3 דרכים ללכידת חולדות בצורה הומנית

חולדות הן חיות חכמות מאוד ובעלות יכולות הישרדות מאוד גבוהות. לחולדה מספיק חור בקוטר 2 ס"מ בשביל לעבור ולברוח. ובכל זאת ישנן דרכים הומניות להיפטר ממכת החולדות שיכולה להיות מאוד לא נעימה ואף מסוכנת. על השיטות ההומניות ללכידת החולדות תוכלו לקרוא במאמר הבא.

 

זיהוי הבעיה

קודם כל עליכם לזהות את הבעיה – אם זה חולדה או עכבר, מה המסלול שלה ואיפה היא מסתתרת. הדרך הטובה ביותר היא לא לנקות אל הגללים, וכך לזהות את המסלול של החולדה. בדרך הזאת מדביר מקצועי גם יוכל להגיד בוודאות איזה זן של חולדה מתרוצץ אצלכם בבית. לזיהוי הזן יש חשיבות כדי להניח את הפיתיון האהוב ביותר על החולדה, מה שיאיץ את תהליך ההדברה.

זיהוי הבעיה

 

לכידת חולדה בידיים

מדביר מקצועי יכול במקרים מסוימים לבצע לכידת חולדה בידיים. אם יש למדביר את מסלול החולדה ואת הזן שלה, כל שנותר הוא להניח מזון שמועדף על החולדה במסלול הרגיל שלה ולבצע את התפיסה. בשביל לבצע את התפיסה, דרושים מיומנות רבה וניסיון, ולכן רק מדביר מקצועי עם רישיון יכול לבצע לכידת חולדה בידיים. תל אביב כמו ערים אחרות יכולה לסבול ממכת חולדות, אבל לכידת חולדות בתל אביב לא חייבת להיעשות עם רעל. לכידה בידיים כאמור, היא אחת הדרכים המומלצות.

 

כלוב

שיטה הומנית נוספת ללכידת חולדות הוא שימוש במלכודת כלוב. במלכודת כלוב, הכלוב פשוט נסגר ברגע שהחולדה נכנסת אליו בשביל לאכול. מלכודות כלוב הומניות ניתן לרכוש בטמבוריות רבות ויש להניח אותן בצמוד לקירות ובמסלול של החולדה. חשוב למקם פיתיון במרכז הכלוב ולא לשים יותר מדי, כיוון שגם אכילה מוגזמת יכולה לפגוע בחולדה. לאחר שנלכדה החולדה, ניתן לשחרר אותה רחוק מהבית. חשוב לזכור כי לחולדות זיכרון מאוד טוב, ועדיף לשחרר אותן רחוק מאוד מהבית בשדה פתוח.

 

הדברה אלקטרונית

הדברה אלקטרונית מתבצעת באמצעות מכשירים שמפיקים תדרי קול שאינם נשמעים לבני אדם, אך מהווים צליל צורם ובלתי נסבל עבור חולדות, מה שגורם להן לעזוב את המקום ולהתרחק. הדברה אלקטרונית נגד חולדות אינה כוללת שימוש ברעלים, ונחשבת לדרך יעילה במיוחד של הדברה הומנית. עם זאת, יש צורך בפיקוח מתמיד על פעילות המכשיר. כמו כן, השטח שהמכשיר מכסה אינו גדול,  לכן סביר להניח שהחולדות יישארו בקרבת מקום. הימצאות חולדות בסביבה מאפשרת חזרה מהירה שלהן כשהמכשיר מפסיק לפעול, מה שמוביל לכך שהן מהוות סיכון ומטרד לנוכחים באזורים הסמוכים.

 

סיכום

לכידת חולדות באופן הומני הולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות, כיוון שהרגישות שלנו לסבל של חיות עולה. הדברה הומנית אפשרית ויכולה להיות אף יותר יעילה ובטוח פחות מסוכנת, כיוון שלא תשתמשו בחומרים מסוכנים ורעלים. צריך לזכור שרוב השיטות להדברה הומנית דורשות ביצוע מקצועי על ידי מדביר מקצועי בעל רישיון.

הדברה אלקטרונית

3 דרכים ללכידת חולדות בצורה הומנית
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים