חקירת גננת

נכתב ע"י חוקר פרטי מוסמך

הגן, המקום בו ילדנו מבלים את שעות הבוקר, פוגשים חברים, לומדים דברים חדשים, משחקים ומתפתחים. כשאנו לוקחים את ילדנו אל הגן אנו רוצים שהם יכנסו אליו בחיוך, ויישארו עם אותו החיוך עד לסוף היום כשנאסוף אותם. אך ישנם מקרי קיצון, בהם הגן הופך עבור הילדים לסיוט, הם לא רוצים להגיע אליו ורק מחכים לרגע בו יוכלו לצאת ממנו, תופעה המתרחשת כאשר גננת הגן היא גננת מתעללת. במקרה זה, יהיה עלינו כהורים להיות ערניים ביותר ולפנות לגורם מקצועי, בכדי למנוע את המשך ההתעללות, לפתוח בחקירת גננת ולדאוג שהילד שלנו יחזור לחייך.

 

איך קורה שגננת מתעללת?

אנו כמובן לא נרצה להאמין שזה קרה גם לנו, שגם הילד שלנו חווה התעללות בגן. ולכן, ככל הנראה נבדוק בצורה קפדנית את הגננת טרם ביצוע ההרשמה, בדיקה שתכלול פגישה עימה, חוות דעת מהורים אחרים וכד'.

אך במקרים רבים, יהיה קשה להבחין כי מדובר בגננת מתעללת שכן גננת יכולה לשנות את התנהגותה לחלוטין כאשר היא נמצאת עם הילדים בלבד. ולכן, אנו צריכים לצאת מנקודת הנחה שדבר אינו בטוח ועלינו להיות במעקב אחר התנהגות ורגשות הילד.

 

הבעיה המרכזית

הבעיה המרכזית בהתעללות בגנים הינה כי מדובר בילדים, כך שחלקם עדיין לא יודעים להביע את עצמם ולכן לא מדווחים להוריהם על המתרחש על מנת שיוכלו לסייע להם. וכן ישנה תופעה נוספת בה הילדים לא מבינים שמדובר במצב חריג שצריך לדווח עליו, ומאחר והם בדיוק מתחילים ללמוד כיצד מתנהל העולם, הם חושבים שככל הנראה כך זה אמור להיות, ולכן לא משתפים. אלו בנפרד ויחדיו יוצרים קושי רב בהעברת המידע על המתרחש להורים, וכך עלולה להימשך ההתעללות זמן רב מיותר. ולכן לנו כהורים ישנו תפקיד חשוב ביותר, להיות ערניים לכל סימן חשוד שעלול להעיד על התעללות בגן ילדנו ולפעול במהרה בכדי לסיים זאת.

 

איך נהיה ערניים לתחושות ילדנו?

בכדי לזהות כי ילדנו חווים התעללות בגן, יהיה עלינו לבצע מספר פעולות, הראשונה היא כמובן מעקב אחר סימנים מחשידים, אלו יכולים לבוא לידי ביטוי כמובן בסימנים פיזיים על גוף הילד שלנו, אך גם סימנים התנהגותיים, כדוגמת שינה לא טובה ובשעות חריגות, נסיגה בהתפתחות, שינוי במצב הרוח לרעה, פחד רב מצעקות ועוד.

בקיום של אפילו רק אחד מסימנים אלו – אל תהססו ופנו באופן מידי לחוקר פרטי. פרט לכך, בכדי להיות אקטיביים בערנות, הפעולה השני שנוכל לבצע הינה התקלת הגננת באיסוף מוקדם של הילד מהגן באחד הימים ובדרך להאזין לקולות הנשמעים מהגן, כלומר לראות מה מצב הילדים כאשר הגננת לא ציפתה להגעת הורה.

חקירת גננת
חקירת גננת

עלו חשדות כי הגננת אכן מתעללת, מה עושים?

ברגע שעולה חשד כי אכן מתרחשת התעללות בגן של ילדיכם, חשוב מאוד לקחת את החשד ברצינות המרבית ולפנות ישירות ללא כל עיכוב לחוקר פרטי.

החוקר הפרטי ידע לחקור לעומק אך ביעילות ובמהירות את החשדות ולהביא לפניכם תמונת מצב מעמיקה על המתרחש בגן, ובמידה ואכן מדובר בהתעללות, ידע להציג ראיות הקבילות בבית המשפט על מנת להעמידה לדין. הפניה אל החוקר הפרטי צריכה להיות מידית, בכדי למנוע כל יום בו הגננת ממשיכה להתעלל בילדים.

 

למה שלא נפעל בעצמנו?

המחשבה הראשונה שככל הנראה תעבור בראשנו הינה כי אנו צריכים לטפל בבעיה, ואם נטפל בעצמנו כלל התהליך יהיה מהיר יותר וכך גם נוכל לעשות בעצמנו את הצדק עבור הילד שלנו. אך מחשבה זו לעיתים עלולה להביא לתוצאות הפוכות שלא נרצה בהן.

