גיליתם שעוקבים אחריכם? למדו מה עושים במצב כזה

המעקב שנעשה אחר בחורה צעירה לפני כמה שבועות הפך להיות וויראלי. שכן, זו העלתה סטורי שהסביר את שאירע לה, כך שהיא גרמה להתעניינות רבה בקרב העוקבים. החלטנו לקחת את המקרה המדובר כמה צעדים קדימה, כדי להציג בפני כל דורש את הדברים שצריך לעשות מיד לאחר גילוי המעקב. הישארו כאן ותגלו את הקשר שבין מעקב לחוק יסוד? האם כדאי להישאר אדישים למעקב? ואיפה אפשר לקרוא פרטים נוספים בנושא?

 

נעים להכיר, חוק היסוד – כבוד האדם וחירותו

נפתח את המדריך בהצגת חוק היסוד שקובע שלכל אדם בישראל יש את הזכות לפרטיות. החלטנו לעשות זאת, כדי להעלות את המודעות לנושא ולציין שפגיעה בפרטיות מאפשרת לעיתים הגשת תביעה בבית המשפט, כך שהאדם שעקבו אחריו, יכול לקבל פיצויים גבוהים מבלי להוכיח שאירע לו נזק. נדגיש שיש 2 סעיפים לחוק שקובעים עקרונות בסיסיים ומנחים. הראשון אומר שאסור לפגוע בפרטיות של האחר ללא הסכמתו. השני קובע כל מיני תרחישים שנחשבים לפגיעה בפרטיות.

נעים להכיר, חוק היסוד - כבוד האדם וחירותו

התרחישים שנחשבים לפגיעה בפרטיות

בעוד כמה רגעים נרחיב אודות הצעדים שתצטרכו ליישם במידה ותגלו שעוקבים אחריכם. תחילה, עליכם להכיר בסיטואציות שנחשבות על פי החוק כפגיעה בפרטיות. מדובר לצרוך הדוגמא בבילוש, התחקות או מעקב שעשויים להתפרש כהטרדה.

לצד זאת, המעקב עשוי לכלול צילום של האדם במקום שבו הוא מצפה לפרטיות מוגברת, פרסום של התמונה ועוד. תרחישים אלה מחייבים יצירת קשר עם גורמים מקצועיים שיבדקו את המקרה לעומק ויעניקו תמיכה לנעקב. נמליץ לקרוא מידע נוסף בנושא באתר הבא שמרכז את כל האינפורמציה העדכנית בנוגע למעקבים: https://www.mishpatip.co.il.

 

הסיבות הנפוצות למעקב

אנשים שמוצאים את עצמם תחת מעקב, עשויים לחשוש לחייהם. שכן, מדובר לעיתים במצב שעשוי להיות מסכן חיים, אבל לא תמיד. נסביר שיש סיבות שונות שמובילות לביצוע מעקב אחר אנשים, למשל:

  • גירושין
  • בגידות
  • חשד להתעללות ועוד

חשוב שתכירו בסיבות אלה ותדעו שעליכם לפנות בהקדם האפשרי לבעל מקצוע שיבדוק מהי סיבת המעקב ויסייע לכם בעת הצורך.

הסיבות הנפוצות למעקב

למי פונים? עורך דין!

כאמור, הזכות לפרטיות מגיעה לכל אזרח במדינת ישראל. אם אתם סבורים שמישהו פגע בזכות זו, עליכם לפנות לעורך דין שיבחן את המצב עבורכם. נמליץ שלא לבצע פנייה אקראית, אלא לקרוא חוות דעת שנכתבו אודות עורכי דין שונים שעוסקים בתחום זה. שכן, כך, תוכלו להגיע למי שנחשב לשם דבר בתחום.

 

מילים אחרונות לסיום

יש לא מעט אנשים שמגלים בדיעבד שבוצע אחריהם מעקב והם בוחרים להמשיך הלאה, מבלי לבחון את הנושא. בשלב זה אתם יודעים שמדובר בפגיעה בחוק יסוד, כך שתצטרכו לפנות בהקדם האפשרי לגורם מקצועי שיבדוק מי עוקב אחריכם? מדוע הוא עושה זאת? והאם תוכלו לתבוע אותו, כדי לקבל פיצויים. נאחל שתבצעו את הפנייה המקצועית שתחזיר אתכם לשגרה רגועה ונטולת מעקבים.

גיליתם שעוקבים אחריכם למדו מה עושים במצב כזה

גיליתם שעוקבים אחריכם למדו מה עושים במצב כזה
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים