גיליתם שבגדו בכם? למדו איך זה יעזור לכם בתהליך הגירושין

גירושין יכול להיות תהליך מורכב ומאתגר, גם מבחינה בירוקרטית וגם מבחינה רגשית. אם אתם מגלים שמה שהוביל לפרידה שלכם הוא בגידה של הצד השני, יכול להיות שזה יעזור לכם במהלך תהליך הגירושין להשיג את הצדק שמגיע לכם. במאמר זה נפרט על ההשלכות המשפטיות של בגידה ואיך מומלץ לכם לנווט בתוך התהליך הזה.

 

עילה לגט

ברבנות בארץ, בכדי להתגרש צריך שתהיה עילה מספקת. אם אין עילה – הבעל יכול להחליט שהוא לא מעוניין להתגרש והרבנות לא תאשר את התהליך. עם זאת, כאשר בעל בוגד באשתו ויש ראיות מספקות לכך, זאת יכולה להיות עילה מספקת עבור הרבנות, שתוכל לאלץ את הבעל לתת את הגט.

למרות האמור, מבחינת הרבנות, יכול להיות שיהיה ניסיון לחייב ביצוע שלום בית אם הבגידה הייתה תקרית חד פעמית ואם הבעל מעוניין בכך. ככל שניתן להוכיח שהבגידה הייתה משמעותית יותר, כך בית הדין הרבני ישתכנע בקלות יותר לתת את הגט.

היתרון של גט מהיר הוא שזה חוסך זמן ותסכול רב. יש זוגות שחוזרים לבית הדין הרבני פעמים רבות לפני קבלת הגט, דבר שיכול להיות מורכב רגשית. אם יש לכם הוכחות לבגידה, זה יכול למנוע מסיטואציה כזו לקרות. בנוסף, מבחינת הרבנות, יכול להיות שבן הזוג הבוגד יידרש גם לשלם את הכתובה, בצירוף פיצויים כספיים נוספים. כדי להוכיח את הבגידה מומלץ להיעזר בעורך דין מקצועי  בתחום כגון עורך דין גירושין רחל שחר.

עילת גירושין

תשלום מזונות

במקרים בהם מתגלה שהבעל בגד באשתו, יכול להיות שבין הדין הרבני יחליט שהוא צריך לשלם דמי מזונות לאשתו עד לסיום תהליך הגירושין, ולא רק לאחריו. דבר זה יכול לעזור כלכלית במהלך פרק הזמן הזה בו צריך להשקיע מאמצים רבים, הן מבחינת זמן והן מבחינת כסף, כדי לסגור את התהליך.

שימו לב שתשלומי המזונות לאחר הגירושין לא יושפעו בעקבות בגידה של הבעל או האישה. בסופו של דבר דמי המזונות נקבעים על פי טובת הילד והמצב הכלכלי של ההורים, כך שבגידה לא תשפיע על כך.

 

משמורת ילדים

כשקובעים את המשמורת על הילדים ואת הסדרי הראייה, לוקחים דברים רבים בחשבון כי בסופו של דבר המטרה העליונה היא טובת הילד. אם האישה מעוניינת לקבל משמורת בלעדית, יכול להיות שהוכחה על בגידה תעזור לה להוכיח שהאב אינו מבצע את חובותיו כהורה, מה שיוביל לכך שהאם תהפוך להיות ההורה העיקרי במשמורת. כמובן שזה לא תמיד המקרה וכל תיק ייבחן לגופו, אבל זה יכול להיות משמעותי.

 

לסיכום

גיליתם שבגדו בכם? יש לזה השלכות רגשיות לא פשוטות, אבל גם השלכות משפטיות שיכולות לבוא לטובת אחד הצדדים. חשוב שתבדקו מה הזכויות שלכם ותיעזרו באנשי מקצוע כדי למצות את ההליך ולהגיע לתוצאות הטובות ביותר.

לְהִתְגַרֵשׁ

לְהִתְגַרֵשׁ
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים