חקירות מסחריות

נכתב ע"י חוקר פרטי מוסמך

חקירות מסחריות
חקירות מסחריות

 

חקירות מסחריות הינן תחום רחב וגדול אשר כשמו הוא, עוסק סביב המסחר והעסקים. אמנם לא מדובר בעניין רגשי אישי, אך העסק שלנו הוא מקום העבודה שלנו והמקום בו הקדשנו את כל מאמצינו לפיתוח וכמובן שנרצה שיצליח בצורה הטובה ביותר. ולכן, בצעדים חשובים של מיזוג ופרידה, של חשדות בעובדים וכן באיסוף מודיעין עסקי, יהיה חשוב ונכון לפנות לחוקר פרטי לחקירות מסחריות שידע להכווין אותנו.

 

מהן חקירות מסחריות?

חקירות מסחריות נוגעות בכל הקשור לעבודה ולעסקים. אלו מקיפות תחומים רבים ומגוונים הן של אמצעי זהירות טרם צעדים מסוימים, הן של בדק עצמי והן של שמירה על המקום בשוק. חקירות אלו חשובות ביותר שכן מדובר במקור הפרנסה שלנו, ואי ביצוען במידת הצורך עלולה לסכן אותה עבורנו. ולכן, בכל חשד באחד מעניינים אלו, וכן בכדי לוודא כי העסק פועל כשורה, יהיה נכון לבצע חקירות מסחריות.

מהן חקירות מסחריות?

 

חקירה טרם מיזוג עסקים

עסקים רבים בוחרים משיקולים שונים להתמזג עם חברות אחרות, העניין אינו חדש וכנראה שלא פעם שמענו על כך בטלוויזיה. המיזוג יכול להיות לטווח קצר, לטווח ארוך ואף לתמיד.

כל אחת מהאופציות מהווה צעד גדול וחריג בעסק אשר צריך להיעשות רק לאחר שכלל המידע על השולחן ולאחר משא ומתן שמוודא כי העסק ועובדיו לא יפגעו מכך. אלו אמנם נשמעים כצעדים הגיוניים, אך איך נוכל לדעת כי אכן כלל המידע הרלוונטי מוצג לפנינו? לכך, יהיה נכון לפנות לחוקר פרטי לחקירות מסחריות.

חוקר זה ידע לאסוף את כלל הפרטים והמידע הרלוונטיים על מנת שתוכלו לבצע את ההחלטה שלכם בצורה הטובה ביותר. חשוב מאוד לפנות אל החוקר טרם החתימה, כך שתוכלו לשנות את ההסכם בהתאם למידע שתקבלו.

חקירה טרם מיזוג עסקים

 

הפרדה

ההפך ממיזוג עסקים הוא הפרדת עסקים, פעולה זו לרוב תהיה מורכבת יותר מפעולת המיזוג – מאחר ובמצב זה האינטרסים בין הצדדים כבר לא כל כך זהים וכל צד ינסה למשוך יותר לכך שהוא יהיה הצד המרוויח. ולכן, חשוב יהיה להיעזר בחוקר פרטי אשר ידע לאסוף את כלל המידע הנחוץ שתהיו בטוחים כי אינכם נפגעים בהפרדה זו.

הפרדה

 

גניבות ופריצות למפעלים ואיתור סחורה גנובה

חוקר פרטי מתחום החקירות המסחריות עוסק גם בגניבות פיזיות של רכוש, מוצרים וחומרים. במידה וחוויתם גניבה או פריצה לעסקים שלכם, יהיה עליכם לפנות לחוקר פרטי מסוג זה, אשר ידע הן לאתר את הסחורה הגנובה והן לאתר את האחראי לכך על מנת שלא יקרה שוב מצב שכזה.

גניבות ופריצות למפעלים ואיתור סחורה גנובה

 

מהימנות עובדים

רוב העובדים שנעסיק ככל הנראה יהיו אמינים וכל שירצו לעשות זה לבצע את עבודתם בצורה טובה ולקבל על כך את שכרם. אך ישנם גם מקרים בהם לא כך הדבר, והעובדים סוטים מהמותר להם כעובדים במקום. את אלו ניתן לחלק ל – 2:

  1. עובדים אשר צוברים שחיקה מסוימת במקום העבודה אשר גורמת להם לנסות ו'לעקוף' את המערכת, במצב זה העובד יחתים בצורה לא חוקית את שעות עבודתו, ישתמש בחופשת מחלה שלא לצורך, גניבת מוצרי העסק, לקיחה של כסף לכיס האישי ועוד.
  2. עובדים אשר טרם כניסתם לתפקיד או אף לאחר שהות מסוימת בו, קיבלו הצעה מגורם מתחרה לאיסוף מידע עבורם אודות מקום העבודה הנוכחי שלהם, ללא ידיעת מקום העבודה והסכימו לה.

 

בשני המקרים הללו חשוב ביותר להיות ערניים למתרחש בתוך העסק, שכן אנשים אשר גונבים או מעבירים מידע ינסו להסתיר זאת ככל הניתן, וללא חיפוש מעמיק קיים סיכוי סביר כי לא נדע על כך במהרה.

