חקירת מטפלת

נכתב ע"י חוקר פרטי מוסמך

לצערנו אנו עדים ללא מעט חקירות של מטפלות בדיווחי החדשות. תפקיד המטפלות חשוב ביותר, לשמור על האוצר שלנו למשך חלק לא מבוטל מהיום, לדאוג להם, להאכיל אותם, לשחק עימם וללמד אותם על העולם. ישנן מטפלות מקצועיות יותר וישנן מטפלות מקצועיות פחות, אך לא ניתן להתפשר על היות מטפלת מתעללת. בכל חשד, הקטן ביותר על התעללות – יש לפנות באופן מידי לחוקר אשר יבצע חקירת מטפלת ויספק את ההוכחות הנדרשות ולפעול בהתאם.

 

למה בעצם זה קורה?

תחום המטפלות הינו תחום אפור ולא מפוקח, אנו בוחרים מטפלת לרוב לפי המלצות אחרים ולפי ראיון עימה. אך מטפלת יכולה להציג התנהגות מסוימת מולנו ומול הורים אחרים אך כאשר היא עם הפעוט חסר האונים שאינו יכול להביע את עצמו – להתעלל בו.

פרט לכך, אין כל צורך ברישיון על מנת להיות מטפלת, אין ביקורות פתע ואין נהלים ברורים. ולכן, לא מורכב לקבל את  תפקיד המטפלת, ואין הבטחה כי המטפלת הנבחרת בהכרח עושה את עבודה כמו שצריך וכן כי לא מתעללת בפעוט.

 

למה בעצם זה קורה?

 

מה כדאי לעשות כדי למנוע?

הורים רבים אשר הפעוט שלהם חווה התעללות מהמטפלת מנסים לשחזר שוב ושוב היכן טעו, היכן היו הנקודות המזהירות בדרך. אך לרוב לא ניתן לזהות מראש כי המטפלת תתעלל בפעוט שלכם, מראיון קצר עימה לא ניתן לקבל מידע מעמיק על אישיותה ולכן, כדאי להיות ערניים לכל המתרחש מרגע העסקתה, כך אולי לא תמנעו מראש כל התעללות, אך תוכלו לעצור אותה עוד בצעדים הראשונים.

 

מה כדאי לעשות כדי למנוע?

 

ומה עושים אם עלה החשד?

במידה ועולה חשד כי המטפלת מתעללת בפעוט, ראשית חשוב לא להתעלם מכך, על אף הרצון העז להאמין כי לנו זה לא יקרה – ולפנות לגורם חיצוני.

 

ומה עושים אם עלה החשד?

 

הפנייה לגורם חיצוני חשובה משתי סיבות: האחת, בחשש להתעללות בפעוט שלנו אנו כנראה נהיה מאוד אימפולסיביים מהרגש ולא נבחן האם הצעדים בהם אנו נוקטים מושכלים או לא, אלו עלולים לפגוע בקבלת ראיות קבילות – ובהתאם יהיה קשה להעמידה לדין על מעשיה.

ושנית, במידה והחששות שגויים, אנו נעמיד את עצמנו ואת המטפלת במצב לא נעים ואף נוכל לאבד מטפלת מסורה ואוהבת לפעוט שלנו, שכן כל שינוי של מטפלת לפעוט דורש היקשרות מחדש שלו ולמידה מחדש.

חקירת מטפלת
חקירת מטפלת

מה חשוב בחוקר פרטי בענייני חקירת מטפלת?

חוקר פרטי במקרים אלו יסייע על מנת לקבל ראיות מהימנות וקבילות בבית המשפט המעידות על כך שהמטפלת התעללה בפעוט. את אלו, ישיג ביעילות המרבית בכדי לחסוך התעללות מהפעוט וכן באמצעות הידע, הניסיון והמקצועיות שרכש.

פרט לכך, ישתמש החוקר הפרטי בדיסקרטיות מקסימלית, על מנת שהמטפלת לא תחשוד כי מתרחש אחריה מעקב ובהתאם לא תשנה את התנהגותה, עניין זה חשוב ביותר על מנת לקבל ראיות המעידות על האמת.

 

מה חשוב בחוקר פרטי בענייני חקירת מטפלת?

 

מה עושים אם גילנו שאכן המטפלת מתעללת בפעוט שלנו?

לא קל לגלות כי אכן התרחשה התעללות כלפי הפעוט שלנו, אך חשוב שגם ברגע זה נפעל באסרטיביות ובמהירות. הפעולה צריכה להיות בשני אפיקים, הראשון, הגשת תלונה במשטרה על התעללות תוך הצגת הראיות שאסף עבורנו החוקר הפרטי. ואילו השנייה, טיפול בפעוט שלנו שחווה טראומה. טיפול זה לרוב יכלול פנייה לגורמים מקצועיים שינסו לסייע ולפתור בעיות שונות שההתעללות יצרה אצל הפעוט.

 

מה עושים אם גילנו שאכן המטפלת מתעללת בפעוט שלנו?

 

מוטיב הזמן

חשוב מאוד לא לחכות, ומהרגע שעולה לנו החשד הקטן ביותר, לפנות לחוקר פרטי שיברר עבורנו האם קיימת אמת בחשד. הפעולה המהירה שלנו ההורים, תוכל לחסוך המשך התעללות של המטפלת בפעוט שלנו, שכן כל יום קודם שפנינו, הוא יום פחות של התעללות מצד המטפלת.