פעולות אימפולסיביות מתוך רגש עלולות להיות לא חוקיות (כדוגמת איום, צילום שלא כחוק וכד'). וכן פעולה שאינה מקצועית ועם הכלים הנכונים עלולה לעורר את החשד של הגננת, דבר שעשוי לגרור לכך שהיא תשנה את התנהגותה בהתאם ולמעשה לא נקבל הוכחות מתאימות להעמדתה לדין.

ולכן, במקרים אלו יהיה נכון לפנות לחוקר פרטי, אשר מקצועי, בעל ידע רב בנושא ומיומן שיפעל לטובת קבלת ההוכחות הדרושות במהירות המרבית. פרט לכך יהיו בידיו הכלים המתאימים על מנת לשמור על דיסקרטיות וכן לקבלת תוצאות מדויקות.

 

מהי חקירת גננת?

חקירת הגננת מורכבת ממספר שלבים, השלב הראשון יהיה כאמור פניה שלנו ההורים לחוקר פרטי אשר יבצע מעקב אחר פעולות הגננת בכדי לאסוף מידע המוכיח על היותה מתעללת בילדים.

מעקב זה לרוב יכלול הצבת מצלמות נסתרות בגן. במידה ואכן החוקר יציג בפנינו הוכחות על ההתעללות של הגננת בילדים, אנו נפנה עימן למשטרה לטובת הגשת תלונה. בהמשך, המשטרה תעשה את המשך החקירה שלה ובמידת הצורך הגננת אף תעמוד לדין.

שלב החוקר הפרטי חשוב ביותר בתהליך מאחר וכך מתבצעת חקירה דיסקרטית מהגננת, אשר מעלה על פני השטח את ההתנהגות המתעללת של הגננת – בהוכחות אשר יהיו קבילות לבית המשפט ויסייעו רבות בהוכחת הפעולות שלה.

לסיכום

התעללויות בגנים אכן מתרחשות, ולכן עלינו כהורים להיות ערניים לכל סימן מחשיד עימו חוזרים הילדים הביתה אחרי הגן. פרט לכך נוכל להיות אקטיביים ולבצע ביקורי פתע בגן על מנת לברר מהו המצב. הערנות הזו עשויה להבטיח כי הילד לא חווה התעללות בגן.

ובמידה ואכן זיהיתם סימן מחשיד כלשהוא, פנו באופן מידי לחוקר פרטי אשר יחקור את המקרה ויציג בפניכם תמונת מצב מלאה על המתרחש בגן, ואם אלו מציגות התעללות מצד הגננת – פנו להגשת תלונה במשטרה. כך תוכלו לדאוג שילדיכם לא ימשיך לחוות התעללות מחד, וכי ילדים נוספים לא יחוו זאת גם בעתיד על ידי אותה הגננת.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

המאמר נכתב ע"י החוקרים המנוסים ביותר שלנו, מומחים בעלי עשרות שנים של ניסיון בחקירות. ב"סיירת החוקרים הפרטיים בישראל" אנחנו משקיעים מאמצים רבים על מנת להשיג עבורכם את המידע אותו ביקשתם - בזמן הקצר ביותר. כל פעולה שלנו מתבצעת תוך כדי מחשבה על שמירת הדיסקרטיות שלכם באופן מלא.

מחירון חקירות

המחירים המוצגים עלולים להשתנות בין מקרה למקרה ובהתאם לצורך של החקירה

סוג החקירה

עלות

הערות

מחיר שעת ייעוץ750 ₪ + מע"מפגישה שאורכה כשעה – במידה והתיק יצא לפועל, עלות פגישת הייעוץ תקוזז מעלות החקירה
מצלמות נסתרותהחל מ- 5,000 ₪ להתקנת מצלמות ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
בדיקת האזנות החל מ – 1,500 ₪ לבדיקת האזנה ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
חקירות כלכליות2,500 – 15,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולשימוש באמצעים מיוחדים ומידע מודיעיני
איתור אנשים/חייבים 800 – 2,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה והצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
איתור טלפון/כתובת מגורים 600 – 1,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם לצורך בביצוע מעקבים, תצפיות ושימוש באמצעים מיוחדים
מעקבים 400 – 750 ₪ לשעת מעקבהמחיר משתנה בהתאם לכמות החוקרים הנדרשת לביצוע המעקב, יש תוספת מחיר על כל קילומטר מעקב.
חקירות עובדים/חקירות עסקיות החל מ – 3,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
בדיקת פוליגרף 1,500 – 2,500 ₪המחיר משתנה בהתאם לצורך ולשימוש
חקירות סייבר700 – 1,000 ₪ לשעת עבודההמחיר  משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
חקירה סמויה תחת כיסוי 3,500 – 5,000 ₪ למפגש המחיר משתנה בהתאם לצרכי החקירה והשימושים באמצעים מיוחדים