ולכן, בהינתן הספק הראשוני כדאי יהיה לפנות לחוקר פרטי אשר יברר לעומק את הדברים בצורה מקצועית ודיסקרטית ויספק עבורכם את כלל הראיות הנדרשות הן כדי להפסיק את הגנבה שמתבצעת והן בכדי להעמיד לדין את האחראי לכך – עניין אשר אף יגרום להרתעה בקרב שאר העובדים בענייניים אלו.

מהימנות עובדים

 

חקירת רקע של מועמדים לתפקיד

כאמור, חשוב ביותר לבדוק לעומק מי הם העובדים בעסק שלנו, שכן הגורם האנושי הוא גורם משמעותי ביותר. ואכן, ישנם שמנצלים זאת וגונבים מהעסק או מעבירים מידע חשוב למתחרים. לא פחות חשוב מביקורות ומטיפול בספק הוא המניעה.

בכדי למנוע מצבים שכאלו יהיה נכון מראש לחקור לעומק מועמדים רלוונטיים לתפקידי מפתח בעסק. אמנם ישנם שיגידו שהדבר עלול להיות 'בזבוז כסף' אך הוודאות והאמון בעובד שלנו חשובים לא פחות מכסף, שכן אלו הם שישמרו על הכסף במקום הנכון.

חקירת רקע של מועמדים לתפקיד

 

מודיעין עסקי

מודיעין עסקי הינו הגורם המעניק תמונת מצב מלאה על המגמות המתרחשות בשוק ועל מהליכי מתחרי העסק שלנו. כמו כן, במקרים מסוימים מודיעין זה אף יספק עבורנו ראיות קבילות לבית המשפט.

איסוף המידע בא לידי ביטוי בדרכים שונות, כדוגמת מעקבים, חקירות, הפעלת מקורות, האזנות וכד'. בכדי להצליח בתחום, יהיה נכון לפנות לחוקר פרטי לחקירות מסחריות. חוקר זה ידע להכווין מהו המידע הרלוונטי לאיסוף, כיצד לאסוף אותו ואף ידע לאתר איסוף של אחרים אודותינו ולטשטש את מעקביהם.

מודיעין עסקי

 

לסיכום

חקירות מסחריות הן תחום כולל ונרחב להמון תחומים הנוגעים בעסקים ומקומות עבודה. חקירות אלו באות בכדי לתת מענה לפירצות הקיימות בתחומים אלו. כך, טרם מיזוג או הפרדה בין חברות חשוב ביותר לדעת מה מקום הצד השני, האם ישנו מידע אשר מוסתר בפנינו שיכול לשנות את החלטתנו וכו'. וכן בהתאם בכל הקשור בעובדים, חשוב לדעת מי הם, ולוודא כי הם אכן אמינים וכי ניתן לסמוך עליהם.

כמו כן גם מודיעין עסקי הינו תחום חשוב שאף צבר תאוצה בשנים האחרונות בעקבות החידושים הטכנולוגים אשר מצד אחד בחקירה טובה של השוק נוכל לפעול טוב יותר עם העסק שלנו, אך מצד שני העניין עלול להסב לנו גם נזק, שכן חברות אחרות יכולות לחקור את העסק שלנו. ולכן, חוקר פרטי במצב זה ידע לאזן את המצב, כך שנקבל מידע על כוחות השוק אך גם שלא נהיה גלויים לחלוטין לגורמי השוק.

לסיכום

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

המאמר נכתב ע"י החוקרים המנוסים ביותר שלנו, מומחים בעלי עשרות שנים של ניסיון בחקירות. ב"סיירת החוקרים הפרטיים בישראל" אנחנו משקיעים מאמצים רבים על מנת להשיג עבורכם את המידע אותו ביקשתם - בזמן הקצר ביותר. כל פעולה שלנו מתבצעת תוך כדי מחשבה על שמירת הדיסקרטיות שלכם באופן מלא.

מחירון חקירות

המחירים המוצגים עלולים להשתנות בין מקרה למקרה ובהתאם לצורך של החקירה

סוג החקירה

עלות

הערות

מחיר שעת ייעוץ750 ₪ + מע"מפגישה שאורכה כשעה – במידה והתיק יצא לפועל, עלות פגישת הייעוץ תקוזז מעלות החקירה
מצלמות נסתרותהחל מ- 5,000 ₪ להתקנת מצלמות ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
בדיקת האזנות החל מ – 1,500 ₪ לבדיקת האזנה ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
חקירות כלכליות2,500 – 15,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולשימוש באמצעים מיוחדים ומידע מודיעיני
איתור אנשים/חייבים 800 – 2,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה והצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
איתור טלפון/כתובת מגורים 600 – 1,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם לצורך בביצוע מעקבים, תצפיות ושימוש באמצעים מיוחדים
מעקבים 400 – 750 ₪ לשעת מעקבהמחיר משתנה בהתאם לכמות החוקרים הנדרשת לביצוע המעקב, יש תוספת מחיר על כל קילומטר מעקב.
חקירות עובדים/חקירות עסקיות החל מ – 3,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
בדיקת פוליגרף 1,500 – 2,500 ₪המחיר משתנה בהתאם לצורך ולשימוש
חקירות סייבר700 – 1,000 ₪ לשעת עבודההמחיר  משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
חקירה סמויה תחת כיסוי 3,500 – 5,000 ₪ למפגש המחיר משתנה בהתאם לצרכי החקירה והשימושים באמצעים מיוחדים