בהתאם יהיה נכון לא רק להוציא את הילד מהמסגרת עם המטפלת ברגע שמקבלים הוכחות המעידות על התעללות, אלא גם להעמידה לדין, שכן כך ניתן יהיה למנוע גם התעללויות נוספות אחרות, התעללויות בפעוטות אחרים בהם תטפל בעתיד במידה ולא נעשה זאת.

 

מוטיב הזמן

 

חשדות שווא

עניין שעלול כמובן לעכב אותנו בפעולה הוא החשש שאנו חושדים לשווא. אך אסור שהדבר באמת יהווה מחסום עבורנו שכן עדיף לבדוק ולגלות שלא התרחשה התעללות מאשר לא לבדוק ולגלות בדיעבד כי אכן התרחשה התעללות כלפי הפעוט שלנו ואנו לא עשינו דבר בעניין על אף שחשדנו.

בנוסף, בפניה לחוקר פרטי מקצועי ומיומן, תוכלו להיות בטוחים כי החקירה תהיה דיסקרטית לחלוטין כך שבמידה ואכן טעיתם בחשד שלכם, המטפלת לא תדע מכך ולא ייווצרו אי נעימויות. כך שלא תפסידו דבר אלא רק תרוויחו את השקט הנפשי.

 

חשדות שווא

 

לסיכום

בחירת מטפלת הוא נושא מורכב ביותר, אנו יכולים לבחור מטפלת מקסימה אשר תאהב מאוד את הפעוט שלנו, תלמד אותו, תדאג לו, תאכיל אותו ותשמור עליו כאילו היה הבן שלה, אך באותה מידה נוכל גם לבחור מטפלת שבמצג שווא תיראה לנו ככזו אך בפועל, כאשר לא נהיה במקום, היא תתעלל בפעוט שלנו.

ולכן, עלינו כהורים, לנסות לבחון בראיון את העניין לעומק, אך לאחר קבלתה לעבודה לא לסיים את הבחינה שלה, ובכל יום מחדש לבחון שוב, איך הילד מרגיש, איך הוא נראה, האם הוא שמח וכו'.

ובהינתן החשד הקטן ביותר – לפנות באופן מידי לחוקר פרטי אשר ידע להשיג ביעילות, מקצועיות ודיסקרטיות את ההוכחות הדרושות על מנת להעמידה לדין. בדרך זו תוכלו לשמור על הפעוט שלכם מצד אחד ומאידך להגן על פעוטות נוספים שהיו עתידיים לחוות התעללות זו מהמטפלת.

ובעניין הפחד מחשד שווא, תוכלו להיות רגועים שכן חוקר פרטי מקצועי ידע לבצע את החקירה בדיסקרטיות מלאה כך שבמידה והמטפלת לא התעללה בפעוט שלכם, היא לא תדע על החקירה דבר ולא תיווצר כל בעיה עימה.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

סיירת החוקרים הפרטיים בישראל

המאמר נכתב ע"י החוקרים המנוסים ביותר שלנו, מומחים בעלי עשרות שנים של ניסיון בחקירות. ב"סיירת החוקרים הפרטיים בישראל" אנחנו משקיעים מאמצים רבים על מנת להשיג עבורכם את המידע אותו ביקשתם - בזמן הקצר ביותר. כל פעולה שלנו מתבצעת תוך כדי מחשבה על שמירת הדיסקרטיות שלכם באופן מלא.

מחירון חקירות

המחירים המוצגים עלולים להשתנות בין מקרה למקרה ובהתאם לצורך של החקירה

סוג החקירה

עלות

הערות

מחיר שעת ייעוץ750 ₪ + מע"מפגישה שאורכה כשעה – במידה והתיק יצא לפועל, עלות פגישת הייעוץ תקוזז מעלות החקירה
מצלמות נסתרותהחל מ- 5,000 ₪ להתקנת מצלמות ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
בדיקת האזנות החל מ – 1,500 ₪ לבדיקת האזנה ברכב/בבית/במשרד – המחיר משתנה בהתאם לצורך בציוד ולגודל המקום
חקירות כלכליות2,500 – 15,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולשימוש באמצעים מיוחדים ומידע מודיעיני
איתור אנשים/חייבים 800 – 2,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה והצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
איתור טלפון/כתובת מגורים 600 – 1,500 ₪ המחיר משתנה בהתאם לצורך בביצוע מעקבים, תצפיות ושימוש באמצעים מיוחדים
מעקבים 400 – 750 ₪ לשעת מעקבהמחיר משתנה בהתאם לכמות החוקרים הנדרשת לביצוע המעקב, יש תוספת מחיר על כל קילומטר מעקב.
חקירות עובדים/חקירות עסקיות החל מ – 3,000 ₪ המחיר משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
בדיקת פוליגרף 1,500 – 2,500 ₪המחיר משתנה בהתאם לצורך ולשימוש
חקירות סייבר700 – 1,000 ₪ לשעת עבודההמחיר  משתנה בהתאם למורכבות החקירה ולצורך בשימוש באמצעים מיוחדים
חקירה סמויה תחת כיסוי 3,500 – 5,000 ₪ למפגש המחיר משתנה בהתאם לצרכי החקירה והשימושים באמצעים מיוחדים