים על מנת להשיג עבורכם את המידע אותו ביקשתם - בזמן הקצר ביותר. כל פעולה שלנו מתבצעת תוך כדי מחשבה על שמירת הדיסקרטיות שלכם באופן מלא.

מחירון חקירות

המחירים המוצגים עלולים להשתנות בין מקרה למקרה ובהתאם לצורך של החקירה

סוג החקירה

עלות

הערות

מחיר שעת ייעוץ750 ₪ + מע"מפגישה שאורכה כשעה – במידה והתיק יצא לפועל, עלות פגישת הייעוץ תקוזז מעלות החקירה
מצלמות נסתרותהחל מ- 5,000 ₪ להתקנת מצלמות ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
בדיקת האזנות החל מ – 1,500 ₪ לבדיקת האזנה ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
חקירות כלכליות2,500 – 15,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולשימוש באמצעים מיוחדים ומידע מודיעיני
איתור אנשים/חייבים 800 – 2,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה והצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
איתור טלפון/כתובת מגורים 600 – 1,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם לצורך בביצוע מעקבים, תצפיות ושימוש באמצעים מיוחדים
מעקבים 400 – 750 ₪ לשעת מעקבהמחיר משתנה בהתאם לכמות החוקרים הנדרשת לביצוע המעקב, יש תוספת מחיר על כל קילומטר מעקב.
חקירות עובדים/חקירות עסקיות החל מ – 3,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
בדיקת פוליגרף 1,500 – 2,500 ₪המחיר משתנה בהתאם לצורך ולשימוש
חקירות סייבר700 – 1,000 ₪ לשעת עבודההמחיר  משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
חקירה סמויה תחת כיסוי 3,500 – 5,000 ₪ למפגש המחיר משתנה בהתאם לצרכי החקירה והשימושים באמצעים מיוחדים